www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 27-06-2017 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 02-11-2013 17:11 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Ziomek aka Dracula
Dnia 25.10.2013.r. został przywieziony z Rybnika do Krakowa na DT. Samczyk czteroletni o imnieniu Ralfi. Data ur. 16.09.2009.r. zwierzak jest obecnie u mnie, wypuszczany jest razem z Drako, codziennie dochodzi między nimi do walki o terytorium. Ralfi jest bordzo sympatycznym zwierzakiem nie gryzie daje całóski lubi się miziać chetniej bawi sie z człowiekiem niż z drugą fretą. Ja widzę ralfa bez drugiej Frety. Poprzednji właściciel nie podawał mięsa ani suchego dla fretek tylko maluch był karmiony kiti katem. mały obecnie jest uczony jeść mięso i karmę dla fretek. Jak przyjechał to ważył 1.22kg. Jego stan obecnie się poprawia. Ralfi ma problemy z korzystania z kuwety ponieważ robi koło niej i po za, staram się go nauczyć korzystania z kuwety ale czasem nie nadążam za nim. Maluch ma zrobione badania jest wszystko dobrze u niego ze zdrowiem, nigdy nie chorował. Kastrowany, umaszczenie silver - standard. W planach była adopcjia Ralfiego przezemnie ale nie wyszło ponieważ nie ma akceptacji ze strony współlokatora na adopcjię. Bardzo bym chciała żeby Ralfuś trafił do dobrego domu oraz co najważniejsze dobrą i odpowiedzialną osobę która zapewnji opiekę, miłość do konca. Ja ze swojej strony żałóję że nie może zostać u mnie :( :(

PostNapisane: 03-11-2013 7:13 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Pysia [*] albinosik :(

Z wielką chęcią przyjmę fretkę, to takie kochane zwierzaczki, mam wiele wolnego czasu więc będzie swobodnie biegała po mieszkanku a nie siedziała w klatce, zapewnie jej wszystko co najlepsze.
:greetings-wavingyellow: Witam, czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcie?
Mam kilka pytań odnośnie fretki, zastanawiam się nad adopcją, kupnem fretki lecz obawiam się, że 4 letnia fretka nie przyzwyczai się do mnie tak mocno jak ta którą bym miała od malutkiego. Napisała Pani, że ogonek nie gryzie, a bardzo właśnie mi na tym zależy, gdyż mam malutkiego brata, który bardzo lubi głaskać wszystkie zwierzaczki. Wydaje mi sie, że adopcja była by lepszym rozwiązaniem gdyż chyba takie zwierzątka kochają mocniej i po prostu potrzebują miłości, którą ja chce dać. Mam sporo wolnego czasu po szkole więc spacerki po lesie oraz na plażę jak najbardziej wchodzą w gre ;) , po za tym moja mama jest na emeryturze i jest ciągle w domu więc fedzi nie będzie się nudzić, chce aby swobodnie biegała po mieszkaniu i zapewnić jej jak najlepsze warunki. Pani ma większe doświadczenie więc jakie jest Pani zdanie? Przez jaki okres czasu będę musiała zdobywać jego zaufanie abym mogła bez obaw go brać na ręce oraz czy nie jest taki, że czasem odruchowo dziabnie za palec? :) Wiem jak mocno fretki gryzą i chciałabym tego uniknąć, nie chodzi mi o zabawę bo to rozumiem i wiem, że będę musiała zakładać rękawiczki bo lubią podgryzać lecz o to czy np. jak się go bierze na ręce nie odkręca główki.

