www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 23-10-2019 12:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25-10-2015 22:27 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Niby naturalny... :niewiem:

PostNapisane: 26-10-2015 19:31 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Smoczek
Ja mam Smoczka od 4 miesięcy i około miesiąc temu się paskudnie uczuliłam...usta, nos, podbródek i okolice - swędzące suche i łuszczące -udało mi się to z grubsza wyleczyć sterydami ale dłonie dalej sa w opłakanym stanie, wyglądają jak odmrożone, czerwone suche i pękające do krwi :/ Staram się nie przytulać go do twarzy i to daje skutek(choć czasem go całuje w główkę czy nos i na wargach trochę dalej skóra się wysusza :/ ) ale nie jestem w stanie go w ogóle nie dotykać.. Czy faktycznie jest szansa ze po sterylizacji mniej mnie będzie uczulał? Teraz jest to dosyć bolesne dla mnie a nie mogę cały czas się nacierać sterydami..

PostNapisane: 27-10-2015 23:46 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Niawka napisał(a):
zy faktycznie jest szansa ze po sterylizacji mniej mnie będzie uczulał? Teraz jest to dosyć bolesne dla mnie a nie mogę cały czas się nacierać sterydami..

Nie sterylizuj chirurgicznie , tylko trzeba podać implant hormonalny Suprelorin 4,7 mg , zdrowiej będzie dla fretki a w przyszłości taniej dla kieszeni - bo ominiesz weta :) i nie będzie już wydzielał takiego uczulającego i drażniącego zapachu :)

PostNapisane: 30-10-2015 19:41 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Pączuś i Zbychu
George [*] (11.07.2017
Zuzia [*] (23.01.2017)
Mongi [*] (15.01.2017)
Pepsi [*] (13.07.2016)
Karolcia [*] (31.01.2016)
Ozzy [*] (29.01.2016)
Edek [*] (19.06.2014)
Dina [*] (06.01.2014)
Lusia [*] (09.12.2010)
Ja niby nie mam alergii na fretki,ale po kontaktach z samcami niekastrowanymi zaczynam smarkać,swędzą mnie ręce-dostaję wścieku :lollol:
Samce dojrzewające wydzielają łój i być może on razem z zapachem są takie drażniące.Obecnie w domu mam 5 fretek i nic mi nie jest.Ale chyba można powiedzieć,że jak zaczynają świrować hormony u któregoś smroda,to zaraz to widzę po sobie.Zimą i wiosną nie mogłam tulić Grubego,bo zaraz mnie wszystko swędziało-po implancie jest spokój.
PS.Gruby jest kastratem,ale niestety nadnercza chyba już zaczęły wariować i trzeba było podać implant.Właśnie dlatego odradzamy kastrację chirurgiczną,bo tak czy siak implant trzeba będzie podać...

PostNapisane: 03-11-2015 11:02 
Zaglądacz
Zaglądacz

mch napisał(a):
Niawka napisał(a):
zy faktycznie jest szansa ze po sterylizacji mniej mnie będzie uczulał? Teraz jest to dosyć bolesne dla mnie a nie mogę cały czas się nacierać sterydami..

Nie sterylizuj chirurgicznie , tylko trzeba podać implant hormonalny Suprelorin 4,7 mg , zdrowiej będzie dla fretki a w przyszłości taniej dla kieszeni - bo ominiesz weta :) i nie będzie już wydzielał takiego uczulającego i drażniącego zapachu :)

Dlatego napisalam sterylizacja a nie kastracja ze zamierzam podac implant ;)

-- dodano: 03-11-2015 11:04 --

<dziunia> napisał(a):
Ja niby nie mam alergii na fretki,ale po kontaktach z samcami niekastrowanymi zaczynam smarkać,swędzą mnie ręce-dostaję wścieku :lollol:
Samce dojrzewające wydzielają łój i być może on razem z zapachem są takie drażniące.Obecnie w domu mam 5 fretek i nic mi nie jest.Ale chyba można powiedzieć,że jak zaczynają świrować hormony u któregoś smroda,to zaraz to widzę po sobie.Zimą i wiosną nie mogłam tulić Grubego,bo zaraz mnie wszystko swędziało-po implancie jest spokój.
PS.Gruby jest kastratem,ale niestety nadnercza chyba już zaczęły wariować i trzeba było podać implant.Właśnie dlatego odradzamy kastrację chirurgiczną,bo tak czy siak implant trzeba będzie podać...

Oooo dalas mi nadzieje :D musze sie jeszcze troche wstrzymac bo Smoczek ma dopiero 6 miesiecy i mysle mu podac implant gdzies za miesiac, dwa... Myje biedaka prawie codziennie i troche mi mniej dokucza uczulenie. Prawdopodobnie mam uczulenie na jego mocz.

PostNapisane: 04-11-2015 11:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
Alergia mi przeszła, organizm zwalczyl objawy. :) nie mam już żadnej plamki... a jedynie rany na rekach od Olafich zębów.. ale to inny temat założyłam... :p znów!

Dzieki za rady :) piłam kilka dni wpn alergo :)

PostNapisane: 08-12-2015 22:14 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Pysia z Olsztyna [*]
Kimi z Łodzi :)
Na początku, jakieś 5 m-cy, odczuwałem lekkie reakcje alergiczne: katar, kichanie ale potem ustało, prawdopodobnie po sterylizacji. Podobnie było z kuzynką żony na początku kichała od wejścia a później w ogóle nic. Zauważyłem też, że organizm przyzwyczaja się do alergenta - koty mojej mamy mnie nie uczulają za to wszystkie inne bardzo.

PostNapisane: 23-02-2016 13:58 
Zaglądacz
Zaglądacz

Minelo troche czasu a u mnie uczulenie coraz gorsze. Mam zdecydowanie uczulenie na mocz fretki. Rece schna, robi sie skorupa i skora peka, cale czas mnie dlonie pieka i bola. A niestety fretek do kuwety nie trafia i musialabym go w ogole nie dotykac zeby miec spokoj.

Dostal implant 3 tygodnie temu, smierdzi mniej ale jak narazie uczulenie zostalo...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1