www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 17-07-2019 3:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1728 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16-06-2016 6:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Gugu aka Pierdollo[*]
Przepraszam, że tak wypytuję i wypytuję ale lepiej wiedzieć wszystko niż później się zastanawiać :D
Mam również możliwość kupienia prosto od producenta taką klatkę: http://wd-impex.com.pl/?p=814#more-814 za cenę o połowę mniejszą niż mi podawali w sklepie zoologicznym.
Co myślicie o tej klatce?
Oczywiście mówię tylko o wymiarach, bo co do "wnętrzności" to mam zamiar jej tam zrobić istny SZAŁ CIAŁ :D (no a przynajmniej na tyle żeby nie było w tej klatce ani za pusto ani zbyt nawalone)

PostNapisane: 16-06-2016 8:21 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

fretki: .
Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
JAk dla mnie "od biedy" może być. Jednak raczej dla nie dużej samiczki.
Klatka nie jest jakaś mocno duża, ale nie to jest problemem jest nie praktyczna przedewszystkim przez małe drzwiczki. Drzwiczki są wysoko i cięzko fretce wyjść i wejśc swobodnie, a tobie przez tak mały otwór będzie ciężko posprzątać chociażby kuwete.

PostNapisane: 16-06-2016 9:39 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Pola napisał(a):
JAk dla mnie "od biedy" może być. Jednak raczej dla nie dużej samiczki.
Klatka nie jest jakaś mocno duża, ale nie to jest problemem jest nie praktyczna przedewszystkim przez małe drzwiczki. Drzwiczki są wysoko i cięzko fretce wyjść i wejśc swobodnie, a tobie przez tak mały otwór będzie ciężko posprzątać chociażby kuwete.

:text-goodpost:

PostNapisane: 16-06-2016 10:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

racja. nie zauważyłam, że drzwiczki są dość wysoko ;/
Myślę że co do sprzątania to nie problem, bo zawsze mogę ściągnąć całą metalową część i mieć odkrytą kuwetę po całości i wysprzątać wszystko dokładnie :)
ale te drzwiczki faktycznie wysoko....
kurde nie wiem co teraz robić bo podawałam wcześniej klatkę w wymiarach 80x50x45 i było że spoko a teraz 80x44x80 i jest że za mała ;x
Jeszcze dostałam linki do dwóch klatek które są podobne wymiarowo do tej 80x44x80 i tamte były dobre ;x ech ciężka sprawa...
A może powiecie mi jeszcze coś o klatkach ferplast casita ( http://t.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatk ... 100/135799)
ktoś mi tutaj ją polecił, a jak byłam w zoologicznym to mi powiedzieli, że fretki łatwo uciekają z tych klatek bo druciki są bardzo elastyczne plus jak jest na górze po bokach ten plastik to łatwo go odginają i uciekają.
Chociaż wiadomo... jak się wejdzie do zoologicznego to nagle każdy jest znawcą i każdy sprzedawca miał KAŻDE zwierze :pukpuk:
powiesz o fretkach " wie pani co..miałam kiedyś fretke..." powiesz o chomikach " no miałam chomika" powiesz o jakimś kurna lemurze nagle okaże się że lemura też miała :lollol:

EDIT:
a co myślicie o tym??:
http://allegro.pl/show_item.php?item=62 ... 537440cb14

PostNapisane: 16-06-2016 10:45 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Ja wiem ze wydaje się to nie wiele ale miedzy 44 cm a 50 cm jednak jest różnica...
Może coś takiego?
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 37693.html

100 cm jest łatwiej ustawne i mówię to na swoim doświadczeniu mam klatkę 80 tego typu i uważam ją za za małą, staram się jej nie używać...
Rozejrzyj się po używanych klatkach, moje klatki wszystkie były kupione używane i nigdy nie miałam problemu, kilka razy zmieniałam też klatkę i to również nie sprawiło fretką kłopotu ;)
Powiedz moze ile chce na to przeznaczyć i jakie masz wymagania do klatki, będzie łatwiej coś konkretnego podpowiedzieć.

