www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 23-10-2019 10:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24-11-2016 21:21 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Nechebet
Witajcie :)
Wiem, że fretki w okresie jesienno - zimowym śpią więcej, ale nie mogę dać sobie rady z ustaleniem, czy to "więcej" to jeszcze norma, czy już powód do niepokoju. Nebinka ma dwadzieścia miesięcy, zeszłej zimy była kilkumiesięcznym dzieciakiem, więc brykała, ale tej jesieni jest wyraźnie ospała, a jej aktywność jakby "od niechcenia". Zanim zacznę suszyć głowę wetowi badaniami chciałam zasięgnąć Waszej opinii. Oczywiście, aktywność zwierzaka to cecha osobnicza, może zwyczajnie panikuję. Nebe w normalnym okresie śpi kilka godzin, wstaje pobuszuje, trochę pobawi się ze mną, a potem wędruje do kołdry i tyle freta. Teraz potrafi przespać cały dzień, wstając jedynie do kuwety i na jedzenie. Z zabawy niewiele, bo trochę potarmosi ręcznik, chwilę poryje pod prześcieradłem i pogoni moją rękę, potoczy nosem piłeczkę, podskoczy tu i tam, po czym zwija się w kłębek i śpi do góry kołami. Same zabawy nie są takie żywiołowe jak latem, bardziej w odpowiedzi na zachętę i krótko. Na spacerach w zasadzie normalna aktywność i zainteresowanie światem zewnętrznym. Je normalnie, przybrała na wadze, futro ok, żadnych wyłysień, mięciutkie, bo dopiero co zmienione. Kupy ok. Obmacana, nie reaguje bólowo w żadnym miejscu. Temperatura w pokoju optymalna, często wietrzone, więc czasem nawet rześki chłodek. To że śpi, nie tyle mnie niepokoi, co ten brak entuzjazmu w okresach czuwania i... nieustannie otwarta do ziewania paszcza. Norma, czy raczej kierunek wet? Pytam, bo Nebe jest moją pierwszą fretką, nie mam porównawczego doświadczenia, zresztą doświadczenia w ogóle. Będę wdzięczna za sugestie.

PostNapisane: 24-11-2016 21:43 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Lexi :* 8.05.2008 - 15.02.2017 w moim sercu na zawsze
Hej :) myślę że to norma, nie masz powodu do niepokoju. Mój pasztecik śpi i śpi, tak jak tego roku jeszcze nigdy nie spała, co prawda moja jest staruszką i chora ale też często piszę w naszym wątku że o istnieniu mojej fretki przypominają mi jej kupy :D

PostNapisane: 24-11-2016 22:19 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Pączuś i Zbychu
George [*] (11.07.2017
Zuzia [*] (23.01.2017)
Mongi [*] (15.01.2017)
Pepsi [*] (13.07.2016)
Karolcia [*] (31.01.2016)
Ozzy [*] (29.01.2016)
Edek [*] (19.06.2014)
Dina [*] (06.01.2014)
Lusia [*] (09.12.2010)
Po pierwsze Nebe jest sama i jej się nudzi podwójnie.
Po drugie-jeśli nie jest zamykana i ma wolności po paszki,to też nie będzie szaleć jak każda fretka po otwarciu klatki,bo kąty są regularnie kontrolowane ;)
Ja mam 4 frety,przy czym 3 w jednym stadzie i jedna osobno.Ten sam scenariusz-spanie,kuweta,miska i dosłownie chwila zabawy-tak z łaski jak już zaczepiam.
Nie masz się czym martwić ;)

PostNapisane: 25-11-2016 18:14 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Nechebet
Dzięki, kobitki :romance-kisscheek:
Uspokoiły mnie Wasze odpowiedzi, zatem obie z Nebe chyba możemy spać spokojnie - nie powiem, też lubię, czasem nawet potworkowi zazdraszczam, że tak może kiedy chce, gdzie chce i jak długo chce. Marzenie...
Neta napisał(a):
o istnieniu mojej fretki przypominają mi jej kupy

Dobre :D
<dziunia> napisał(a):
Po pierwsze Nebe jest sama i jej się nudzi podwójnie.
Po drugie-jeśli nie jest zamykana i ma wolności po paszki,to też nie będzie szaleć jak każda fretka po otwarciu klatki

A wiesz, że o tym nie pomyślałam. Nebeina klatkę niby ma, ale tylko do nocnego spania, cały dzień łazi luzem, zaś wieczorem ładuje się sama do swojej sypialni. Zanim z rana otworzy oczy - klatka jest otwarta, więc raczej nie kojarzy się z zamknięciem. Kąty w domu zna lepiej niż ja, więc nic ciekawego - rewir obleci i ma wolne. Chyba rzeczywiście przydałoby się jej towarzystwo...

PostNapisane: 25-11-2016 18:38 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Lexi :* 8.05.2008 - 15.02.2017 w moim sercu na zawsze
leśny ślimak napisał(a):
Kąty w domu zna lepiej niż ja, więc nic ciekawego - rewir obleci i ma wolne. Chyba rzeczywiście przydałoby się jej towarzystwo...

Bravo :clap: Nebinka ma szanse na frecie towarzystwo :clap: no to się dopiero będzie działo jak Nebi nauczy nową korzystać z komputera :teasing-neener:

PostNapisane: 30-11-2016 9:11 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Fiesta, Twister vel Bulinek, Milka, Bd, Oya, Ozyrys vel.Filipek, Rubin, Killua.
TM: Zibi[*], Pipi[*], Wasyl[*], Edek[*], Masza[*], Rajan [*], Pucela [*], Uliś [*], Hexa [*], Oksana [*], Manta [*], Cherry [*], Perła [*], Shandy [*]
Maluchy: 70 wnucząt.
Po za tym sezon jesienno zimowy, zbieramy tłuszczyk na zime.

-- dodano: Śr lis 30, 2016 9:11 am --

Po za tym sezon jesienno zimowy, zbieramy tłuszczyk na zime.

http://www.diamondferrets.cba.pl/GALERIA2/ Zdjęcia moich fretek
TM: Zibi[*], Pipi[*], Wasyl[*], Edek[*], Masza[*], Rajan [*], Pucela [*], Uliś [*], Hexa [*], Oksana [*], Manta [*

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1