www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 24-09-2018 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12-07-2016 23:36 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

fretki: .
Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Dziś zostałam poproszona o wizytę w sprawie agresywnej fretki.
Sprawę znam od kilku miesięcy, jednak ostatecznie wcześniej nie poproszono mnie konkretnie o pomoc.
Dziś mimo 2 godzinnej rozmowy,udzieleniu wielu rad, stwierdzeniu że fretka nie jest potworem i że tak na prawdę nie jest to agresja, a jedynie podgryzanie w celu zaczepienia, Pani postanowiła fretkę oddać.
Fretka trafiła do niej przez przypadek po prostu nie została odebrana z hotelowania myślę że to też było nie małym kłopotem.
Są i dobre i złe strony tej decyzji, jednak nie mnie to oceniać.

No więc Hela została Helą, bo wcześniej była Fretką, Fredzią Frecisławą i na imię nawet nie reagowała.
Hela ma już za sobą 3 domy. A ma jedynie 2 latka. Ma dość krótki ogonek podejrzewam że straciła kawałek przy/po porodzie.
Obecnie panienka jest w rui. Jutro odwiedzimy weterynarza zrobimy komplet badań i postanowimy jakie będą nasze dalsze kroki.
Hela otrzymała łatę agresywnej choć na chwilę obecną nie dopatruję się do końca problemów w niej. Panienka po prostu nie jest przyzwyczajona do ludzkiego dotyku, a jej izolacja i długi czas spędzany w klatce spowodował to że zamknęła sie na człowieka. Trzeba odbudować jej zaufanie, dać jej więcej wolności, poświęcić więcej uwagi, uporać się z buzującymi hormonami i myślę że będzie normalną sympatyczną fretką.
Jak na razie małą nie podbiega i nie gryzie, atakuje jedynie rękę która jest kierowana w jej stronę. Gdy biega po pokoju można normalnie funkcjonować, nie goni, nie atakuje od tak.
U poprzedniej opiekunki jadła jedynie suchy pokarm, więc zapoznajemy panienkę z mięskiem, suszone już podjada.
Mam nadzieję że jutrzejsza wizyta u weta odbędzie w spokoju i harmonii mimo wszystko ;)

A oto kilka zdjęć Panienki, już można sie zakochiwać, bo co do jej uroku nikt nie powinien mieć wątpliwości:
https://plus.google.com/u/0/photos/1007 ... 8759022449

PostNapisane: 14-07-2016 8:01 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
No cóż, ona Hela, a ja w opałach :lollol:

Niestety nie udało Nam się wczoraj u weta nic zbadać. Nasza Pani doktor jest na urlopie, a doktor która ją zastępuje jest za bardzo delikatna... Szkoda bo pokładałam w Pani duże nadzieje, bo ma spore doświadczenie ze specyficznymi zwierzętami, ponieważ odbywała staże w ogrodach zoologicznych poza granicami naszego kraju. Jednak spotkałam się z podejście jak do dzikiego stworzenia, a nie domowego współtowarzysza życia. Pani zaproponowała znieczulenie, do pobrania krwi i zrobienia usg :angry-cussing: i była oburzona wręcz jak powiedziałam ze nie wyobrażam sobie znieczulać swoje zwierzęta dwa razy do roku aby wykonać podstawowe badania... Pani doktor nie chce stresować zwierzęcia, a ja nie wyobrażam sobie pakować w zwierzaka zbędnie chemii, poprostu każda z Nas widzi w czym innym mniejsze zło :roll:
Helka nie jest łatwa pacjentką ale siedziała grzecznie tylko Pani doktor nie widziała żyły :niewiem: ani w jednej ani w drugiej łapce. W każdym razie odpuściliśmy sobie na kilka dni.
Nasza Pani doktor wraca w poniedziałek i mam nadzieję że uda się do niej od razu dostać, bo na pewno po urlopie będzie do niej kolejka pacjentów ;)

Hela już swobodnie biega po mieszkaniu, kradnie i chowa zabawki :mrgreen: uwielbia wariować za wędką z dzwoneczkami :)
Ogólnie pocieszna z niej panienka mimo tego podgryzania, jak się zmęczy sama wraca do klatki, i jak na razie jest w 100% kuwetowa :)
Udało mi się ją na chwilę zatrzymać aby ją zważyć i mamy 980 g. Z mięskiem na razie nie jest jej jeszcze po drodze, jajko przepiórcze też jej nie przekonało, jedynie zlizała trochę smalczyku gęsiego :oops:

PostNapisane: 14-07-2016 8:22 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
:) Trzymam za Helę kciuki, mała, bądź grzeczna u lek.weta i jedz mięsko.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 14-07-2016 13:56 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Pola , może Hela tak jak Lucek na początku, nie umiał jeść jajeczka przepiórczego dopóki mu nie "rozbełtałam" widelcem ? teraz już daje radę i bez bełtania :)

PostNapisane: 14-07-2016 16:09 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
mch napisał(a):
Pola , może Hela tak jak Lucek na początku, nie umiał jeść jajeczka przepiórczego dopóki mu nie "rozbełtałam" widelcem ? teraz już daje radę i bez bełtania :)

Ja "odruchowo" rozbełtuję :roll:
Mieska nawet z lyzeczki nie rusza po prostu wszystko co "mokre" jest nie fajne :(

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1