www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 18-08-2019 2:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14-11-2007 23:08 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny

ja ostatnio Melci regularnie to pomagam wejsc na parapet
ostatnio nie mam czasu scielic wyra, a i ona ma wiecej frajdy po poscieli skakac, a z brzega wyrka leza poduszki z ktorych jakos jej nie bardzo wskoczyc na parapet. przymierza sie 10 razy, az sam ja wsadzam na parapet, ale widziałem ze i sama czasem wskoczy.
narazie zima, zimno, na lato trzeba bedzie cos solidnego wymyslic, ale wciaz jeszcze nie wiem co

a parapetów nie wywwalę, bez parapetu bedzie wystawal kaloryfer, pozatym bedzie jakos tak nijako
tak smao jak firanki się nie pozbęde

PostNapisane: 15-11-2007 12:57 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

Malfas a po co Ty ją na ten parapet wsadzasz? Sam piszesz że teraz zima, zimno więc pozwalasz biegać po parapecie, i na lato chcesz szukać zabezpieczenia. Skoro jej teraz pokazujesz że da się wejść (a nawet sam ją tam wsadzasz) to będzie to też robić latem. Nagle jej nie pozwolisz? Sam stwarzasz niebiezpieczeństwo moim zdaniem.

PostNapisane: 15-11-2007 20:21 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny

po co jej pomagam? wolomoc wejsc niz zeby spadła probując skoczyc, to chyba lepsze rozwiazanie. latem tez nie bede jej zabraniał, zabezpiecze okno i bedzie mogla sobie swobodnie biegac po parapecie. a ona czasem chce wejsc wyjzec co na dworzu, pobawic się zaluzjami. nie uwazam iz stwarzam w ten sposob zagrozenie. moim zdaniem nauczy się ze to jest jej parapet gdzie mozna wchodzic, a nawet trzeba i nie probuje dzieki temu wchodzic na inne. nie wspiina się po firankach nie wchodzi po kaloryferze. pozatym nie wiem jak miałbym jej uniemozliwic wchodzenie na parapet
inaczej juz pokoju nie przemebluje, no chyba ze wersalke odsunę, i bedzie stała strasznie blisko drzwi a przy oknie postaiwe klatke, co mi się jakos nie bardzo widzi. ona tak czy siak bedzie wchodzic na ten parapet, wiec nie widze sensu walki z tym, bo to przegrana walka i chyba jako posiadacz fretek powinnas o tym wiedziec. jak sobie upatrzy to zrobi to co wymyslila

PostNapisane: 31-03-2008 15:18 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Fredzia[*] Leoś i Sylwek :)
moja poprzednia freta tez wlazila na parapet i tez nie mialam mozliwosci zabezpieczenia bo nawet jak nic nie stalo to ona cos wymyslala i sie tam pakowala... jedyne wyjscie bylo takie zeby zamykac okno...

Co do balkonow to wczoraj myslalam ze na zawal padne :O
Ktos zostawil balkon otwarty i oczywiscie leon zwiadowca sobie tam wlazl na szczescie zainteresowal go garnek stojacy dalej od barierek wiec daleko nie poszedl a mnie cos tknelo i go stamtad zabralam... wszystkich opitolilam ;p lacznie ze soba ;)

PostNapisane: 26-07-2008 19:07 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Negra
Podnoszę. Chcę Wam pokazać, jak poradziliśmy sobie z zabezpieczeniem drzwi balkonowych (tarasowych właściwie).

Pomysłów było kilka. Ostatecznie stanęło na tym, że trzeba kupić duży kawał pleksy i jakoś go do drzwi/ futryny/ ram od zewnętrznych rolet przymocować. Uznaliśmy, że najprościej będzie przylepić pleksę do ram rolet. Klej niestety nie dał rady, na 4 zdjęciu widać pozostałości zaschniętego poksipolu (swoją drogą, kto wie, jak to oczyścić???). Z pomocą przyszedł sklep Obi, tam znaleźliśmy aluminiowe elementy (nie pamiętam nazwy :? ), służące do łączenia paneli czy elementów przesuwnych... Po przecięciu na pół i nawierceniu otworków (po 2 w każdej częśći), przykręciliśmy z jednej strony do futryny (zdjęcie 1), z drugiej strony do drugich drzwi (wejście na balkon mam podwójnej szerokości, zdjęcie 2). Na koniec przycięliśmy pleksę na odpowiednią szerokość i włożyliśmy między organiczniki. Sami zobaczcie:
http://picasaweb.google.com/Agnieszka.W ... nieBalkonu

Frety, przyzwyczajone, że balkon zawsze zamknięty, początkowo nie zwróciły uwagi, że coś się zmieniło. Później próbowały wydrapać dziurę w pleksie, choć i to już im się znudziło.

Naczytałam się o trudzie zabezpieczenia drzwi przed ogonami, cały czas więc nie jestem pewna, czy to wystarczające zabezpieczenie. W związku z tym, frety przebywają w pokoju z otwarty balkonem tylko wtedy, gdy jesteśmy w pokoju, albo na tarasie.
Co o tym myślicie?