PostNapisane: 03-11-2013 7:21 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Moniu 1, czy Ralfi jest fretka pod opieką SPF? Jesli nie to wstaw ogłoszenie w dziale Ogłoszeń, oddam fretkę.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 03-11-2013 7:23 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Pysia [*] albinosik :(

Z wielką chęcią przyjmę fretkę, to takie kochane zwierzaczki, mam wiele wolnego czasu więc będzie swobodnie biegała po mieszkanku a nie siedziała w klatce, zapewnie jej wszystko co najlepsze.
Pani Moniko proszę o kontakt priv lolaunk@wp.pl

PostNapisane: 03-11-2013 10:08 
Zaglądacz
Zaglądacz

Witam, Ralfi jest fretą z SPF. U mnie jest na DT. szkoda że tak wyszło że nie może być przezemnie adoptowany :niewiem:

-- dodano: 03-11-2013 10:11 --

P.S. Bardzo się cieszę że Ralfi jest u mnie na D.T.

-- dodano: 03-11-2013 10:44 --

Mam pytanie dotyczące z korzystania z kuwety przez Ralfa, odsuwa kuwetke lub ją po prostu wywala i załatwia sę obok :niewiem: zastanawiałam się czy takie zachowanie to złośliwość??? Freciak jest kuwetowy, hmmmmm :bow-blue: Wątek o Ralfim założyłam aby o nim pisać jak sie ma itd. Maluch przybiera na wadze juz widać po nim, zjada ładnie mięsko trzeba go jeszcze pilnować żeby jadł ;) no i po niedz. trzeba go będzie zważyć, małego czeka jeszcze czipowanie. :greetings-wavingyellow:

PostNapisane: 03-11-2013 12:02 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Dziękuję za info :)

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 03-11-2013 12:07 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Habo, Zuzia zwana Panią Chomik, All i Negrutka
Przeniosłam do odpowiedniego działu :)

PostNapisane: 04-11-2013 7:56 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Suzi - Suzanna,
Kokosanka - Kokos.

Hugo i Kajka już razem na zawsze [*]
Mopik (Myszka, Myszasty) [*]
viewtopic.php?f=122&t=24150

Monika cholernie mi przykro, że nie możesz zaadoptować łobuza :(
Szukamy na prawdę odpowiedzialnych ludzi, nie bojących się sprzątać kupek z podłogi, lubiących wspólne zabawy ze zwierzakiem oraz zdecydowanych w 100% na fretkę ;)

PostNapisane: 07-11-2013 12:11 
Zaglądacz
Zaglądacz

:greetings-wavingyellow: U Ralfiego widac zdecydowanie poprawę sam wcina mięso choć trzeba go jeszcze pilnowac co do kuwetowania to jeszcze bywa różnie rozkładam gazetki :niewiem: kwestia czasu maluszek jest bystry więc nie widzę problemu z nauką. Do suchej karmy dla fretek też po mału się przekonał. Maluchy nie bawia się razem ze sobą każdego trzeba z osobna wybawić i w tedy jest ok. jak stana sobie na drodze to słychać syki, piski czuć baki, walka na całego za gardła sie gryzą :niewiem: Słodziaki po za tym widzę że się unikaja. Tyle co moge na ten moment napisac. Staram się czasu poświęcić jak naj więcej ale do pracy chodzić muszę na 12 godz. :cry: a w tą sobote i niedziele idę na 12h i na 10h. Masakra :( Nadrobie to w poniedziałek spędzając z nimi cały dzień :D Pozdrowionka dla wszystkich i głaski dla Słodziaczków :greetings-wavingyellow:

PostNapisane: 07-11-2013 21:39 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Zuzia
Zuzia z nami od 2011 roku
TM:
20.10.2014[*] Gryzia, nasza mała cholera
27.10.2014[*] Leoś, nasz Bioły pieron
no i ciągle w serduchu Bianeczka vel Bździna, od Heniutka, która jest za TM
Byli na DT
Stefek vel. Bończysław, Kinia[*]2014 i Fredek już w swoim kochanym domku ale i tak łezka się kręci, oraz Pepsi która już też znalazła swój kochający domek.
Obecnie na DT:
Witam Monia1

