www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 24-11-2017 19:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16-02-2016 0:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: Olaf :) ur. 1 sierpnia 2015 r
Witam witam :) Mam niedźwiadka (moim zdaniem fretki i niedźwiedzie mają mega podobną budowę ciała :D ) od października, a urodził się mniej więcej na początku sierpnia... Tak więc (żeby zaoszczędzić liczenia) Olaf ma pół roku :) Jest to żywiołek biegający po pokoju ile się da, rozwalający wszystko, ale nie niszczący (twu twu :bow-blue: ) . Oprócz gryzienia (co jakiś czas bardzo dotkliwego) ma wspaniałą cechę... gdy się trochę pobawi, albo gdy przyjdę do domu i otworzę mu klatkę - przychodzi do mnie i drapiąc mnie w nogę siedzi na pupie jak surykatka patrząc się tym słodkim zaspanym pyszczkiem z prośbą "na rąsiee :oops: " . Gdy go biorę na ręce, momentalnie się układa do snu (drapię go oczywiście, ale czasami wystarczy sam kontakt z jedną ręką!) ... Uwielbia spać na plecach, gdy drapię go po karczku lub uszach (podobno nie lubią?! :niewiem: ) ... Zasypia i wyciąga szybko jęzorek :P

Czy trafił mi się miziasty? :roll: Co znaczy ten jęzorek wystawiany podczas snu? Podejrzewam, że coś dobrego, ale co..?

Czasami też, jak chce coś zbroić a ja w odpowiednim dla mnie momencie powiem FE i zrobię znany już Olafowy gest palcem, on zastyga i patrząc się ciągle mi w oczy odchodzi wraz z odgłosem przypominającym "hoooo". :P Jest zły? Obrażony? Czy jaki? :D mnie to bawi, bo wiem, że próbuje mnie ustawić, ale ja sie nie dam i często mu odpowiadam co znów jest komentowane jego "hoooo" :D Co to jest? :D

PostNapisane: 16-02-2016 9:14 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Wygląda na to , że jest tak jak napisałaś , i dobrze pojmujesz jego potrzeby :clapi: :D
Mały jest szczęśliwy z Tobą , czuje się bezpiecznie i póki co , traktuje Cię jak "naczelnego " stada :)
Głaski posyłam .

PostNapisane: 16-02-2016 10:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

fretki: *Zuzia* -urodzona gdzieś w połowie 2014r :)
Myślę że to "hooo" jak to nazywasz jest czymś w stylu "krzyczysz na mnie (lub zabraniasz czegoś) to na ciebie fuknę" :D Zuzi często jak jej na coś nie pozwalam to sie buntuje i wydaje różne dzwieki :niewiem: a z tym jęzorem to norma jak są zaspane to często wystawiają , proszę o to dowód:

[img][IMG]http://images78.fotosik.pl/334/beee0e882be827ebmed.jpg[/img][/img]

-- dodano: 16-02-2016 10:04 --

daje większe bo tamto jakieś małe :niewiem:

[img][IMG]http://images75.fotosik.pl/334/04546039e2744a4dmed.jpg[/img][/img]

PostNapisane: 17-02-2016 0:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

mch napisał(a):
Wygląda na to , że jest tak jak napisałaś , i dobrze pojmujesz jego potrzeby :clapi: :D
Mały jest szczęśliwy z Tobą , czuje się bezpiecznie i póki co , traktuje Cię jak "naczelnego " stada :)
Głaski posyłam .

oooo, super to "słyszeć" :)) cieszę się niezmiernie... a jak młody ma napad lizania mnie po twarzy? :P chce mnie zjeść czy okazuje miłość? :D czasami zastanawiam się, czy to na pewno 100% fretki, tak przestrzegano mnie przed ich zębami... (oczywiście na rękach poczułam dotkliwie, nie raz, nie dwa, ale już coraz mniej!)

Madzioll napisał(a):
Myślę że to "hooo" jak to nazywasz jest czymś w stylu "krzyczysz na mnie (lub zabraniasz czegoś) to na ciebie fuknę" :D ...

haha, ok :D czyli "czytam" to prawidłowo :D dzięki!

PostNapisane: 17-02-2016 13:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

niektóre liżą i potem gryzą np moja zuzi :twisted: przynajmniej jest czas żeby się uratować przed dziabnięciem :roll:
A może używasz balsamów do ciała lub kremu? Zuzi mnie chce zalizać jak sie posmaruje kremem :lollol:

PostNapisane: 18-02-2016 15:02 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Mój Lucek też wszystkich i wszędzie liże , po twarzy -nie gryzie nigdy , w ręce ? zdarza się w zabawie :)

PostNapisane: 18-02-2016 20:10 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Sznurcia
Aldo
Mysia
Frania
Aluś, mój biały miś (2011-2013)
Ami, moja największa miłość (2005-2011)
wszystko fajnie, jedna fretka lubi się miziać na kolanach, druga wszystkich wylizuje, trzecia jeszcze gryzie... a ja mam fretkę, która nie gryzie gołych stóp :shock: pierwsze widzę :mrgreen:

