www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 23-10-2019 12:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09-07-2009 12:12 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Cytuj:
Moim zdaniem gryzonie wyczuwają obecność fretki, chociażby po zapachu przenoszonym na ubraniu i jest to dla nich na pewno męczące. Nawet gdyby zachowywały się normalnie, ja czułabym się winna, że nie zapewniam im maksimum bezpiecznego terytorium.

Królik będzie w stałym stresie, fretka nie będzie szczęśliwa i pies też. Przemyśl decyzję o wzięciu fretki.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 09-07-2009 19:12 
ZBANOWANY
Fretkociekawski
Fretkociekawski

Do tej pory trzymałam u siebie i fretkę i 3 myszki. Jak do tej pory wszystko się układało, klatka była wysoko, z daleka od mojego drapieżnika, wiele razy widział te myszki ale bardziej interesowały go rodzynki w miseczce... jednak ku przestrodze dla innych:
MOJA FRETKA ZGINĘŁA PRZEZ TE MYSZKI!! --> viewtopic.php?f=35&t=8961

Dlaczego mój zwierzak wskoczył na ta tubę i się zabił? Żeby zbliżyć się do myszek męża!!! Tuba stała niedaleko klatki... PAMIĘTAJCIE, NIE WAŻNE JAK ZABEZPIECZYCIE DOM, ZWIERZAK ZAWSZE BĘDZIE PRÓBOWAŁ DOSTAĆ SIĘ DO OBIADU!!

PostNapisane: 10-07-2009 8:29 
Zaglądacz
Zaglądacz

a więc tak od nowa ja mam krolika w kuchni on ma klatke na podlodze fretke mam zamiar trzymac i puszczac w moim pokoiku
pies chodzi tylko w przed pokoju i wsalonie moj pies nie jest w zadnym stopni agresywny.
Fretke mam zamiar kupic poniewaz w domu zawsze mialam duzo zwierzakow i chcialam sprobowac czegos innego niz gryzon i wpadlam na fretke bo juz przed krolikiem chcialam ja miec ale bylam za mala mialam wtedy 7 lat a moj krolik ma 6 lat.
teraz niewiem co mam zrobic kazdy mi odradza tylko wciaz nie wiem czemu?

PostNapisane: 10-07-2009 8:45 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

fretki: Erwin [*]
Ruppert [*] - jedyni mężczyźni mego życia,
oraz
Kunegunda vel Kundzia
i ruda piesa Tesla
Moniczka przeczytaj raz jeszcze to co zacytowałam Ci poniżej..

Cytuj:
Moim zdaniem gryzonie wyczuwają obecność fretki, chociażby po zapachu przenoszonym na ubraniu i jest to dla nich na pewno męczące. Nawet gdyby zachowywały się normalnie, ja czułabym się winna, że nie zapewniam im maksimum bezpiecznego terytorium.

Cytuj:
Królik będzie w stałym stresie, fretka nie będzie szczęśliwa i pies też. Przemyśl decyzję o wzięciu fretki.

Telegraficznie w punktach:
1. Królik będzie czuł zapach fretki.
2. Drzwi nie są barierą dla zapachu
3. Odświeżacze, zapachy sztuczne także
4. Fretka jest naturalnym wrogiem królika
5. Zapach naturalnego wroga wzmaga stres
6. Stres nie wpływa dobrze na zdrowie króliczka
7. Króliczek nie jest już młody, co pogarsza wpływ stresu na jego organizm
8. Fretka może się kiedyś wymsknąć między nogami i dohasać do klatki = zobaczą się oko w oko
9. Widok wroga, zapach wroga, atak na klatke jeszcze bardziej wzmaga stres
10. Króliczek nie będzie szczęśliwy bo wróg w drugim pokoju
11. Fretka też nie będzie szczęśliwa, bo nie może zjeść króliczka
12. Ty będziesz szczęśliwa, bo będziesz mieć króliczka, fretkę, [tu wpisz dowolne inne zwierze lub inne po kolejnych przecinkach]

Ad 1,2,3,4,5.6,7,8,9,10,11,12 - Chcesz by króliczek szybciej odszedł z tego świata? Na to pytanie odpowiedz sobie sama..

