www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 17-07-2019 3:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 09-09-2012 10:38 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: RYSIA [*] najsłodsza istotka na świecie
PIMPUŚ [*]
Lusi - gugająca wariatka :-)
ja na początku też miałam obawy jak to bedzie itp.najlepiej jak by udało się Tobie zorganizowac takie spotkanie,pojechać obejrzeć wybraną fretkę z dziecmi i zobaczyć jaka będzie reakcja.
A tak w ogóle to wyrazy współczucia z powodu straty ogonka [*]

-- dodano: 09-09-2012 11:43 --

w adopcjach jest akurat spokojna frecia co miała do czynienia z dziecmi zobacz sobie

http://fretek.org/adopcje/item/23/452

PostNapisane: 09-09-2012 11:12 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Koda [*] 7.09.2012
Widziałam ją, ale tak sobie myślę, że moja Kodusia [*] spędzając czas z dziećmi nie musiała być cały czas na moim oku. Mogłam sobie w domu np sprzątać, a moje dzieciaczki we trójkę się bawiły. I syn i córka wiedzą, że zwierzątek się nie bije, ściska czy innej krzywdy się nie robi, ale NOWA fretka POWINNA być, tak jak u Ciebie, pod obserwacją jak reaguje na zabawy. Jak wiadomo przy dwójce tak małych dzieci jak moje, człowiek nie czasu na nudę, więc wstrzymam się jeszcze ... ale na pewno za niedługi czas poszukam sobie Fredzi do adopcji.

PostNapisane: 10-09-2012 8:59 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Kretusia [*], Pestuszka [*], Filcia, Myszka
+ rybki, krewetki i ślimaczki oraz najpiękniejszy na świecie czarny kot Prot
Basiunia, u nas było tak: fretka 2008 - dziecko 2010 - 2 fretka 2011 - 2 dziecko 2012. Z Kretką (pierwsza fretka) praktycznie nie było problemów z dziećmi. Na początku tylko chciała "spróbować" Szymonka, ale to tylko raz, a potem sobie odpuściła. Dość szybko przestałam pilnować czy nie robią sobie krzywdy (w sensie wychodzić z pokoju, czy zajęcia się sprzątaniem).
Pestka (druga fretka) jest adopcyjna. Szukałam fretki, która dogada się z Kretką i nie będzie agresywna do dzieci. To MILO ją do nas przywiozła i dość długo obserwowałyśmy całe zapoznawanie się... Przez te półtora roku jak u nas jest dziabnęła tylko kilka razy i to głównie mnie (bo jak się okazało szuranie kuwetą po podłodze doprowadza ją do furii). Szymcio dostał ze trzy razy dziaba w nogę za grę na piszczałce, więc piszczałka jest poza zasięgiem dzieci i służy nam tylko do szukania Pestki jak gdzieś się gdzieś w domu zakopie i nie chce dać się znaleźć. ;) W sumie dzięki temu Szymonek nauczył się, że zwierzątek nie można drażnić, bo mogą ugryźć. Ma 2,5 roku i umie bezpiecznie zachować się z fretkami, kotem moich rodziców i dużym, szalonym psem teściów.
Na Filipka w ogóle nie zareagowały. On ma teraz pięć miesięcy i większość dnia pełzakuje po podłodze. Fretki czasem do niego przychodzą, żeby go powąchać i połaskotać wąchlami w nosek, a Szymonka zaczepiają do zabaw, bo wiedzą, że on lubi je ganiać i ma fajne maskotki do zwędzenia. :lol:
Jak się już zdecydujecie, to po prostu musicie szukać fretki nieagresywnej do dzieci, a takie są. To jest kwestia paru dni ograniczonego zaufania, a potem to już brykania ile wlezie!

