www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 18-09-2019 15:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20-02-2015 22:23 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: Fredka [*], Rilla [*]
Mrówkojadek napisał(a):
Lennka napisał(a):
Na tą chwilkę nie mam fretki, jednak to tylko kwestia czasu, bo jestem z mamą w trakcie śledzenia SPF od paru miesięcy i czekamy na naszego ogonka ;)

Decyzja o wzięciu fretki to decyzja całej rodziny. Jeśli dobrze zrozumiałam Twoja mama też chce tego, co Ty. W czym więc problem? Fretkę bierze się z całą odpowiedzialnością, że to wymagający zwierzak, że je mięso, że trzeba to mięso przygotować, przechowywać, podać... :niewiem:

Jejku, przecież tak zamierzam robić, nie pisałam nigdzie że nie :D

-- dodano: 20-02-2015 22:26 --

Kokosanka napisał(a):
Lennka napisał(a):
Nie ja sama spróbuję...może drzwi od jednej szafki nadadzą się na bramkę do schodów? :D Dobra łąduję aparat i jutro wsadzę tam zdjecia szafek :mrgreen:

Grunt by drzwiczki były tej samej szerokości co schody. Jak są większe to nie problem zawsze można przyciąć, gorzej jak będą węższe , wtedy będziesz musiała pomyśleć nad czymś innym. Reszta już nie powinna być tak trudna. Zawsze można poradzić się jakiś majsterkowiczów :)

No wiem, jak zniosę ze strychu to sprawdzę czy pasuje :D

PostNapisane: 20-02-2015 22:29 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak

fretki: Hodowla Roxon: Nala ❤ Kiara ❤ Kovu ❤
Ja na Nale praktycznie jednorazowo wydałam ok. 1200zł. 2 miesiące później zapłaciłam za drugą fretkę i za transport z Łodzi do Poznania.
Nie raz ludzie jeżdżą z noclegami, a fretce nic się nie stanie. Jak się chce to się pojedzie. Zanim wzięłam dziewczyny też myślałam o odległości, bo pewnie, najlepiej by było mieć hodowlę na miejscu ;) Ale niestety, nie każdy ma tak dobrze :P
Na początku stycznia obie dostały rujki. 550 skasowane tak o. Bez kiwnięcia palcem. Bo trzeba zaimplantować i nie ma gadania. A jeszcze chciałam im stres wynagrodzić to do tego doszła mała zabaweczka. Od początku się kasę zbierało na godzinę "W" i dalej tak się robi. Czasami myślę, że powinnam im założyć osobne konto bankowe :niewiem:
Z kasą jest zawsze krucho, ale skoro biorę zwierzaka, to jestem w stanie dla niego poświęcić wiele. I mówię to jako osoba, która mimo wszystko uważa, że zwierze to w dalszym ciągu zwierze.

Jak trzeba jechać 300km to się jedzie. Czy to autem, czy pociągiem. ;)

Marzenko, nie denerwuj się tutaj ;)

Lennka, ja wiem, że nie masz nic złego na myśli. Ale po 1. tutaj, jako że to forum fretkowe, ludzie myślą tylko i wyłącznie o dobru fretki, a nie o tym, czy ktoś pomyślał o pieniądzach, czy nie.
Zanim napiszesz, 3 razy przeczytaj, pomyśl jak fretkomaniak, opiekun jakiegoś maleństwa i zastanów się, czy mogłabyś inaczej coś zrobić/napisać, "bo w sumie tak będzie lepie".
Czasami ludzie zareagują również zbyt impulsywnie i też zrozumieją nie tak jak powinni.

Ale czasami jak czytam to mam wrażenie, że puszczasz wsio mimo uszu... Albo może i nie chcesz konfliktów podtrzymywać ;)

Wyściskaj Lejdi swoją :)

PostNapisane: 20-02-2015 22:42 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Dziękuję ;)

Ja chcę jak najlepiej, ale jestem po prostu nauczona szukać najtańszej możliwej ( i dobrej jednocześnie 8-) ) drogi do "celu" i tyle, konfliktów nie szukam ale nie pozwalam sobie w kaszę dmuchać ;)

PostNapisane: 21-02-2015 8:08 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak

Wiadomo, ja też całe życie musiałam uczyć się oszczędności. Tylko, że momentami się nie da. Tak czy siak oszczędzałam chociażby na klatce dla dziewczynek, a teraz żałuję, bo i tak muszę kupić perfectę i tak :niewiem:
Ja w pewnym sensie oszczędzam na weterynarzu - ładuje budżet w odżywianie farfocli :twisted: Dzięki temu masz duuużo większe szanse, że fretki będą zdrowe. Podobno to pierwsze pół roku w życiu fretki, jeżeli chodzi o odżywianie jest najważniejsze. Ale zdrowa dieta przede wszystkim ;)

