www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 17-07-2019 4:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23-04-2016 10:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
mch napisał(a):
zimna napisał(a):
Jaka jest szansa, że alergia przejdzie po kastracji (całkowitej, nie implantowanej)?

Zimna , dlaczego chcesz wykastrować chirurgicznie Olafa ?
Tyle teraz piszemy o implantach hormonalnych (kastracja hormonalna) , że jest zdrowsza dla ogonków , chroni ich zdrowie w wieku późniejszym , chroni przed nowotworem nadnerczy , a Ty młodego chcesz ....?

Z tego co czytałam (a czytałam względnie mało :oops: ) to implantacja jest czasowa. Mi na kastracji (jakiejkowiek w sumie) zależy bo:
1) Olaf bardzo smrodzi - jak to fretki - chcę się pozbyć chociaż częściowo piżmowego zapachu. :(
2) Ostatnio (jakieś 2 tygodnie) bardzo często robi siuśkowe plamki (średnica gdzieś 5 cm) wszędzie gdzie popadnie :angry-cussing: nie wiem czy to ze względu na zaznaczenie terytorium, czy może ma przeziębiony pęcherz ?? - Raczej w tym tygodniu pójdę do weterynarza - dr. Dziwak we wrocławiu ma wolne niestety i muszę znaleźć kogoś odpowiedzialnego fretkowego. :confusion-helpsign:

Więc chodzi tu mi o higienę jakąkolwiek i zapach. :( Nie chcę młodszej fretki - no.... dobra, ja chcę, ale nawet nie mówię o tym chłopakowi bo się wścieknie i będzie pogadanka " :dziamgacz: " :pukpuk: No, w każdym razie, nie jest to ze względu na kolejne zwierzęta.

PostNapisane: 24-04-2016 13:20 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
zimna napisał(a):
Z tego co czytałam (a czytałam względnie mało ) to implantacja jest czasowa. Mi na kastracji (jakiejkowiek w sumie) zależy bo:

Tak czasowa , zależnie od "egzemplarza" od 2 do nawet 5 lat :)
zimna napisał(a):
1) Olaf bardzo smrodzi - jak to fretki - chcę się pozbyć chociaż częściowo piżmowego zapachu.

Właśnie po implancie przestanie śmierdzieć i znaczyć teren ( te plamki ) , więc będziesz miała to na czym Ci zależy :)
A przy tym będziesz chronić przyszłe zdrowie swojego ogonka (ochrona przed nowotworem nadnerczy , bo mimo , że wytniesz mu jajka , nadnercza nadal będą aktywne hormonalnie co prowadzi do nowotworów :( )
Pisząc , że chcesz młodego ... chodziło mi , że chcesz Olafa (młody 9 msc.) wykastrować a nie nowego ogonka , chyba się nie zrozumiałyśmy :)
Weta we Wrocławiu poszukaj w wątku o polecanych weterynarzach w Twojej miejscowości .

PostNapisane: 24-04-2016 21:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
mch napisał(a):
zimna napisał(a):
Z tego co czytałam (a czytałam względnie mało ) to implantacja jest czasowa. Mi na kastracji (jakiejkowiek w sumie) zależy bo:

Tak czasowa , zależnie od "egzemplarza" od 2 do nawet 5 lat :)
zimna napisał(a):
1) Olaf bardzo smrodzi - jak to fretki - chcę się pozbyć chociaż częściowo piżmowego zapachu.

Właśnie po implancie przestanie śmierdzieć i znaczyć teren ( te plamki ) , więc będziesz miała to na czym Ci zależy :)
A przy tym będziesz chronić przyszłe zdrowie swojego ogonka (ochrona przed nowotworem nadnerczy , bo mimo , że wytniesz mu jajka , nadnercza nadal będą aktywne hormonalnie co prowadzi do nowotworów :( )
Pisząc , że chcesz młodego ... chodziło mi , że chcesz Olafa (młody 9 msc.) wykastrować a nie nowego ogonka , chyba się nie zrozumiałyśmy :)
Weta we Wrocławiu poszukaj w wątku o polecanych weterynarzach w Twojej miejscowości .

Aaaaa no to nie zrozumiałam :oops: Olaf ma 8 miesięcy, jajka duże, okrągłe i słodkie (nie próbowałam) :lol: :P Co do weterynarzy, czytałam przypięty, zamknięty post z adresami, ale kilka już nie działa, nie ma wszystkich podanych, miałam nadzieję też, że dowiem się cenowo od razu. Będę szukać więc dalej. Dzięki ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1