www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 24-11-2017 19:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11-02-2015 16:13 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
:) Lenka, spokojnie, dobrze, że zadajesz pytania - kto pyta nie błądzi. Moje zdziwienie także stąd, że bardzo wiele na fretkorum piszesz i dość stanowczo wypowiadasz się na "zwierzęce" tematy. Oczywiście, wielu ludzi bez doświadczenia zostaje opiekunami fretek i świetnie sobie radzi, często z pomocą osoby prowadzącej adopcję czy fretkowicza. Nie wydaje mi się, żeby koordynator albo prowadzący adopcję dyskwalifikował kogoś, kto poszerza swoją wiedzę. Powodzenia

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 11-02-2015 16:21 
Fretkomaniak
Fretkomaniak

fretki: Kali od Astarte ❤ Lili aka Blondie
Wydaje mi się, że skoro Fisia jest jak mówisz, kozicakozica, specyficzna, to im więcej Lennka pozna doświadczeń innych forumowiczów, tym łatwiej jej będzie ogarnąć indywidualizm fretki. Jak dla mnie dobrze, że się dopytuje, chce zweryfikować swoją wiedzę, jest świadoma, że na początku może nie być łatwo, chce się dokładnie przygotować. Gorzej by było jakby powiedziała: "Miałam już fretkę, to wiem jak się z nią obchodzić, nie potrzebuje Waszych rad", prawda? ;)

PostNapisane: 11-02-2015 16:27 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

fretki: Fredka [*] - ur.2001 - zm.2009

Rilla vel. Pirania vel. demon z Fret fiction - ur.17.04.2015

Pies: Lejdi - ur.08.08.2006
No dokładnie, każda fretka jest inna, a ja chcę być przygotowana na wszelakie wersje wydarzeń, a to chyba najważniejsze na początku, bo potem poznamy się już :)

-- dodano: 11-02-2015 16:28 --

Dziękuję :)

Obrazek

Pies:

Obrazek

PostNapisane: 11-02-2015 16:36 
Moderator działu

fretki: Tofik łobuz i Stig gugator :)
Lennka napisał(a):
Od początku o tym pisalam, kiedy miałam fretke itd. a teraz wszyscy zdziwieni i robi się problem :roll:

spokojnie :) niektórzy za bardzo panikują :P pomyśl że ja miałem Tofika od około 4 miesięcy kiedy adoptowałem Stiga a Ty masz kilka lat doświadczenia z fretką jak dobrze kojarzę to od 8 do 16 roku życia miałaś fretkę więc jesteś przygotowana na możliwości tego kochanego diabelstwa :P a to że pytasz to tylko dobrze o Tobie świadczy :clap:

kibicuje Ci żeby adopciak był jak najszybciej u Ciebie :mrgreen:

PostNapisane: 12-02-2015 10:42 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak
F.A.A.

fretki: Baldur,
niefretki Muspell i Puszysław

Rysia Lwie Serce, Nils Czatownik i Miśko-Pyśko w Krainie Wiecznych Łowów
Mam prawo być zdziwiona, bo pisałaś mi, że masz doświadczenie. Teraz okazuje się, że go nie masz. Zadajesz pytania o dropsy mleczne, sztuczki (fretka to nie tresowana małpa z cyrku), pierwszy dzień w domu. Część z nich to banalne pytania, na które można znaleźć odpowiedź na forum, które jednocześnie obnażają Twój niedostatek wiedzy.
Oprócz mięsa chcesz podawać Fisi suche, choć wiesz, że wymiotuje po nim, z obawy przed salmonellą. Mam prawo mieć duże wątpliwości, bo to ja prowadzę adopcję i ja będę (już jestem) odpowiedzialna za to zwierzę do końca jej dni. A sporo jest takich punktów w Twoich wypowiedziach, które wzbudzają mój (i kozicykozicy) niepokój.
Fisia nie jest fretką łatwą w wychowaniu. Jest gryzącą indywidualistką. Ona nie będzie spać w łóżku z człowiekiem, siedzieć na rękach, spać na kolanach. W związku z powyższym nie wiemy (ja i kozicakozica), czy dobrze byłoby, żeby tak skomplikowana fretka pojechała do Ciebie.