PostNapisane: 16-06-2016 11:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

O! dzięki Pola!!!! Ta klatka wygląda o wiele lepiej niż ta co ja mam od producenta a jest lekka a zarazem wielka różnica jednak... :D
Szukałam właśnie na olx ale co znalazłam to albo malutkie, albo poniszczone mega albo jak już była duża to kwote podawali tak wielką, że bardziej by mi się opłacało kupić nowiuteńką z zoologicznego :D
Myślałam o klatce do kwoty 160-170zł max. bo wiadomo nie ma co się upierać na 50-100zł i znaleźć jakieś dziadostwo.
Klatka dla mnie obojętne jaka ( w sumie nie ja będe w niej mieszkać od czasu do czasu...chociaż kto wie :D ) najważniejsze żeby dla Fredy było wygodnie i przytulnie i odpowiednio dużo miejsca. Nie wiem jakie są wymagania fretek co do klatek dlatego liczę na waszą pomoc bo jestem w tym zielona. :)
Miałam już wcześniej fretkę ale ona była maluszkiem i klatkę tez miała myślę że odpowiednią jak dla siebie a później niestety musiałam ją oddać po zaledwie miesiącu :(
wiec nie mam pojecia co do klatek i dorosłych fredzioszków :) Jak to dobrać i na co zwrócić uwagę.

PostNapisane: 16-06-2016 19:12 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Lexi :* 8.05.2008 - 15.02.2017 w moim sercu na zawsze
A ja taką klatkę miałam i była całkiem dobra, z tym że przerobiłam drzwiczki na niżej, i jak sprzątałam to ściągałam całą górę i robiłam porządne porządki, cała klatka lądowała w wannie. Jak miałam większe to mnie straszyła swoimi wielkimi gabarytami w mieszkaniu. Obecnie mam bardzo mała klateczkę dla mojej kruszynki i jestem jeszcze bardziej zadowolona bo łatwa i szybka do mycia (a ja jak myję to musi być wszystko umyte a nie tylko kuweta) i jest cały czas otwarta i wejście też tak przerobiłam że moja staruszka nie musi się wspinać i łagodnie wchodzi i wychodzi kiedy ma tylko ochotę. Mój zwierzak ma kilka legowisk w mieszkaniu, i śpi sobie tam gdzie jej pasuje. Dla mnie klatki mogłoby w sumie nawet nie być, ale przydaję się jak podróżujemy autem, wtedy cała klatka ląduję na tylnych siedzeniach i tylko w podróży jest zamknieta. Ważne żeby dla młodej fretki była na początek fajna klatka ale mieszkanie można tak zabezpieczyć że nawet najbardziej aktywna fretka nic nie zbroi.
Jestem zdecydowanie zwolennikiem otwartych klatek i nie tych wielgachnych, bo moja mała kiedyś spadła w dużej.
Ale jak się ma pokój extra dla freci to można poszaleć z dużą klatką i dobrze zabezpieczoną im więcej hamaków, domków tym fajniej;)

PostNapisane: 16-06-2016 19:38 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Klatka powinna być przede wszystkim wygodna dla fretki. I nie na zasadzie "no przecież się mieści".
Ja moje fretki gdy były 4 też początkowo miałam w klatce ferplast XL, mieścili się, ale uznałam ze jest jednak za mała i mamy klatkę o podstawie 160cmx80cm, choć przebywają tam tylko w nocy wiec ok 8 godzin na dobę, no i przy obecnej 5 jest zdecydowanie bardziej odpowiednia.

Neta jak dla mnie ściąganie całej góry codziennie aby posprzątać kuwetę jest mało praktyczne ;) a przy niektórych fretkach przeróbki nie zdają rezultatu.