Wysyłam Ci coś na FB :twisted:

PostNapisane: 21-02-2015 14:45 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Olciś napisał(a):
Wiadomo, ja też całe życie musiałam uczyć się oszczędności. Tylko, że momentami się nie da. Tak czy siak oszczędzałam chociażby na klatce dla dziewczynek, a teraz żałuję, bo i tak muszę kupić perfectę i tak :niewiem:
Ja w pewnym sensie oszczędzam na weterynarzu - ładuje budżet w odżywianie farfocli :twisted: Dzięki temu masz duuużo większe szanse, że fretki będą zdrowe. Podobno to pierwsze pół roku w życiu fretki, jeżeli chodzi o odżywianie jest najważniejsze. Ale zdrowa dieta przede wszystkim ;)

Wysyłam Ci coś na FB :twisted:

spoko, o tym wiem ;) Mięso na pewno, co prawda moja mama tych droższych jak królik czy przepiórka nie chce kupować, no ale ja też coś tam swojego mam to i ok.30 zł w miesiącu mogę przeznaczyć na takie luksusy dla fretki, dla mnie zwierzaki są najważniejsze, szkoda że u psa nie mogę wiele zdziałać bo się uparli, no ale będę jej dawać trochę miesa od fretki i pies też skorzysta 8-)

PostNapisane: 21-02-2015 15:49 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Kaya (Karaya), Jasiek (Jaśmin) i Artek (Arthyen). Lola [*]
Niestety, ale dodatkowe 30zł miesięcznie na fretkowe "luksusy" (za które uważasz króliki czy przepiórki) to jest prawie nic...

PostNapisane: 21-02-2015 16:12 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

doti napisał(a):
Niestety, ale dodatkowe 30zł miesięcznie na fretkowe "luksusy" (za które uważasz króliki czy przepiórki) to jest prawie nic...

To wtedy więcej :mrgreen: Zresztą osobno liczę od kurczaka, indyka, wołowiny, podrobów te pieniądze TYLKO na króliki i przepiórki liczę ;)

-- dodano: 21-02-2015 17:23 --

mch napisał(a):
Jeśli problemem jest czas , jeszcze zanim freciak do Ciebie trafił , to jaki jest sens brania zwierzaka ? tylko dla samej CHĘCI POSIADANIA ? potem czasu Ci przybędzie ?

Już spieszę wyjaśnić te kwestię ;)

Ja TYLKO studiuję, więc czasu mam pod dostatkiem, tylko że średnio w ok.4 dni w tygodniu muszę poświęcić parę godzin na uczelnię, oprócz wyjść ze znajomymi, zakupami czy na typowymi psimi wycieczkami, resztę czasu mogę spędzić z freciakiem ;) Sprawa czasowa jest z moim zapracowanym tatą który jako jedyny u nas prowadzi samochód...

Zresztą jak mówiłam, to że wyjście jest problemowe nie znaczy że odpada, tylko szuka się najpierw mniej problematycznego i równie dobrego :)

-- dodano: 21-02-2015 17:29 --

Nawet jak mam okres kiedy nie mam czasu np. paro dniowy to staje na głowie aby nie zaniedbać psa, jestem zajęta od 7 do 20 a potem nauka? To wstaję godzinę wcześniej aby poświęcić czas Lejdi, jak wracam wychodzę z psem na długi intensywny spacer, a potem się okazuje że...jak się zepnę to tak naprawdę mam jeszcze ze 2 godziny nadwyżki, ale jak pisałam to rzadkie sytuacje, a nawet jak są to nie zapomnę o żadnym moim dzieciaczku :romance-heartspink:

-- dodano: 21-02-2015 17:32 --

doti napisał(a):

Ok racja, królik ok.20 zł, cały 40-50 zl, najwyżej trochę więcej wydam, trudno, zawsze można zostać studentem-abstynentem i kasa się znajdzie :teasing-neener:

-- dodano: 21-02-2015 17:34 --

Co do tego co napisane o chorobach to...oszczędzamy po to, aby mieć pieniądze z nawiązką w razie niespodziewanych wydarzeń jak choroba, :)

-- dodano: 21-02-2015 18:03 --

Dalsze miny Lejdi 8-)

Obrazek

Serio? :shock:

