www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 14-10-2019 21:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16-07-2013 13:06 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety

Ocelot dziękuję za wszystkie informacje. Teraz wiem, że mój ogon w przyszłości będzie miał mieszankę 3-4 karm. Myślę nad Taste of the wild, ZiwiPeak, WildCat i Orijen. Będę musiała tylko doczytać ile mięsa i ile razy dziennie podawać ogonowi mięsko bo trochę się w tym gubię ;)
koonik nie patrzę na ilość.... Jak dla mnie to niech fretka je ile chce. Pytanie tylko ile podawać żeby nie głodzić. Mięsa cały czas w misce mieć nie mogą więc uważam, że to nie jest głupi pomysł żeby w razie czego, a nóż widelec, ogon miał co podskubać w misce. Proste że podstawą diety ma być mięso.

PostNapisane: 16-07-2013 13:09 
Fretkomaniak
Fretkomaniak

fretki: Coma, Deni FerrettaPassion*pl i Onyx FerrettaPassion*pl :)
ile podać jedzenia żeby nie głodzić? tyle: http://www.ferretta.pl/dieta/zywienie-c ... ej-porcji/ :mrgreen:

PostNapisane: 16-07-2013 13:14 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: BANSHEE (Balbinka), ECHO (Es), JULIAN (Julek), KARMA (Kami)
+ mink: SUSHI (Suszek), SAFI (Safka)
Nigdy o Was nie zapomnę:
SUSEŁ [*]
PEPE [*]
PIPI [*]
SASQUATCH [*]
DISASTER [*]
Paulina napisał(a):
Jak dla mnie to niech fretka je ile chce. Pytanie tylko ile podawać żeby nie głodzić. Mięsa cały czas w misce mieć nie mogą więc uważam, że to nie jest głupi pomysł żeby w razie czego, a nóż widelec, ogon miał co podskubać w misce.

A dlaczego nie mogą mieć mięsa cały czas? Moje po to dostają w czasie upałów tyle razy dziennie, żeby zawsze jeden czy dwa kawałki zostawały jako "miernik głodu" - jak zjedzą wszystko, to wyjmuję z lodówki kolejną małą porcję (zamrażam mięso w porcjach dobowych i wieczorem przekładam do lodówki, żeby do rana się rozmroziło). ;) Jeśli nałożę za dużo i sporo im zostanie, to odkładam im do klatki 1-2 kawałki, a resztę chowam do lodówki, żeby się nie zepsuło. ;)
Paulina napisał(a):
Będę musiała tylko doczytać ile mięsa i ile razy dziennie podawać ogonowi mięsko bo trochę się w tym gubię ;)

W tej kwestii najlepiej chyba zaufać fretce - jedna zje mięso o wadze 3% wagi swojego ciała, a inna 10%... więc dobrze jest dawać fretce tyle na ile ma ochotę, a po pewnym czasie już "na oko" będziesz znała wielkość pojedynczej porcji. ;) Doczytaj sobie lepiej o proporcjach danego mięsa w mieszance (ile kurczaka, indyka, wołowiny, kaczki, królika itp.), to później będzie z górki - ilośc sobie sama fretka dobierze, a Ty będziesz musiała pamiętać ile czego kupić. ;)

PostNapisane: 16-07-2013 13:27 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety

Ocelot no mięcha cały czas mieć nie mogą bo mięso się szybko psuje... a ja nie wpadłam na pomysł żeby podawać im tak często mięcho :P Także, teraz już wszystko wiem, o proporcjach czytałam, ale jeszcze doczytam a jak będę mieć ogona to zwierzak sam zadecyduje ile jeść - faktycznie to jest najlepsze rozwiązanie :mrgreen:

PostNapisane: 16-07-2013 13:37 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: BANSHEE (Balbinka), ECHO (Es), JULIAN (Julek), KARMA (Kami)
+ mink: SUSHI (Suszek), SAFI (Safka)
Nigdy o Was nie zapomnę:
SUSEŁ [*]
PEPE [*]
PIPI [*]
SASQUATCH [*]
DISASTER [*]
Są pewne "patenty", żeby się mięso tak szybko nie psuło (mięso polane olejem/oliwa, lub oparzone delikatnie z wierzchu psuje się wolniej, a zalane wodą - szybciej, mięso z kośćmi zawsze psuje się szybciej, więc jeśli podajemy kości w większych kawałkach jeden raz w ciągu doby, to dobrze to robić wieczorem - kiedy jest chłodniej itp.). ;) Najbardziej trzeba uważać w czasie upałów - dawać częściej małe porcje, albo chować do lodówki jak sporo po posiłku zostanie. Trzeba tez pamiętać, żeby sprawdzać czy fretka nie schowała sobie mięsa/kości na czarna godzinę itp. ;)