PostNapisane: 16-06-2016 20:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Neta, tez chce miec zawsze otwarta klatkę albo najlepiej jej nie miec, ale zawsze cos na jakis początek musi byc :)
Zdecydowałam sie na ferplast casita 100, ktoś mi ja tutaj polecał jak tylko zapytałam sie o klatki.
Zobaczymy co to bedzie, jak cos to sie sprzeda i kupi cos lepszego :)
Ale tez mi sie wydaje ze jak na jedna mała samisie to wcale wielka klatka zajmująca polowe mieszkania nie ma sensu.
Wlasnie miałam taka sytuacje z wcześniejsza Fredzia ze pomimo małej klatki bardzo często mi spadała z hamaczka i bałam sie czy kiedys sobie czegoś nie zrobi pod moja nieobecność.
Tak jak napisałam, stwierdziłam ze wezmę ferplast casita 100 na początek: długość myśle odpowiednia a wysokość bezpieczna zeby poznać fretkę i zobaczyć co potrafi wyczyniać czy bedzie spadać czy nie :)

PostNapisane: 16-06-2016 21:45 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: Fredka [*], Rilla [*]
Napisz potem jak sie sprawdza ;)

PostNapisane: 17-06-2016 10:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

ok! dam znać! mam nadzieję, że i nam i przede wszystkim naszemu nowemu ogonkowi przypodoba się ta klatka! :mrgreen:

EDIT:
A tak przy okazji, jak gospodarujecie dół klatki?
wysypujecie jakiś żwirek piasek po całości czy tylko tam gdzie jest kuwetka w rogu?
i co z resztą spodu? zostawiacie puste czy jakieś kocyki itd i tylko w rogu kuwetka?

PostNapisane: 17-06-2016 10:51 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Kuweta prostokątna! Do narożnych fretki raczej nie robią.
Po za tym na dole legowisko albo kocyk. Miseczka z jedzeniem czy tez piciem w zależności od urządzenia pozostałej części klatki.

PostNapisane: 17-06-2016 11:22 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: Fredka [*], Rilla [*]
My mamy kuwetę prostokątną z Kafulnda i tylko tma koci żwirek a obok kocyk - no i hamaczki i miskexczki mamy wyjżej ale jak nie ma pięter to też muszą być na dole ;)

PostNapisane: 17-06-2016 18:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki bardzo za pomoc! ;)

PostNapisane: 23-08-2016 13:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

no to chyba czas najwyższy napisać opinię o klatce! :D
zdecydowałam się na ferplast casita 100.
hmmmm....to był jednak zły wybór ;x
minusy:
1. klateczka dość....mała. ledwo co zmieściłam kuwetę, poidełko, miseczkę, hamaczek i kostkę ( w sensie taki materiałowy domek) i już mało co zostało miejsca w tej klatce.
2. wyjście z klatki- chyba najgorsze na świecie :(( teraz już takich problemów nie ma bo Gugu podrosła i z łatwością wskakuje i wyskakuje. ale jak była mniejsza, pierwsze 2-3 tygodnie w domu były straszne... trzeba było ją wyciągać i wkładać do klatki bo nie dawała rady sama wyjść- drzwiczki umieszczone dość wysoko, na dodatek nie otwierane tylko...przesuwane ;x
3. pręciki bardzo elastyczne, łatwo można je zgiąć, wygiąć, rozszerzyć itd. więc chyba nie muszę mówić, że wystarczą dwa ruchy, trzy ściśnięcia ząbkami pręcików i już mamy tajne wyjście z klatki, że na spokojnie mogę sama tą dziurą wejść do klatki :D
4. pręciki pokryte są....farbą? co wracam z pracy i Gugu jest na ten czas w klatce- jest coraz mniej farby. Gugu gryzie pręciki przez co lakier odchodzi...nie mówię tu o estetyce bo to nie jest dla mnie na tyle ważne jak to, że gugu po prostu pewnie zjada kawałki tej farby, która odpadła.

plusy:
1. łatwe otwieranie całej góry klatki przez co mogę z łatwością całą klatkę ładnie i porządnie umyć.

ech....chyba czeka mnie zakup nowej klatki....ewentualnie jak już tak nauczy się wychodzić za każdym razem to po prostu klatka będzie tylko ozdoba a Gugu będzie bezklatkowa... chyba najlepsze wyjście :D

PostNapisane: 23-08-2016 16:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: *Zuzia* -urodzona gdzieś w połowie 2014r :)
Nie chcesz tymczasowej klatki :D ? Wyprowadzam sie i na chypcia musze komus ją wcisnąć. :D jak cos to priv ...