PostNapisane: 19-02-2016 0:14 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: DISASTER (Dyzia), BANSHEE (Balbinka), ECHO (Es), JULIAN (Julek), KARMA (Kami)
+ mink: SUSHI (Suszek)
Nigdy o Was nie zapomnę:
SUSEŁ [*]
PEPE [*]
PIPI [*]
SASQUATCH [*]
Pauliszon napisał(a):
wszystko fajnie, jedna fretka lubi się miziać na kolanach, druga wszystkich wylizuje, trzecia jeszcze gryzie... a ja mam fretkę, która nie gryzie gołych stóp :shock: pierwsze widzę :mrgreen:

To dam Ci drugą za przykład - moja Pipi nie tknie gołych stóp... za to zeżre każde, które wypełniają jej ukochane skarpetki (to jej miłość numero uno i dzielnie kolekcjonuje od maleńkości). :twisted:

PostNapisane: 19-02-2016 8:49 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

fretki: .
Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]

Pies - Luna
Kocur - Pitagoras Mru
Zimna, ciesz się że Ci się taki trafił :) ale niech cię to nie zwiedzie :twisted: bo jak przyjdzie rujka to różnie może być :twisted:
Mój Tadzio w rui był potworem, rzucał się na wszystko i wszystkich, dziabał jak pirania, a teraz jest cudnym miziakiem, nawet dzieci moga go tulić a on ząbków nie pokaże :mrgreen:

Członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek
Koordynator regionalny Fretkowej Akcji Adopcyjnej w województwie kujawsko-pomorskim
tel 502 138 610
email: stawskamarta93@gmail.com

PostNapisane: 22-02-2016 19:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Madzioll napisał(a):
niektóre liżą i potem gryzą np moja zuzi :twisted: przynajmniej jest czas żeby się uratować przed dziabnięciem :roll:
A może używasz balsamów do ciała lub kremu? Zuzi mnie chce zalizać jak sie posmaruje kremem :lollol:

czasami nivei, ale on mnie liże zawsze :P

Pauliszon napisał(a):

Olaf nie widzi różnicy czy stopa jest w skarpetce czy nie :P Jak pozwalam i zaczepiam to bawi się nogą w skarpecie ale sam nie atakuje :)) A jeśli chodzi o gołe stopy to jak się zagalopuje to ugryzie albo jak nimi uciekam :P A jak nie to tylko liże - znów :mrgreen:

Pola napisał(a):
Zimna, ciesz się że Ci się taki trafił :) ale niech cię to nie zwiedzie :twisted: bo jak przyjdzie rujka to różnie może być :twisted:
Mój Tadzio w rui był potworem, rzucał się na wszystko i wszystkich, dziabał jak pirania, a teraz jest cudnym miziakiem, nawet dzieci moga go tulić a on ząbków nie pokaże :mrgreen:

<3 jojojoj, to chyba bracia! :clap: Olaf na początku miał co jakiś czas agresora takiego że całe ręce miałam podrapane i pogryzione :P teraz dłuuuugo długo (twu twu) spokojny :) W zabawie otwiera pyszczek i kąsa - mnie bardzo delikatnie, mojego chłopaka tak, że dostaje po głowie :P Dzieci mogą z nim robić co chcą, Olaf nic im nie zrobi, ale ja owszem więc dzieciaków pilnuję :D

Kiedy są ruje u samców ?? :>

PostNapisane: 22-02-2016 21:20 
F.A.A.
F.A.A.
Kobiety

fretki: .
Lilly
Sona
Teddy - vel. Tadziu
Ginewra - Gina
Stefan
Merci (2008-2014) [*]
Focus (2008-2014) [*]

Pies - Luna
Kocur - Pitagoras Mru
zimna napisał(a):

Już :teasing-neener:
Mam aktualnie samca w rui w domu, on na szczęście ma tylko napady agresji a nie stale jak miał Tadzio :P

Członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek
Koordynator regionalny Fretkowej Akcji Adopcyjnej w województwie kujawsko-pomorskim
tel 502 138 610
email: stawskamarta93@gmail.com

PostNapisane: 22-02-2016 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

No to po prostu masz fretałke lizałke :lollol:

PostNapisane: 04-03-2016 12:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pola napisał(a):
zimna napisał(a):

Już :teasing-neener:
Mam aktualnie samca w rui w domu, on na szczęście ma tylko napady agresji a nie stale jak miał Tadzio :P

"już" ok, moja ręka dziś rano poczuła :D ale nadal Olafek jest cudowny bo obudził mnie bardziej liżąc mnie po nosie niż gryząc po rękach :D a tak konkretniej, jakiś przedział jest kiedy samce w ruje wpadają??

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć do kiedy też fretki linieją? :P

PostNapisane: 04-03-2016 13:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie ma określonego czasu, dwa razy w roku na wiosnę i jesień :D Sama zaobserwuj, w czasie linienia fretka zaczynają się intensywniej drapać i wycierać np o klatkę albo jakieś wystające cuś , bo skóra je swędzi :) Myślę że jest to sprawa indywidualna, może się mylę :niewiem:

-- dodano: 04-03-2016 13:41 --

"Okres rozrodczy trwa od grudnia do końca września (podobnie jak u samic okres ten został znacznie rozregulowany i może wystąpić wcześniej – październik, zwłaszcza młode samce)… " więcej znajdziesz na tej stronie : http://www.ferretta.pl/fretka/godyciazaporodmaluchy/ruja/

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1