PostNapisane: 10-07-2009 9:33 
ZBANOWANY
Fretkociekawski
Fretkociekawski

Dokładnie...

Dodam jeszcze tylko że pisząc "fretke mam zamiar trzymac i puszczac w moim pokoiku" to chyba nie za bardzo wiesz co to za zwierzątko i ile potrzebuje UWAGI! To nie jest królik który może posiedzieć w klatce kiedy nie masz dla niego czasu. Poza tym wystarczy chwila by znalazł się poza pokojem. Fretka potrzebuje dziennie wiele godzin zabaw i swobody, nie bedzie szczęśliwa trzymana tylko w klatce i raz na jakiś czas puszczana w pokoju...

Poza tym zastanów się czy masz wystarczająco dużo czasu na poświecenie go tylu zwierzakom? Przecież Królik też wymaga wiele pracy i zainteresowania, to żywe stworzenie które czuje i tęskni...

PostNapisane: 10-07-2009 16:18 
Zaglądacz
Zaglądacz

po pierwsze mam duzy pokuj i moge tam trzymac fretke mam duzo czasu i dobrze sie opiekuje zwierzetami i nikt mi nie bdedzie mowil ile mam czasu a ile nie pozatym moj krolik nie potzrebuje duzo uwagi poniewaz nie jest juz taki mlody.
i wiem jaka jest fretka bo moja siostra cio. ma fretke i nie raz ja trzymalam na reku i ktrolik sie nie stresował.!!!

PostNapisane: 10-07-2009 16:35 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: [*]
Wylada na, ze wiesz lepiej. :evil: To po co pytasz? :niewiem:

PostNapisane: 10-07-2009 16:38 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
moniczka500s napisał(a):
juz przed krolikiem chcialam ja miec ale bylam za mala mialam wtedy 7 lat a moj krolik ma 6 lat.

To masz kole 13 lat, jesteś więc nadal dzieckiem i zamiast pisać "ja mogę, ja chcę, ja zrobię" pisz "rodzice chcą, rodzice wiedzą, rodzice rozumieją" 8-)
Mam nadzieję, że rodzice wiedzą, że fretka śmierdzi, sra gdzie chce i dużo kosztuje.

Co do królika, widzę, że Ciebie jego los obchodzi tyle co mnie los muchy brzęczącej na szybie okiennej...
Przyjmij do wiadomości, że osoby, które Ci tu cokolwiek piszą, wiedzą WIĘCEJ od Ciebie bo mają często wiedzę PRAKTYCZNĄ (jeśli wiesz co to oznacza)

Moje fretki kochają króliki... jeść, potrafią wtrząchnąć całego w ciągu doby, a czym się różni kupiony w sklepie od takiego domowego pupila, NICZYM, tylko trzeba być potworem by skazywać tak delikatne stworzenie na świadomość obecności oprawcy w domu, Ty nie widzisz jego przerażenia bo nie umiesz tego zobaczyć, może byś pojęła jakby królik złapał Cię za fraki i wykrzyczał "BOJE SIĘ", ale nie niestety zajęczaki boją się w ciszy, strach je paraliżuje...

I tak zrobisz jak będziesz chciała, za rękę nikt oprócz rodziców trzymać Cię nie jest w stanie
I dlatego jestem za aborcją :twisted:

PostNapisane: 10-07-2009 16:47 
Fretkoświr
Fretkoświr
Nocne Marki
Kobiety
F.A.A.

fretki: PRAWIE SAME TCHÓRZYKI(w tym cztery żaby...;-)

Bafii :* Moja kochana szczypawko..22.09.2011
Zosiek:* Ty cholerniku mały ..........01.06.2012
Gabi *7 lat z nami......29.04.2014
Zuzia,Zulejko *8 lat ze mną .Pierwsza pchełka .....3.05.2014
moniczka500s napisał(a):
po pierwsze mam duzy pokuj i moge tam trzymac fretke

