www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 11-12-2018 2:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bycie DT
PostNapisane: 29-11-2011 22:57 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Lex & Piorunek [*]
Maniek napisał(a):
jest to praca na cały etat, a nawet więcej.(...) wtedy nie możemy powiedzieć, że chce nam się spać, (...) wtedy obowiązuje nas gotowość 24h na dobę. (...) Bardzo ważne jest również mieć w miarę blisko do weta,albo transport pod "ręką"

anowika napisał(a):
Od pierwszego obcego freta w domu nasze się stresowały, chodziły podenerwowane, znaczyły teren wobec czego każdy kąt był zakupkany i zasikany (- w efekcie więcej pracy i sprzątania dla nas). (...) Wyczuwając obcy zapach, fretki zrobiły się nerwowe, niektóre agresywne.(...)Praktycznie każda fretka przychodząca na DT ma świerzb, narażamy naszych rezydentów na zarażenie, a w konsekwencji nas samych na ponoszenie kosztów z tym związanych.

Ezyna napisał(a):
Tu pojawia się problem z rozdzieleniem znajdy od naszych domowych fretek. Bo nigdy nie mamy pewności czy czymś nie zarazi naszych domowników. Ja zawsze trzymałam w drugim pokoju znajdy, musiałam przebierać się w inne ubrania przebywając z moimi fretkami i w inne gdy bawiłam się ze znajdą. Oczywiście mycie rąk do łokci i inne środki zapobiegające ewentualnej drodze przenoszenia zarazków. Zabiegi pielęgnacyjne i leczenie pochłaniają sporo czasu, wiec człowiek wstaje po 5 rano, żeby przed robotą wszystko było już zrobione, wieczorami powtórka z rozrywki, czasu sporo na to idzie. (...) I na koniec, osoby powinny być pełnoletnie, czasami trzeba podpisać papiery w różnych schroniskach, leśniczówkach, TOZach, do czego potrzebny jest po prostu dowód.

I wiele, wiele innych, ale nie mam teraz czasu by reszty wypisać.

Jak bym mogła być DT dla fretek np. z którymi nie trzeba do weta jeździć (nie mam zbyt blisko, brak transportu). Leki podawać to nie problem, ale no.. no nie wiem.

PostNapisane: 23-04-2012 20:04 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
Nocne Marki

fretki: coś tam się plącze pod nogami
sawczenko napisał(a):
siłą rzeczy zgłaszam się oficjalnie jako DT (skoro i tak kolejna fretka u mnie wylądowała) :mrgreen:

proszę o wykreślenie mnie z list jako dt

PostNapisane: 25-04-2013 13:23 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Anakin
Witam, nie wiem, czy to dobre miejsce, ale może podpowiecie mi, do kogo się odezwać. ;)

Fretkami interesuję się już od jakiegoś czasu, aczkolwiek "z daleka" - oglądam filmiki, zdjęcia, itp. W zeszłym roku miałam przez chwilę kontakt z fretkami we Wrocławiu na wystawie - miały tam stanowisko adopcyjne. Od tego czasu pomału dojrzewałam do decyzji zaopiekowania się fretką. Ale nie wiem, czy to byłby dla mnie dobry wybór. Dlatego zamiast od razu brać fretki na stałe, pomyślałam o tym, że mogłabym być dla nich DT - to byłaby okazja, aby dobrze poznać ich zwyczaje, zachowanie, zapach, itp. i przekonać się, czy poradzę sobie z fretką. ;)

Jesteśmy z mężem DT od wielu lat - dla kotów z Fundacji Kotkowo i dla szczurów, a okazjonalnie, w awaryjnej sytuacji, dla innych potrzebujących zwierząt, jak świnki morskie, chomiki, itp. Od 8 lat mam szczury, od 4 prowadzę hodowlę szczurów rodowodowych, mamy też swoje 3 adoptowane koty i 3 psiaki. Mieszkamy w domu na wsi tuż za Białymstokiem. Szczury są wspaniałe, jednak lata patrzenia na to, jak krótko żyją i za szybko obchodzą już mnie zmęczyły, powoli więc wygaszam i ograniczam stado.

Pobieżnie czytałam tematy o zapotrzebowaniu fretki, np. o klatce, zabezpieczaniu pokoju, żywieniu, weterynarzach, chorobach, itp., oczywiście gdybym faktycznie miała dostać fretkę pod opiekę, to przypomnę sobie potrzebne informacje. Więc: co muszę zrobić, aby zostać fretkowym DT?

PostNapisane: 25-04-2013 14:37 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Na pewno trzeba dokładnie przeczytać wątek, w którym piszesz :) Później informacje na stronie głównej - pewnie już czytałaś bo od dawna jesteś zarejestrowana. Następnie koniecznie przyjąć wizytę osoby od dawna fretkowej i poznać fretkę w "naturze".
Zwracam Twoją uwagę na oczywistą trudność w koegzystencji szczury - fretki, a także psy - fretki. Pozdrawiam, mam nadzieję, że jakiś białostocczanin się odezwie.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 23-07-2014 15:10 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Anakin
Koniec końców nic nie wyszło z bycia DT - ale nie szkodzi, teraz mam swoje fretki, które są cudowne. :) Problemów na linii fretki - psy nie ma, szczury z fretkami nie mają kontaktu.

Być może kiedyś, gdy lepiej poznam fretki, znów zaoferuję się jako potencjalny DT. Chociaż u nas chyba nie ma wielu aktywnych internetowo miłośników ogonków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1