Obrazek

-- dodano: 21-02-2015 18:19 --

I takieee duże moje maleństwo :romance-inlove:

Obrazek

-- dodano: 21-02-2015 18:36 --

Własnie sobie poczytałam o tych implantach i powiem Wam że mi ulżyło, faktycznie nie wygląda to strasznie i ma długie działanie :)

PostNapisane: 22-02-2015 20:05 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Dywanik :mrgreen:

Obrazek

PostNapisane: 22-02-2015 20:10 
Fretkomaniak
Fretkomaniak

fretki: Kali od Astarte ❤ Lili aka Blondie
Lennka napisał(a):
Własnie sobie poczytałam o tych implantach i powiem Wam że mi ulżyło, faktycznie nie wygląda to strasznie i ma długie działanie :)

Implant to właściwie sekunda wkłucia się i po sprawie. Kali nawet nie poczuła ;)

Obrazek
super ta fota :D

PostNapisane: 22-02-2015 20:44 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

dzięki :) No całkiem spoko, jak jeszcze ma działać 2-4 lata, to spoko ;)

A to akcesoria które już zakupiłam dla nowego domownika :)

Obrazek

1.malt-pasta

2.szelki dla kota (pewnie będą za duże :lol: )

3.zwykła smycz przepinana ok.2 m

4. smycz automatyczna do 8 kg, 4m.

5.szamopn dla fretek

6.dwie miski

7.piłeczki z dzowneczkami

8.Mysz na wędce

Muszę chyba następnym razem kupić jakies kuwety i żwirek, jakby niespodziewanie pojawił sie freciak do adopcji :D

-- dodano: 22-02-2015 21:50 --

I kosmita :mrgreen:

Obrazek

PostNapisane: 23-02-2015 8:24 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak

Miseczki najlepsze są ciężkie, ceramiczne. Te metalowe szybko zostaną przewrócone ;) A do klatki najlepiej miski wiszące, zaczepiane o pręty z fretkowo.pl ;)

PostNapisane: 23-02-2015 8:47 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Olciś napisał(a):
Miseczki najlepsze są ciężkie, ceramiczne. Te metalowe szybko zostaną przewrócone ;) A do klatki najlepiej miski wiszące, zaczepiane o pręty z fretkowo.pl ;)

Dzięki za radę ;) Te miski i tak są do niczego bo nalepki tak weszly w nie, że nie wiem czy je bym wyciągnęła :roll:

PostNapisane: 23-02-2015 9:20 
Moderator działu

fretki: Tofik łobuz i Stig gugator :)
no lepsze ceramiczne, do wody używam poidełka podwieszanego tu pewnie coś znajdziesz:
http://fretkowo.pl/pl/c/Poidla/44

a do mięsa ceramicznych misek:
http://fretkowo.pl/pl/p/Miska-ceramiczn ... ice-S/1110

oprócz tego smakołyki (jajka przepiórcze, jajko kurze itp.) dostają na szklanych miseczkach z intermarche po 5 zł/szt

PostNapisane: 23-02-2015 12:53 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Ja mam caly zestaw szklanych miseczek, w jednej z nich jadła Fredka ;)

-- dodano: 23-02-2015 13:17 --

Pies NIE pociągowy :lol:

Obrazek

-- dodano: 23-02-2015 17:30 --

Ciuciubabka :lol:

Obrazek

Pso-koń 8-)

Obrazek

Fredzisława

Obrazek

-- dodano: 24-02-2015 0:02 --

A to wszystkie rzeczy Lejdi :teasing-neener: (kolczatkę nie ja kupowałam i nie ja używam, tylko moja mama, kiedy sporadycznie z nią wychodzi)

Obrazek

PostNapisane: 24-02-2015 18:22 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Lejdi szczeniak :mrgreen:

Obrazek

Fredzika :)

Obrazek

Buziak :romance-kisslips:

Obrazek

PostNapisane: 26-02-2015 20:21 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Tadam :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 27-02-2015 22:41 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Król lew 8-)

Obrazek

PostNapisane: 02-03-2015 22:43 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Obrazek

PostNapisane: 05-03-2015 23:20 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Tutka
+ kot Figaro
Pocieszna pannica z tej Lejdi :text-coolphotos: Jesli fretka tez bedzie choc troche mila, to sie pewnie dogadaja!
Jakies konkretniejsze plany, kiedy fretka? Bedziesz adoptowac? /Przepraszam, nie czytalam od deski do deski./

PostNapisane: 06-03-2015 19:35 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

No właśnie nic nie wiadomo, w okolicy nie ma na razie fretek do adopcji :niewiem:

PostNapisane: 06-03-2015 19:49 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

fretki: .
Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Lennka napisał(a):
Fredzika :)

Obrazek

Co ona ma tutaj z tym noskiem?