Tak ale fretka ma tysiące sposobów na wydostanie się z niego.Wystarczy chwila nieuwagi to są sekundy.Potrzymać fretkę a z nią przebywać to jest różnica bo właściciel przesiąka tym zapachem.
moniczka500s napisał(a):
i nikt mi nie bdedzie mowil ile mam czasu a ile nie

Nikt cię nie strofuje acz fretka jest pochłaniaczem czasu.Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak bardzo czasem dnia brak dla właścicieli ogona.Ja wiem,że królikowi wiele do szczęścia nie potrzebne.Chwila kicania,marchewka i ziarno ale to jest ofiara dla fretki a ona będzie kombinować na wszelkie sposoby aby go dopaść.Ja bym się głęboko zastanowiła,bo też tak jak ty myślałam,że dam radę a jednak moja fretka wygrała i musiałam przyznać się do błędu.FRETKA I GRYZOŃ NIE POWINNY PRZEBYWAĆ W JEDNYM DOMU.

Jestem tu nawet gdy mnie nie widać ...

PostNapisane: 10-07-2009 18:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Muczek bandyta, Obi-One ciamajda i labuś Indiana
Domyslam sie, ze skoro masz te +/- 13 lat, kwestia fretki zostanie ustalona z rodzicami. Byc moze powinnas pokazac im to forum, a dokladniej ten temat, zeby zobaczyli, na co narazaja oba zwierzaki, godzac sie na ich trzymanie pod jednym dachem? Sa dorosli, wiec powinni podjac dobra decyzje. Do Ciebie, jak widac, nie docieraja zadne argumenty, ale to dlatego, ze masz za malo lat, zeby wyzbyc sie tego dzieciecego egocentryzmu pt. "ja chce, ja musze, ja wiem lepiej" na rzecz dobra zwierzat.

Moze przemyslisz wszystko jeszcze na spokojnie i dasz szanse odejsc kroliczkowi w spokoju, bez stresu?
Przypomne jeszcze moj poprzedni post: czekalam ponad 3 lata na mozliwosc trzymania fretki w domu. Wlasnie ze wzgledu na obecnosc gryzoni.

PostNapisane: 13-07-2009 12:23 
Zaglądacz
Zaglądacz

w sierpniu bede miec fretke moi rodzicemi pozwolili i rozmawiali z weterynarzem i sprzedawcami sklepow zeologicznych ;)

PostNapisane: 13-07-2009 14:11 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

moniczka500s napisał(a):
w sierpniu bede miec fretke moi rodzicemi pozwolili i rozmawiali z weterynarzem i sprzedawcami sklepow zeologicznych ;)

:angry-banghead:

PostNapisane: 13-07-2009 18:09 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
:angry-cussing:

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 13-07-2009 19:01 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
:clap:

PostNapisane: 13-07-2009 19:26 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Nie dla wrazliwych (Dla moniczki, jak najbardziej)
http://www.justin.tv/clip/356b9b78d3841f1a

PostNapisane: 13-07-2009 20:00 
Fretkoświr
Fretkoświr
Nocne Marki
Kobiety
F.A.A.

fretki: PRAWIE SAME TCHÓRZYKI(w tym cztery żaby...;-)

Bafii :* Moja kochana szczypawko..22.09.2011
Zosiek:* Ty cholerniku mały ..........01.06.2012
Gabi *7 lat z nami......29.04.2014
Zuzia,Zulejko *8 lat ze mną .Pierwsza pchełka .....3.05.2014
AniaR napisał(a):
:shock:
Nasze argumenty tej młodej osoby nie przekonały a czy to coś da.Ja wątpię.

Jestem tu nawet gdy mnie nie widać ...