PostNapisane: 26-07-2008 19:10 
Fretkoświr
Fretkoświr
Nocne Marki
Kobiety
OSY

fretki: Luka [*]
jak dla mnie to nie ma szans żeby wyszły
czy się mylę?

PostNapisane: 26-07-2008 19:21 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

Założenie było takie, że wysokość pleksy ma uniemożliwić wdrapanie się na nią fretkom, a jednocześnie umożliwić nam dość swobodne poruszanie się po drodze mieszkanie-taras (zasada duuużego kroka ;) ). Nie ma szans, żeby wyszły górą dopóki nie wykombinują, ze można przytachać jakąś podpórkę, na którą można wejść, a potem hyc... Dlatego mają kontrolowany dostęp do balkonu.

PostNapisane: 26-07-2008 19:35 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Joshua
Gutek
Agulec, super, świetny pomysł. Schludnie to wygląda i wydaje mi się, że istnieje mała szansa, żeby frety przez to przeszły. Mój tatko już dostał wytyczne jak to zrobić, zobaczył na obrazku i przez następny weekend zobowiązał się to wykonać :mrgreen:

Teraz gdy frecie biegały po domu, balkon obowiązkowo był zamykany, ale z takim wynalazkiem to już nie będzie konieczne. :clap:

PostNapisane: 26-07-2008 21:19 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
Nocne Marki

fretki: Ciri [*], Franek, Simon, Sfinks (Parówa!), Majka
Szynszyle: Chill i Chilla + Chillątka
Psy: Certa, Dingo
Ja bym chyba mimo wszystko się bała przy swoich spryciarzach. U mnie problemu balkonowego nie ma, bo jak frety biegają to zawsze zamknięty ;) Na okna muszę siatkę zamocować, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, narazie jak ogony biegają to się kisimy przy zamkniętych :P

PostNapisane: 26-07-2008 21:25 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
Agulec, ja bym mimo wszystko plekse dała o jakieś 10-20cm wyższą, jak się frety dowiedzą, że tak nisko jest góra to zaczną skakać ;)

PostNapisane: 26-07-2008 21:34 
oj ja to się bardzo o to boje, miałam już przypadek z moim kotem jak zaklinował sie w oknie poniwaz bylo uchylone i wpadł w ta szczelinę gdyby nie fakt ze byłam w domu kot by sie udusił. Więc teraz uwazam na frecie

PostNapisane: 26-07-2008 22:28 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

harpija napisał(a):
Agulec, ja bym mimo wszystko plekse dała o jakieś 10-20cm wyższą, jak się frety dowiedzą, że tak nisko jest góra to zaczną skakać ;)

Ja też się tego obawiam, więc dlatego frety przy otwartym balkonie są tylko wtedy, gdy jesteśmy z nimi w pokoju. Nawet gdy na chwilę wychodzę, zabieram oba pod pachę ;) Nie udało mi się znaleźć wyższej w żadnym z marketów, jak się tylko pojawi to jasne, ze wymienię na wyższą - sama będę spokojniejsza.

PostNapisane: 11-08-2008 15:30 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Narazie brak..Ale poszukuje ^^
Moja koleżanka zostawiła otwarty balkon i frecvia wyleciała..Naszczęście mieszkają na parterze a frecia spadła na bukszpan ..NIc jej się nie stało!

PostNapisane: 17-08-2008 15:00 
Aurelka napisał(a):
Moja koleżanka zostawiła otwarty balkon i frecvia wyleciała..Naszczęście mieszkają na parterze a frecia spadła na bukszpan ..NIc jej się nie stało!

Ale według mnie nawet jeżeli mieszka się na parterze to trzeba zabezpieczyć okna i balkony. Fretce może nic się nie stać, ale lepiej nie ryzykować a poza tym sprytniejsze fretki skorzystają z okazji że już wyskoczyły z okna powędrują dalej w świat :| Ja na razie w swoim oknie mam tylko siatkę na komary ale przed zakupem fretki na pewno zmienię zabezpieczenie, tak żeby mój pupil nie wyleciał.

PostNapisane: 24-08-2008 20:40 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Pumba (Kaziu) [*] Ahmed (Misiak) [*]
Ślepcia [*] Pan Łasic [*]

Alwin & Sybilla
Siośka
patrzcie na to :shock: :

http://pl.youtube.com/watch?v=QI3dvacJ5So :!: :!: :!: :!: fretka - pająk

i jeszcze takie coś znalazłam: http://pl.youtube.com/watch?v=ckY2SvsCQZc tylko że to amerykańskie okna, że można górę otworzyć, ale jak ktoś ma firanki lub żaluzje i zostawia uchylone okno to też może dojść do przykrej niespodzianki..

Dawno temu nasz kot utkwił tak w oknie, próbował się przecisnąć przez takie rozchylone od góry.. zaklinował się i przycisnęło go, darł się w niebogłosy, dobrze że był ktoś w domu.