PostNapisane: 12-02-2015 16:27 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Nie, ja nie zamierzam jej dawać suchej karmy, gdzie ja to napisałam? :shock: Mój pies je suchą, owszem, ale fretka będzie jeść surowe mięso, tamto pisałam ZANIM zdecydowałam się na Fisikę i pisałam z jej właścicielką, co do suchej były to tylko spekulacje przed, zanim uzupełniłam w tym wiedzę :)

Jak już pisałam moja poprzednia fretka, którą miałam naście lat temu i jadła suchą karmę ( w tej sprawie uzupełniłam informacje już ;) ) także nie lubiła siedzieć na kolanach, gryzła itd. nie chcę flegmatycznej fretki tylko o podobnym dzikim indywidualistycznym charakterku jak moja poprzednia.

Co do sztuczek...To przecież do takich rzeczy zmuszać jej nie będę, no i przecież nie o to mi chodzi, to było tylko takie przemyślenie, wolę zwierzaka który ma swój charakter, niż "tresowaną małpę" , więc to było raczej myśl w ramie zabawy jeżeli jej to będzie odpowiadało niż jakiejś tresury ;)

-- dodano: 12-02-2015 16:30 --

To tak że człowiek czasem chce dwie sroki za jeden ogon, ale ja wiem że wolę towarzyszkę z charakterem...niektórzy przecież uczą fretki sztuczek prawda? A ja sobie w tej kwestii nic nie obiecuje i to raczej może dla fanu spróbujemy ;)

-- dodano: 12-02-2015 16:39 --

Jak już mówiłam :

1. Mam doświadczenie w sprawie życia z fretką, bo miałam taka indywidualistkę przez 7 lat.

2. Ale wiedzę i zasady karmienia itd. , uzupełniam braki bo to było ładnych parę lat temu

3.Tamtą próbowałam uczyć czegos, ale nic a nic nie wyszło z tego, bo robiła wszystko na opak jak ja chciałam i za tym tęsknię i dlatego chcę fretkę, indywidualistkę właśnie, nie misia ;)

A ja cos mówila o spaniu w łożku? Możliwe...faktycznie powinnam czasem mysleć a potem pisać, bo ja sobie coś wyobrażę, 1000 wyjśc alternatywnych to wszyscy uznają że to które nie pasuje do sytuacji na pewno chcę realizować i to bez względnie :roll:

Bez urazy, nie mam prentensji o to, rozumiem że checie dobra Fisi, ja po prostu rozważam wiele opcji, aby dopasować do zwierzaka, a nie dlatego że coś konkretknego od niego chce, jedyne czego chce, to diabełka z wyjątkowym charakterem ;)

Obrazek

Pies:

Obrazek

PostNapisane: 12-02-2015 16:43 
Loża szyderców
Loża szyderców
Kobiety
Nocne Marki

fretki: ♥ Lucky ♥ przybył do Nas 10.08.10 ♥ odszedł 20.07.12 [*] :(...
♥ Heniu ♥ przybył do nas 11.11.11 ♥ odszedł 07.01.14 [*] ;(...
Wirtualnie Wiki ♥ [*] ♥
Fifa- 06.2009 :D ♥ 05.11.14 [*]

Misia- marzec 2012 :D ♥
Tajfun-luty 2014 :D

Gonzo 11.2014 [*] ♥
Na DT była: Ruda Cyna :D ♥
Na DT była: Julia :D ♥
Na DT był: Grafik :D ♥
Na DT była: Whisky :D ♥
Na DT był: Kaprys :D ♥
Na DT była Zojeczka ♥ [*]
Lennka włącz na luz i nie napalaj się...

Lucky,Heniu i Fifuńka [*] w mym sercu....

PostNapisane: 12-02-2015 16:46 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety

Miśka80 napisał(a):
Lennka włącz na luz i nie napalaj się...

Łatwo ci mówić :roll:

Chcę po prostu żeby ktoś zrozumiał co chcę, co chcę napisać i generalnie o co mi chodzi, bo mam wrażenie że jest problem z komunikacją...Może za dużo i za chaotycznie piszę? Pewnie tak....

Obrazek

Pies:

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1