PostNapisane: 13-07-2009 23:47 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Zuza - czteromiesięczna łobuziara :)

Max [*] - pierwsze zwierzątko, pierwsza fretka... + 26.06.2006
Mam w domu świnki morskie i fretkę. Do tej pory nie kolidują ze sobą. Fretka przebywa na piętrze domu, a świnki na parterze. Do tej pory nie ma problemu ze zwierzakami.

PostNapisane: 14-07-2009 13:10 
ZBANOWANY
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Bella 24.05.2009r.
moniczka500s napisał(a):
po pierwsze mam duzy pokuj i moge tam trzymac fretke mam duzo czasu i dobrze sie opiekuje zwierzetami i nikt mi nie bdedzie mowil ile mam czasu a ile nie pozatym moj krolik nie potzrebuje duzo uwagi poniewaz nie jest juz taki mlody.
i wiem jaka jest fretka bo moja siostra cio. ma fretke i nie raz ja trzymalam na reku i ktrolik sie nie stresował.!!!

hmm.. jeżeli się pyta to chyba chce się wiedzieć a nie się rzuca za słowa prawdy ?
Ja przed kilka lat miałam myszki-zresztą od małego miałam gryzonie ,także wtedy chciałam mieć fretkę ale fakt,że bardzo kochałam swoje myszki i poźniej chomika,którego dostalam od chłopaka sprawiał,że nie chcialam żeby było im źle.Aktualnie zdecydowałam się na fretke ,bo zajmujemy się nią we dwoje,zawsze to o dwie ręce wiecej :lollol: i nie mam zadnego zwierzaka,ktory by się stresował,uwierz,że kiedyś podejmowałam próby trzymania w jednym domu np.kota i papugi chwila nie uwagi mimo iż papuga była puszczona w zamknietym pokoju,kot zwabiony zapachem otworzył drzwi i skoczył z szafy na żyrandol i wiadomo co stało się z papugą.
A i nie mów,że "pozatym moj krolik nie potzrebuje duzo uwagi poniewaz nie jest juz taki mlody." ,bo królika także miałam i potrzrebuje bardzo dużo uwagi i prawie tyle samo uwagi i ruchu co fretka,wiek tu nie gra roli,tym bardziej,że jeżeli przez tyle lat był ukochanym twoim zwierzakiem to odtrącenie go teraz "bo masz nowego zwierzaka" będzie dla niego strasznym przeżyciem.
Albo poświęcisz im tyle samo uwagi albo nie dokładaj sobie nowego zwierzaka kosztem starszego.
Ja kiedyś też tak robiłam,było to zachowanie głupie,nie odpowiedzialne,dziecinne-tzw.fascynacja na miesiąc :?
Naprawdę nie polecam takiego przeżycia,poźniej tylko jest wiele zwierzakow ,wiele obowiazkow i mimo ze wydaje ci sie ze kazdemu w jakims stopniu poswiecasz czas to je zaniedbujesz bo ten nowy jest wazniejszy.Ja bynajmniej mialam takie myslenie kilka lat temu.

-- dodano: 14-07-2009 14:15 --

moniczka500s napisał(a):

noo sklepy zoologiczne faktycznie się znają .. jakie zwierzę kiedyś nie kupiłam w zoolo. to mi zdychało z nie wyjaśnionych przyczyn,a oglądając fretki w Warszawie z zoologicznym w wieku ok.5 tyg miały może odrobinę więcej byłam zdziwiona wyglądem 8tyg. czyli kupionej w wieku jaki powinna mieć.
Te maluszki ledwie co chodziły i sprzedawane były podczas kwarantanny.
Nie wiem po co piszesz Moniczko na tym forum skoro nie potrzebujesz wiedzy osob,ktore tu są i faktycznie się znają-sama zreszta nie dawno kupilam sobie fretke i tu przybyłam i rada tych osob bardzo mi pomaga i Bella także dzięki Nim jest bardziej szczęśliwa :clap:

-- dodano: 14-07-2009 14:18 --

AniaR napisał(a):
Nie dla wrazliwych (Dla moniczki, jak najbardziej)

bardzo pouczający filmik ;)

PostNapisane: 15-07-2009 23:50 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety
OSY

moniczka500s napisał(a):

Ale fajnie:) pewnie koleżanki Ci będą zazdrościć takiej fretki,co?