PostNapisane: 10-09-2012 12:33 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Koda [*] 7.09.2012
Ja już postanowiłam, że na pewno poszukam czworonoga do adopcji, ale mój mąż musi się z tą myślą pogodzić. Ja od dziecka miałam zwierzątka w domu (psy, szczurki, rybki, zdarzyła się papuga)- mój M nie (a najwyżej kota, który przychodził jak do hotelu -zjeść i może się przespać).
Kodusia [*] najwyżej powąchała raczkującego syna i poszła dalej.
Miło przeczytać, że przy tak małych dzieciach znajduje się czas i chęci dla 2 smrodków - chcieć to móc.

A tak z ciekawości, długo szukałaś fretki lubiącej dzieci? Chociaż widzę, że jesteś z W-wy, ja mieszkam na końcu świata w gdzie jest 30.000 mieszkańców.

PostNapisane: 10-09-2012 15:49 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Kretusia [*], Pestuszka [*], Filcia, Myszka
+ rybki, krewetki i ślimaczki oraz najpiękniejszy na świecie czarny kot Prot
Czy szukałam długo? To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że chyba jeden dzień. :niewiem: Po prostu doszliśmy z TŻtem do wniosku, że Kretka jest trochę poszkodowana, bo pojawił się Szymciuś i jemu poświęcam więcej czasu, no i w związku z tym trzeba załatwić Kretce towarzystwo do zabaw. Któregoś wieczora zaczęłam sobie czytać jakie fretki są do wyadoptowania i pierwszą na którą trafiłam była Pestka. Powiedziałam TŻtowi że jest taka fretka, która spełnia nasze wymagania, więc stwierdził, żebym się o nią starała. Napisałam do Milo (bo Ona była DT Pestki), po kilku dniach odbyła się wizyta zapoznawcza, a po kilku następnych zostałam mamą zastępczą. :lol:
Swoją drogą mam zupełnie tak jak Ty. W moim domu od zawsze były jakieś zwierzęta. Przyznam szczerze, że trochę mi głupio było po ślubie, bo mieliśmy wtedy legwana mojego TŻta, a to takie mało przytulaśne zwierzątko. Nie to co śmierdzidupki! :lol:

PostNapisane: 08-10-2012 22:06 
Loża szyderców
Loża szyderców
Kobiety
Nocne Marki

fretki: BARCA ♥ [*]
SANDI ♥ [*]
*Kociambry* KITTY ♥ [*] ELSA ♥ BOO ♥
http://www.tinyurl.pl?Zctro1kA
Wirtualnie: Szelma [*] Fredek [*]
Zazdroszcze freci, ktora jest milusinska dla dzieci :) mam frecie-Barce, ktora ma rok i dzidziusia ktora ma pol roczku. Mala jak widzi ogonka to sie strasznie interesuje ale mam przeczucie, ze moja frecia by ja ugryzla wiec nie podchodzimy blisko. Moze to z racji na mlody wiek Barcy?

Temat moich śmierdzielek ;) Moje frety

PostNapisane: 29-10-2012 15:42 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Albert, Mississipi, SpeedUcha, Księciunio-Gapcio, Linka-Pętelka na zawsze w moim sercu [*]
LUPRINCESSA napisał(a):
Moze to z racji na mlody wiek Barcy?
Rok u fretki, to jakby na ludzkie przeliczyć - jakieś 18. latek :)
Barca mogłaby ugryźć malucha z zazdrości i swoistej ciekawości manifestowanej ząbkami (w końcu u fretki to trochę jak ręce) :mrgreen:

PostNapisane: 29-10-2012 16:13 
Loża szyderców
Loża szyderców
Kobiety
Nocne Marki

fretki: BARCA ♥ [*]
SANDI ♥ [*]
*Kociambry* KITTY ♥ [*] ELSA ♥ BOO ♥
http://www.tinyurl.pl?Zctro1kA
Wirtualnie: Szelma [*] Fredek [*]
Ostatnio ja powachala i nic wiecej :) Ogolnie zauwazylam, ze Barca ja unika... To dobrze, ze nie chce za wszelka cene miec z nia stycznosci

Temat moich śmierdzielek ;) Moje frety

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1