Szkoda, ze Ralfik nie może u Ciebie zostać ( a taka miałem nadzieję ), choć z drugiej strony wiedziałem że będzie to uzależnione od tego czy Draco zaakceptuje Ralfika.
Mam tylko nadzieję że Ralfik szybko znajdzie kochający domek.
I Dziękuje Bardzo że poświęcasz mu tyle czasu gdyż w poprzednim domku z którego go "uwolniliśmy" był praktycznie ciągle w klatce a jak nie w klatce to biegał samopas i nikt się nim nie interesował za zbytnio. Chłopak który był jego poprzednim opiekunem widać było że niema już ochoty dalej się Ralfikiem zajmować, a co do jego Mamy to podejrzewam że gdyby nie to że się bała Ralfika to by się nim sama zajęła bo było widać że jej bardziej na Ralfiku zależało niż jej synowi.

Trzymamy kciuki i supłamy ogonki za Ralfika

PostNapisane: 08-11-2013 15:34 
Zaglądacz
Zaglądacz

Witaj Wojtku, Ralfi ostatnio zaczoł zmieniać futerko, zjada większe porcyjki mięska. Wczoraj jak spał przytuliłam maluszka aż sobie wzdychnoł biduśia ;) Ralfuś jest zwinnym zwierzakiem i bystrym. Zdarzają mu się dni że przesypia więcej od Draco :) a poza tym maluch jest pełen energii. :clap: Wzrasta częstotliwość korzystania z kuwety :D jestem z niego dumna. Ja dla zwierząt mam ogromne serducho, do tego stopnia że od kąd mam frety czyli od 2004.r. Różnie bywało z kasą w tedy, ale nie oddałam, wolałam wydać ostatni grosz żeby miały jedzenie ;) nie liczac się ze sobą. Bardzo się cieszę że jest u mnie. :greetings-wavingyellow:

Witam wszystkich zafrecionych :) Na początek chciałam podziekować za przeniesienie do odpowiedniego działu Agulec ;) po załozeniu wątku o Ralfim :mrgreen: . Dziękuję że mogłam się nim opiekować oraz spędzać z nim czas ;) Ralfi już niedługo idzie do nowego domku, nie ukrywam że będę za nim tęsknić. Mam jednak nadzieję że będzie mu tam dobrze i będzie szczęśliwy oraz że się szybko zaklimatyzuje w nowym otoczeniu. Ralfuś przybiera na wadze co bardzo mnie cieszy że słodziak ma apetycik :clap:

Witam wszystkich. U Ralfiego zdiagnozowano ostatnio zapalenie dróg moczowych Lekarz przepisał maść i dwa razy dziennie muszę to miejsce smarować. W poniedziałek idziemy do kontroli mam nadzieję że pomoże :bow-blue: trzymajmy kciuki i supłajmy ogonki za słodziaka.

Witam :) Ralfuś ma się dobrze wizyte kontrolna mamy za soba ;) jest juz zdecydowanie lepiej ale mam jeszcze do końca tego tygodnia smarować ;) futerko zmienia intensywnie więc czochranko codziennie :lol: Odezwę się niebawem :greetings-wavingyellow: pozdrowionka

Ralfuś znalazł domek do którego jedzie dzisiaj do Pani Moniki z Krakowa, mam nadzieję że sie szybko zaklimatyzuje. Będzie mi go bardo brakowało, jest przesłodkim freciakiem. Mam żal jednak do współ lokatora bo gdyby nie on to freciak został by jednak u mnie z Draco, bo co jak co ale freciaki jako tako się dogadały. PS. Myślę że ten dział można będzie już zamknąć.

Ralfuś znalazł domek do którego jedzie dzisiaj do Pani Moniki z Krakowa, mam nadzieję że sie szybko zaklimatyzuje. Będzie mi go bardo brakowało, jest przesłodkim freciakiem. Mam żal jednak do współ lokatora bo gdyby nie on to freciak został by jednak u mnie z Draco, bo co jak co ale freciaki jako tako się dogadały. PS. Myślę że ten dział można będzie już zamknąć.

r

Witam, Ralfik jest już w nowym domku od tygodnia. Bardzo proszę o zamknięcie tego wątku. Pozdrawiam. :greetings-wavingyellow:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1