PostNapisane: 16-07-2009 9:15 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety
OSY

fretki: Myszka-moja słodka psotnica :*
Esek-słodki różowiutki nochalek :*
Frycia-maleńki aniołek[*]
No i powiedzcie jak potem w zoologach mają nie sprzedawać frecich maluszków,skoro popyt na nie ciągle rośnie?Smutno mi tylko i żal biednego króliczka.Mieć w perspektywie zostać frecim obiadkiem ,dziękuję,bardzo świetlana przyszłość.Dla mnie to po prostu egoizm.

PostNapisane: 16-07-2009 12:45 
ZBANOWANY
Fretkociekawski
Fretkociekawski

egoizm i brak odpowiedzialności za własnie decyzje :evil:
jak się chce królika,a później nie ważne ,że sie nie powinno kupuję się fretkę to dla mnie brak umiejetności ponoszenia konsekwencji za własne czyny :pukpuk:

a ja powiem tyle,że pewnie Twoi rodzice starają Cię rozpieszczać i dlatego pozwalają Ci na to, lub poprostu nie uświadomiłaś ich celowo ,bo Twoje CHCĘ jest najważniejsze :evil:

PostNapisane: 16-07-2009 12:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Severus vel Sev (08.07r)
Morfeusz vel Morf (08.07r)
Zizi napisał(a):
a ja powiem tyle,że pewnie Twoi rodzice starają Cię rozpieszczać i dlatego pozwalają Ci na to, lub poprostu nie uświadomiłaś ich celowo ,bo Twoje CHCĘ jest najważniejsze :evil:

Nie rozpędzaj się, nie znasz jej. A jeżeli naprawdę tak jest, to ten komentarz do niej nie trafi.

A jeżeli naprawdę liczysz na lansowanie się fretką, to powiem ci, ze jak moi znajomi się dowiedzieli, że trzymam fretki, powiedzieli jedno: "O fuuu! To śmierdzi!".

PostNapisane: 16-07-2009 13:10 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Mya :)
Nie ma co czasu marnować moniczka już decyzje podjęła ona chce i nasze rady ma w nosie. Ja też miałam królika i chciałam mieć fretkę lecz wiem jaki królik jest strachliwy to czekałam aż odejdzie za tęczowy most . Nie chciałam aby miał kontakt ze swoim zagrożeniem. Nie wiem czy wiesz ale dawno temu < teraz coraz rzadziej>fretki były zwierzakiem pracującym na polowaniach.

PostNapisane: 16-07-2009 13:21 
ZBANOWANY
Fretkociekawski
Fretkociekawski

ja się nie rozpędzam tylko zakładam,że tak może być,ja np.nie jestem jakaś napchana kasą ,ale są rodzice którzy są i kupują co dziecko chce ,nie mówię,że jest tak napewno ale może tak być :niewiem:
a co do fretkowego podniecenia,moja mama też nie była zachwycona, a znajomi są kiedy widzą na zdjęciach,ale poza tym wiedzą,że to okropny obowiązek ;)

PostNapisane: 16-07-2009 18:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Muczek bandyta, Obi-One ciamajda i labuś Indiana
Moja rodzina i znajomi rowniez nie reagowali entuzjastycznie na wiesc o tym, ze bede trzymac w domu fretki. Wszyscy mowili, ze gryza, smierdza, wygladaja jak szczury, wszedzie gonia i balagania. Zatem pole do lansu jest marne. A naprawde nie widze innego powodu, dla ktorego dziewczyna decyduje sie na fretke "teraz, zaraz", majac 13 lat i gryzonia w mieszkaniu. Ciekawa jestem, czy wspomniala rodzicom o tym, ze ten biedny kroliczek moze zostac zagryziony i zjedzony pewnego dnia, kiedy spuszcza fretke z oka.

Litosci. :roll:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1