Czy mógłby ktoś mi przesłać zdjęcie jak ma zabezpieczone okna tą siatką metalową? Ghja Ty to masz widzę baaardzo solidnie zrobione, ale nie umiem sobie mocowań tych ramek wyobrazić, a póki jest mój chłop to może bym go uprosiła, żeby mi to zrobił ;)

PostNapisane: 10-09-2008 16:59 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Krugger
Może to się przyda:

http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/ZabezpOkien.htm
http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/za ... enRama.htm

PostNapisane: 17-11-2008 15:33 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: Pysia- serce moje[*] , Gruba, Bandzior vel Siiinuuu
Psy : Sonia Kundelek [*], Susi maltanczyk.
Tu również wiele sposobów na zabezpieczenie balkonów , okien i tarasów. Strona ta jest kocia , więc należy pamiętać, że siatki dla fretek muszą być mocniejsze i mieć mniejsze oczka. Podawałam ją na starym forum , ale warto przypomnieć gdyż jest w niej parę fajnych pomysłów jak zabezpieczyć min. okna.

http://kocia_stronka.republika.pl/siatki.html - autor strony podobno robi też takie zabezpieczenia na zamówienie.

Tu jest firma , montująca siatki i zabezpiecza okna i balkony. http://www.eoferty.com.pl/id86544_zabez ... ierza.html

Tu jeszcze parę linków na strony o tej tematyce :
http://kociadolina.schronisko.net/page36.html
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=26251
http://koty.rokcafe.pl/zabezpieczenia/okna.php

EDIT: Należy również pamiętać , że fretki lubią się wspinać po takich siatkach. Tak więc dobrze byłoby , aby siatka nie była załozona od samego dołu. Np. Zamurować balkon do wysokości barierek i od barierek dać siatkę. Można również zrobić połączenie , pleksy i siatki . Tak jak np http://picasaweb.google.com/Agnieszka.W ... ieBalkonu# (Agulec ) + zamontowana do tego siatka , aby zabezpieczenie obięło całe drzwi balkonowe. Oczywiście siatka może być dołączona w postaci osobnych drzwiczek , które można byłoby otwierać , aby wyjść na taras.

PostNapisane: 17-11-2008 18:06 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

Po całoletnim otwieraniu balkonu mogę stwierdzić - nasz system działa. :)
W przyszłym roku będziemy kombinować, żeby zamontować również siatkę na zewnątrz (tzn. otwierane drzwiczki z siatką) - to da zabezpieczenie od tego, co może "przyleźć" z zewnątrz --> czyt. koty sąsiadów. Póki co, jak pisałam wyżej, frety przy otwartym balkonie nigdy nie zostają same w pokoju.

PostNapisane: 23-01-2009 14:04 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Ferdzia
Znam ten problem z doświadczenia. Moja fredzia zwiała z pudełka w którym jeździ ze mną do domku i niestety spadła z balkonu. Wspomne tylko że mieszkam na drugim pietrze :shock: . Na szczęście jedyne co się stało zwierzowi to złamany ząbek (który obecnie jest usunięty), troszke poobijane kostki i lęk do wysokości. Dzisiaj mam szczęśłiwą i szczerbata fredzie :mrgreen:

PostNapisane: 23-01-2009 15:14 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny

fretki: KiLLer [*] i LoLa [*] na zawsze moim sercu
dziękuj Bogu, że tak to sie skonczyło. Fredzia miała wieeeelkie szczęście bo fretka to nie kot i niestety nie spada na cztery łapy

PostNapisane: 23-01-2009 15:22 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Snoopy[*], Neska[*], Niunia[*], Perełka, Nosek, Fredzio, Maniek...moje maleństwa :*
Witam Wszytkich chciała Bym Powedziedć że mieszkam w wieżowcu na 5 piętrze ... mam młodsza siostrę która w lato uwielbia sie opalać na balkonie ... a moje fretki same sobie otwierają klatkę ... No i Chwila nie uwagi i bęc moja fretka już leżała pod balkonem nie żywa... więc prosze wszytkich o chwilę zainteresowania się o bezpieczeństwo waszych Ogonków pozdrawiam serdecznie! :mrgreen:

Expertka

PostNapisane: 23-01-2009 18:23 
Fretkoświr
Fretkoświr
Nocne Marki
Kobiety
OSY

fretki: Luka [*]
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

PostNapisane: 23-01-2009 18:26 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
Faktycznie, jest się czym chwalić :shock: :pukpuk:

PostNapisane: 23-01-2009 18:28 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Spokojnie dziewczyny. Napisałam PW do Expertki, nie bardzo wiem, kto pisze - starsza czy młodsza siostra.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 23-01-2009 19:49 
Loża szyderców
Loża szyderców
Kobiety
OSY
Nocne Marki

fretki: Piorun + Tiger vel Parszywek+ Menel
Fredziu[*]
Bessi- owczarek niemiecki
Baśka[*]dla papugi
Kitka, Dante-Amazonka modrobrewa Kurika
Że opisuje z taką beztroską :shock:
Wracając do balkonu mam taki nieobudowany, tylko trochę blachy falowanej i żeberka. Myślałam nad siatką ale one się wdrapią jak po klatce a od zewmętrznej strony też się nie da bo buże przestrzenie tam gdzie żeberka i znowu dobra spinaczka po kratach by była.Macie jakieś pomysły.

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1