www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 22-11-2017 6:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28-10-2015 12:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
Witam Was, ostanio dużo pytam na forum, ale to dopiero początek... Olaf jest u mnie dopiero kilka dni :) mamy "problem" w postaci takiej, że Olaf robi kupkę i siku obok miski z jedzeniem, obok kuwety do siusiania... po każdej stronie, tylko nie w kuwecie. Dwa dni temu mu się jakoś zachciało, to zrobił w kuwecie, ale od tamtej pory... po którymś sprzątnięciu , Olaf postanowił w kuwecie... spać. Wchodzi do niej , ja zaczynam cicho się cieszyć że zaczaił (dawałam mu nagrodę za kupkę nawet gdy ja go tam włożyłam) ... a ten bam i się do snu układa:D co jest ? Zastanwiam się, czy jeśli kuwetke do siusiania zostawilabym bez żwirku a do kuwety głównej (klatkowej) wysypalabym go, sytuacja by się odmieniła ? Twu twu, nie zapeszając, od tych dwóch dni nie zrobił kupki ani siusiu poza klatką, co więcej: raz widziałam że wrócił do niej konkretnie by zrobic siku. Jak mam go ... "odwrócić" ?? :p

PostNapisane: 28-10-2015 14:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Stefan, Leon
Yyyy a czym się różni kuweta do siusiania i kuweta główna? Bo nie bardzo rozumiem w czym problem z tym "odwróceniem", oprócz tego, że Olaf załatwia się poza kuwetą?

Z tego, co widzę jest jeszcze szczeniakiem, więc musisz go poprostu nauczyć używania kuwety we właściwy sposób. Czasem trwa to miesiącami i wymaga sporo cierpliwości ;)

PostNapisane: 28-10-2015 14:40 
Zaglądacz
Zaglądacz

fretki: *Fretka
*Lilinna
*Olivier
witam:) mam takie doświadczenie gdyż mam 3 freciaki i jakoś nie po drodze im było do kuwet więc jak nauczyłam 2 a uczę 3 freciaka ? pilnuje ich jak chcą kupę zrobić gdzie indziej to do kuwety wkładam i stoję czekam aż robi w tą kuwetę nawet jak próbuje czmychnąć to cofam! wytrwale pilnuje i wkładam do kuwety a za kupki nagrodzę przysmakiem ale fretka szybko sie uczy udawania kupy żeby nagrodę dostać to potem trzeba sprawdzać jeszcze czy fretka nie oszukuje i ta kupa w kuwecie jest i robić to dotąd aż się nie nauczy. A na spanie w kuwecie myślę ze wyjąć z kuwety powiedzieć dość głośno i stanowczo nie wolno i położyć w miejsce gdzie ma spać i tak do skutku to żmudna robota ale efekty bynajmniej u mnie widać :) :) :)

PostNapisane: 28-10-2015 19:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
elektra napisał(a):
Yyyy a czym się różni kuweta do siusiania i kuweta główna? Bo nie bardzo rozumiem w czym problem z tym "odwróceniem", oprócz tego, że Olaf załatwia się poza kuwetą?

Z tego, co widzę jest jeszcze szczeniakiem, więc musisz go poprostu nauczyć używania kuwety we właściwy sposób. Czasem trwa to miesiącami i wymaga sporo cierpliwości ;)

Kuweta główna - nie wiem jak mogłabym inaczej to nazwać :D to ta kuweta do której klatka jest mocowana, a kuweta do siusiania, to kuweta stojąca w rogu klatki ;)) :roll:

Dziś wszedł do klatki i zrobił siusiu... w kuwecie ! gdzie powinien! Mam nadzieję, że nie będzie później w tym spał :D

Jakie żwirki polecacie? :)

PostNapisane: 28-10-2015 21:35 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Kuweta główna = dno klatki :)
Kuweta do siusiania -? jaki ma kształt ? może za mała ? trójkątna ? nie wszystkie fretkii taką lubia :)
Żwirek ; Cats Best Gold , moim zdaniem najlepszy , można spłukiwać w toalecie , można kompostować , zbrylający się , dłukie pocięte patyczki - nie wynosi się z kuwety :)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/zwirek_cats_best/zwirek_zbrylajacy_cats_best/47803
w promocji na Zooplusie 115, z groszami za 2 opak. po 20 l , bardzo wydajny .

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1