PostNapisane: 16-07-2013 13:40 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: ax aka onyx, ciri, gaja, kita'na, luna, nan, navi, sky, xaxis, fifi aka fee [*], malu [*], caprys [*], niya aka bestyja [*], cassi aka amai [*], agat'h [*], ezio [*], bibi aka bianca blue [*], puma [*], akki [*], nana [*], misia [*]
Paulina napisał(a):
Ocelot no mięcha cały czas mieć nie mogą bo mięso się szybko psuje... a ja nie wpadłam na pomysł żeby podawać im tak często mięcho :P
mieso stanowczo wolniej sie psuje niz namoczona sucha karma, ale ze karma nie smierdzi, to kazzdy mysli ze jest cacy, ale jest bardziej toksyczna od lekko woniejacego miesa (kwestia wyobrazni :teasing-neener: ).... a w lato fretki uwielbiaja robic melanz z wody i suchej karmy.... a toksyny z przemiany materii bakterii mnozacych sie na wilgotnych, komercyjnych karmach rozwalaja powolutku watrobke i nereczki freteczce... i te inne fakty, o ktorych juz wspominala koonik... ale wiadomo, dla kazdego cos dobrego... :mrgreen:

PostNapisane: 16-07-2013 13:42 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety

anathea masz rację! O tym nie pomyślałam :shock:
Dziewczyny, dzięki za rady, teraz wiem na 100% że mój freciak będzie jadł tylko mięcho różnych rodzajów + suplementy itd.

PostNapisane: 26-08-2013 12:06 
Fretkomaniak
Fretkomaniak

fretki: Coma, Deni FerrettaPassion*pl i Onyx FerrettaPassion*pl :)
pewnie kilka osób już na to trafiło ale mimo wszystko uważam że fajnie by było żeby pojawiło się toto w wątku o suchych karmach:

aktualniejszy ranking karm

oczywiście po angielsku, ale nie jest to zbyt skomplikowane - zauważcie proszę że tak polecany np. totaly ferret bosha jest na dole tabeli!! podobnie royal canine...

może warto by gdzieś przypiąć tą tabelkę żeby nie zaginęła? może się przydać użytkownikom, dopóki ktoś nie wklei aktualniejszego rankingu karm dostępnych w polsce..

PostNapisane: 15-09-2013 8:26 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Ogonek :) (Kochany leń)
Frodo :) (Kochany łobuz)
Ja daje młodym - Taste of the Wild: Rocky Mountain
zadowoleni jak cholera i uwielbiają Ją

PostNapisane: 16-09-2013 6:28 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: ax aka onyx, ciri, gaja, kita'na, luna, nan, navi, sky, xaxis, fifi aka fee [*], malu [*], caprys [*], niya aka bestyja [*], cassi aka amai [*], agat'h [*], ezio [*], bibi aka bianca blue [*], puma [*], akki [*], nana [*], misia [*]
karma oznaczona czerwonym kolorkiem, malo punktow, malo miesa, duzo skrobi i bialka ziemniaczanego, niestety malo wartosciowa dla fret w dluzszym okresie czasu... :(

PostNapisane: 16-09-2013 22:22 
Zaglądacz
Zaglądacz

a na ferretta wysoko
http://www.ferretta.pl/dieta/zywienie-ranking-karm/

-- dodano: 16-09-2013 23:27 --

muszę w końcu znaleźć karmę co i polubią Fretki i która będzie spełniać ich wymagania żywieniowe :)
Karmę mają na zasadzie dowolnego chrupania a tak to mięsidło
Spróbuje się przerzucić na Power of nature ale powoli

PostNapisane: 17-09-2013 6:48 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

na mojej stronie tez nie jest wysoko... bo w polowie rankingu i z minusem... ale ja wyraznie zaznaczam, ze dla fretek polecane przeze mnie (od biedy), sa tylko 3-4 pierwsze pozycje z tego rankingu... od kolejnej pozycji do ostatniej to tylko karmy dla porownania jak bardzo sa niezbilansowane dla fretek... zreszta wiekszosc z nich bazuje na kurczaku... a raczej na wszystkich odpadach jakie zostaja po brojlerach - a wiemy ze to moze byc najbardziej uczulajacy sklad dla fretki jaki zaistnial w 'naturze'... :?

PostNapisane: 17-09-2013 11:53 
Zaglądacz
Zaglądacz

Spróbuje przerzucić Freciaki na ZiwiPeak Cat lub Power of Nature. Próbowałem kiedyś im dawać WildCata ale Ogon za nią nie przepadał...

PostNapisane: 28-10-2013 11:06 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Megi
Moja fretka była karmiona w sklepie Royalem dla kociąt. Ta karma ma tylko 40% mięsa więc ja jej nie kupiłam.
Chciałam karmić maleństwo mięsem, ale go nie tyka. W ogóle. Wącha i przenosi wszystkie kawałki do kuwety. Siedzi głodna aż dostanie suche. Suche mam Orijen. Co zrobić, żeby jadła mięso? Czy po prostu zacznie jak będzie starsza?