PostNapisane: 06-03-2015 22:06 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Nie mam pojęcia, miała wtedy ponad 7 lat :niewiem:

PostNapisane: 07-03-2015 15:16 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Anakin
Hej :)

Fajnego masz psiaka. :) Też uważam, że psy potrzebują regularności - tak samo jak dzieci. Szczególnie w wypadku załatwiania potrzeb fizjologicznych, odpoczynku i jedzenia. Wychodzenie 2 razy dziennie to za mało, moim zdaniem. Gdy mieszkaliśmy w bloku nasze psy wychodziły 3 - 4 razy dziennie. Wydaje mi się, że to nie chodzi o to, aby pies trzymał aż zacznie go boleć pęcherz i będzie musiał prosić o wypuszczenie... Lepiej nauczyć psa regularności, przewidywalności i pozwolić mu ulżyć sobie częściej.

Psy "lubią" to, czego zostały nauczone. Jedne były uczone bycia w domu i lubią być w domu. Inne były uczone bycia na podwórku i lubią być na podwórku. My mamy 3 psy, które najpierw mieszkały z nami w bloku, a od 2 lat mieszkają na wsi, w domu z dużym podwórkiem - i nadal przede wszystkim chcą być z nami w domu. Podwórko... jest ok, na 2 - 3 godziny. Potem chcą do domu. Bo tak były od szczeniaka nauczone.

Za to 2 psy moich rodziców od szczeniaka są na podwórku i do domu są tylko wpuszczane, czasami i na krótko. I to oczywiste, że wolą być na zewnątrz - po prostu są nauczone, że "dom nie jest dla nich" i tego się pilnują.

To nie jest kwestia preferencji psa, tylko długiej, powtarzanej nauki. ;) Rasa nie ma większego znaczenia - mój owczarek niemiecki kocha bycie w domu, owczarek niemiecki moich rodziców kocha podwórko - bo tak je nauczyliśmy. ;)

Psy dostosowują się do nas bardziej, niż czasem nam się wydaje. I większość psów nie potrafi "egzekwować" swoich potrzeb, tylko polega na nas w zaspokajaniu ich. Dlatego trzeba o nie bardzo dbać. :)

Są pewne gatunki zwierząt, które są bardziej "kosztożerne", niż inne. Fretki należą do tych zwierzaków, które lubią pożerać nasze zapasy pieniężne. ;) Najwięcej wydaje się na początku: wyposażenie, sama fretka, podróż, implant, szczepienia, itp. Potem są wydatki stałe: mięso (wcale nie tanie...), suplementy, odrobaczenia, przeglądy, badania. Jeśli mamy szczęście, przez długi czas fretka nie będzie chorować. A potem kolejne mega wydatki na starość fretki... Trzeba być na to gotowym. Trzeba mieć odłożone pieniądze, po prostu. Na pewnych rzeczach można oszczędzić, a na pewnych nie.

Są ludzie, którzy uważają, że kiedyś dawali fretce Whiskasa i było dobrze, to teraz po co robić coś więcej. A jak pies jadł Chappi i żył, to po co teraz coś zmieniać. Szczególnie, gdy nie cierpią na nadmiar kasy... To naturalne. Pewne zmiany sposobu myślenia wymagają więcej czasu i powtarzania, jak zdarta płyta. Mam nadzieję, że będziesz mieć wsparcie u swoich rodziców w tych decyzjach o zwierzakach, które podejmiesz. :)

Trzymam kciuki za to, żebyś znalazła "swoją" fretkę. :)

PostNapisane: 07-03-2015 17:07 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Dziękuję ;) Tylko że dla niej podwórko nie jest ok, nawet na 5 minut :mrgreen:

-- dodano: 07-03-2015 17:08 --

Nie wiem czemu tak jest, ale te 2 spacery stały się regułą i jak pies nie ma np.biegunki nie prosi wcale ;)

-- dodano: 07-03-2015 18:03 --

Zwłąszcza że zwykle jeden jest dłuższy, gdzie robimy trening sztuczek/joggingu, aportuje, łazimy po lesie itd. ;)

PostNapisane: 07-03-2015 18:32 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak
F.A.A.

fretki: Baldur,
niefretki Muspell i Puszysław

Rysia Lwie Serce, Nils Czatownik i Miśko-Pyśko w Krainie Wiecznych Łowów
Lennka napisał(a):
Obrazek

;)
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1