PostNapisane: 22-02-2017 10:19 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: *W oczekiwaniu na ogona*
Wiem iż podobno sprawdzenie sobie w google nie boli ale mnie już od nadmiaru informacji pęka łeb ;)
Szukam sobie tej jedynej, najwspanialszej... klatki... i totalnie mi to nie idzie. W sensie zawsze coś jest nie tak. Zwracam się więc o poradę mając nadzieję że może ktoś fretko-doświadczony poleci coś fajnego.
Kryteria są takie. To ma być klatka dla dziewuchy, docelowo dla dwóch dziewuch. Pręty powinny być na tyle ciasno by mi się kruszyny nie wycisnęły... bardzo nie chciałabym musieć jej potem siatkować. Fajnie by było jakby miała jakieś zacnej wielkości drzwiczki i na tyle nisko by baby mogły sobie do niej wchodzić i wychodzić gdyż zamykać je zamierzam tylko jak będę w pracy albo jak będę musiała się wyspać ;)
Fundusze jakie planowałam przeznaczyć to +/- 500 (Jak będzie mniej to się nie obrażę ;) )
Linki mile widziane... generalnie pomoc mile widziana :D No i wolałabym nie sprowadzać z za granicy.
Jak ktoś coś ma do sprzedania to też chętnie.

Dziękować :romance-heartsthree:

PostNapisane: 25-02-2017 13:22 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Ferplast furet XL - szukaj uzywanych o wiele taniej ;)

PostNapisane: 28-02-2017 9:03 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: *W oczekiwaniu na ogona*
Myślałam też nad Perfectą ale to widzi mi się że w ruch pójdzie siatka+zaciski... ktoś na forum osiatkowywał klatkę? Nie jestem pewna czy mogę wziąć taką zwykłą ogrodową siatkę czy powinnam zamówić sobie coś innego?
Wiem że u gryzoni sporo z tym zachodu bo potrafią taką siatkę zgryzać... ale fretki?

PostNapisane: 01-03-2017 0:11 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Z perfekty fretki raczej nie uciekają.

PostNapisane: 05-03-2017 1:02 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Pączuś i Zbychu
George [*] (11.07.2017
Zuzia [*] (23.01.2017)
Mongi [*] (15.01.2017)
Pepsi [*] (13.07.2016)
Karolcia [*] (31.01.2016)
Ozzy [*] (29.01.2016)
Edek [*] (19.06.2014)
Dina [*] (06.01.2014)
Lusia [*] (09.12.2010)
Mi tylko raz uciekla fretka z klatki (z interki),ale jej nie siatkowałam.Jak się panience przytyło,to nie umiała się już wydostać :lol:
Klatek miałam multum-interki,ferplasty i perfectę. Ferplasty niby przestronne,drzwiczki szerokie,ale cieżko je umeblować i sprawnie posprzątac.Perfecta dla dużych samców znów nie bardzo pasuje-Mongi pod koniec miał problem wejść na pięterko,a sypiał niegdyś na najwyższych szczeblach.Za to w miarę wugodnie ją sprzątać i umeblować .Zperfecty i z ferplasta żadna fretka mi nie nawiała-chyba,że otworzyła sobie drzwiczki ;)

PostNapisane: 16-08-2017 9:33 
Zaglądacz
Zaglądacz

dla mnie najwazniejszy jest odpowiedni grunt dla fretki i wciąż szukam swojego idealnego. Ma ktoś coś do polecenia?

PostNapisane: 16-08-2017 12:12 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]
Tauros napisał(a):
dla mnie najwazniejszy jest odpowiedni grunt dla fretki i wciąż szukam swojego idealnego. Ma ktoś coś do polecenia?

Obrazek

tabby L z zooplus

PostNapisane: 17-08-2017 14:31 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: atos
ja teraz używam juz od dluzego czasu granulatu ze słomy. dobrze sie sparwdza i jest tani i nautralizuje fajnie zakapachy

PostNapisane: 21-08-2017 10:08 
Zaglądacz
Zaglądacz

czy to jest to http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... h-zwierzat? Nie widziałam tego w sklepach

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1728 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1