-- dodano: 28-10-2013 11:09 --

Z mięs kupiłam jej kaczkę, królika, kurczaka, indyka i gęś. Żadnego z mięs nie chce jeść.
Może mielone jej dać?

PostNapisane: 28-10-2013 11:36 
Loża szyderców
Loża szyderców
Nocne Marki
Kobiety
F.A.A.

fretki: ♥ Księżniczka Majka z nami od 11.12.2010r [*]
♥ Baron Fryderyk von Fretchen z nami od 19.11.2011r
♥ Zolinek Okrąglinek z nami od 28.07.2013r

smrodkowo.blogspot.com

Na DT były: Elcia, Tuptuś, Pelagia
spróbuj dawać jej mielone po troszku, możesz też zalewać rosołkiem lub po prostu ciepłą wodą lub żółtkiem- moje pierdziuchy za taki rosołek zrobią wszystko :mrgreen:

I może trochę pusto i znowu jest to rano
I znowu uwierzyć trudno, że marzenia się spełniają

PostNapisane: 28-10-2013 12:12 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety

fretki: Frugo od Diamond Ferrets ♥
No i najlepiej, żebyś przyzwyczajała ją do mięsa już teraz, ponieważ fretka łatwo przyzwyczaja się do konkretnego jedzenia i gdy dorośnie będzie ci jeszcze trudniej ją przestawić. ;)

PostNapisane: 28-10-2013 13:46 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: Megi
Tego się właśnie bałam, że się przyzwyczai do suchego. Jajko lubi. Spróbuję wymieszać z jajkiem.

-- dodano: 28-10-2013 16:32 --

Wylizała jajko, a mięso zostało... :(
Kupiłam na próbę puszkę Animondy Carny i... Zjadła po kilku godzinach od skończenia się suchego. To jakiś sukces.

Teraz spróbuję mieszać świeże mięso z tą puszką.

PostNapisane: 22-11-2013 12:19 
Zaglądacz
Zaglądacz

To tak ...hmmm..ile powinna wynosić jedna, dzienna porcja mięsa dla jednej zdrowej dorosłej fretki:)?

PostNapisane: 22-11-2013 12:48 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

miedzy 2 a 7% jej wagi, w zaleznosci od pory roku i energetycznosci miesa... teraz troche wiecej bo jest jesien i jesli mieso jest maloenergetyczne (tluste)... np. 1kg fretka zje od 20 do 70g miesa z koscia i skora, jesli mieso jest odpowiednio zbilansowane, ma odp. proporcje bialka do tluszczu...

jesli to beda same piersi z kury, to moze zjesc az 140g, a i tak bedzie glodna, po dluzszym czasie takiej diety (same piersi z kury) dodatkowo bedzie otluszczona i z niewydolnoscia nerek... :?

PostNapisane: 22-11-2013 13:13 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Bibi, Spajk i William
koty: Afera i Ruffi
na DT: babcia Lola, Szogun i kot Kacper
W ciągu ponad trzech ostatnich lat żadna fretka przebywająca u mnie na tymczasie nie dostała suchej karmy, były z różną przeszłością i w różnym wieku i każda jedna jadła mięsko z kością i naturalnymi suplementami w kawałkach i mielone od samego początku nie mając z tym większych problemów. Chociaż fakt, że fretki kochane, wychuchane i rozpieszczone (w tym i moje :twisted: ) mają zdecydowanie więcej fochów niż tymczasy po przejściach.

PostNapisane: 22-11-2013 14:43 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Micci vel CiniMini :D <3
Moja Micci waży 1kg z hakiem i je dwa razy dziennie po około 50-70g... Jest to przeważnie jakaś tuszka z kurczaka, skrzydełka, nóżki.. Ostatnio dużo kaczki i gęsi.. Wszystko ze skórkami i kośćmi.. A i tak jest chudzinka :niewiem: Nie za mało jej daję?

PostNapisane: 25-11-2013 13:11 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

raczej nie... chyba ze przewazaja skrzydelka?... albo ona jest mlodziutka?

PostNapisane: 25-11-2013 14:27 
Zaglądacz
Zaglądacz

Dzięki dziewczyny za pomoc :* .

PostNapisane: 25-11-2013 19:53 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Micci vel CiniMini :D <3
Skrzydełka nie, głównie podudzia i inne takie. Ona ma 7 miesięcy.

PostNapisane: 25-11-2013 19:58 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

no to spokojnie tyle powinna zjadac... najlepiej kontroluje sie to porcjami, w ktorych 1-2 kawalki zostaja po odejsciu fretki od miski... gdy zostanie wiecej, to znaczy, ze dalas za duzo w 1 posilku... wtedy fretka bedzie probowala to wyniesc na mieszkanie... :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1