www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 22-10-2017 10:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1888 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30-09-2017 21:37 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

Ostrzeżenia: 1
mały jest narazie stabilny ,odggrodziłem pietro w towerze całe jego wsio na płasko w dostepnosci , dzieki Blank convalescenta jeszcze mam choc mu za bardzo do gustu nie przypadł ,kupiłem smalczyk gesi i o dziwo :shock: kaczy !! w społemowskiej Gamie za radą koleżanki kociary :D co drugi dzien wizyty u weta nawadnianie witaminy ,dziunia zawieszki ma bo nie zna terenu ,znam insulinomnie od podszewki bo moja
fretka Kredus na to zeszła :( wtedy leki były ciezko dostepne wiem co przeszłem chłopak jest młody jedyną jego wadą jest slepota i skrajne zaniedbanie narazie pracujemy nad tym by przybrał na wadze zapoznał sie z domkiem ,wiem że to koszty ale ja na to nie patrze ,ważny jest on powoli przekonuję łobuza do mieska ,zblendowane ,karmiony łyzeczką od cherbaty ,jest coraz aktywniejszy wiec jest nadzieja , bardziej mnie martwi złuszczenia na skórze jakas egzema ? wygląda jak łuszczyca z czyms takim sie u ogonów nie spodkałem ,nie mam zdjec bo aparat mi dawno zdechł wiec opisze bezbarwne strupki odchodzące pod paznokciem nieraz razem z kłebkami futerka ,pod spodem zadnych ran goła skóra :niewiem: :niewiem: obym sobie poradził !!!

PostNapisane: 01-10-2017 15:02 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kolegium FFR
F.A.A.
Kobiety

fretki: Bianka (2010), Groszek (2013) , Ziomek (2016)
[*]Drako za TM żegnaj malutka iskierko (2005)
[*]Frodo za TM żegnaj słodki okruszku (2006)
[*]Harutki za TM serce mi pękło (2004)
[*]Fionka za TM brakuje mi Ciebie malutka(2009)
[*]Graf Wojownik za TM Twoja siła została ze mną
[*]Ferduniu królu mój najdroższy(2008)
[*]Melba Pokazałaś mi jak cieszyć się każdym dniem (2007)
[*]Maniuś wiem że jesteś w domu, zawsze będziesz (2009)
[*]Cytrynek rudzielcu kochany bardzo tęsknię (2008)
[*]Telmiątko poznałaś dużo osób, ale byłaś tylko moja
Z tą skórą to może "tylko" długotrwałe braki witamin i czystych kocyków, o które wycierałby futro i skórę. Jak go odżywisz i się ustabilizuje to może problem skóry też zniknie :niewiem: Czy trochę przybiera na wadze dobrym jedzonku ?
Trzymam kciuki, pisz co u Was.

PostNapisane: 02-10-2017 21:21 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

tłuszczyk ok do mięska dodaje suplementy pokroju , Dolfos preparat stosowany na fermach dla poprawy okrywy skóry czyli zbilansowany preparat witaminowy , tauryna , i suszona krew wołowa do tego jajko przepiórcze ,,,,,,,,,,,zadnych maltpascianych badziewi ,ciut masła czystego do mieska i olej lniany , mięsko indycze , kacze korpusy i cwiartki z kurczaka !!!czasem królik z podrobami nie szaleje z dietą moich łobuzów bo nieraz na szalenstwa kasy brak żadnych myszek czy innych cudów !! tylko surowe mieso fretka to mięsożerca ,mieso mielę ręcznie w maszynce !!! dla Kajtka musze blendowac !!by zjadł (wylizał ) to długa droga i trzeba byc cholernie upartym człowiekiem by dac rade ,porusza sie samodzielnie w klatce dosypia u mnie do rana wet juz uznał że daje rade , niepokoją mnie te zmiany na skórze !! to jak u ludzia łuszczyca ,żadna z moich fretek nic takiego nie miala !!! wiem że kiedys musi byc pierwszy raz ale do jasnej choleru dlaczego ja musze to przechodzic??? ktos ma jakies doswiadzczenia?? od4ezwijcie sie !!!

-- dodano: 02-10-2017 21:23 --

polary zmieniam mu codziennie żeby nie było !!!!

PostNapisane: 05-10-2017 21:20 
Fretkoświr
Fretkoświr

Kajtus jak narazie daje rade , ale !! poczkamy na pewne odzewy , bo mnie nerwa wzieła szczególnie ze monitoruje OLX codziennie , panie Szałkowski czy jak ci tam oczy pan masz ??? znajdka do oddania pod nosem !!! chyba już wiem czemu SPF mam gdzies i wole samemu w swoim regionie a nie oglądac sie na cuda !!!

PostNapisane: 09-10-2017 19:38 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Legion jak Kajtuś ?, przybrał na wadze chociaż troszkę ?
Z taką skórą przyszedł do Ciebie już ? może po prostu ma uczulenie na środek w jakim pierzesz kocyki ?
Spróbuj kupić w aptece takie mydło https://enaturalnie.pl/mydlo-naturalne/mydlo-naturalne-z-nanosrebrem-w-plynie-500ml-vinsvin-5907651248049_611.html?gclid=EAIaIQobChMIkduMp5Hk1gIVDx0YCh0FdgkmEAQYASABEgIlEfD_BwE może ulży troszkę małemu na skórę.

Dzięki za Twoja opiekę nad ogonkami , dobrze , że małego odizolowałeś od reszty - nawet ze względu na te zmiany skórne , żeby nie okazały się zmianami zakaźnymi dla reszty stadka ....:a przy okazji Kajtek ma spokój... ( zazdroszczę spania razem , Lucek ucieka po chwili :( )

Jakiś czas temu też tak ubolewałam , nad zamieraniem forum , pisałam , nikt nie odpisywał .... wiesz , że na jakiś czas nawet zapomniałam , że ono jest ?!! ? a jeszcze nie tak dawno , mogłam mieć otwarte non stop .....a teraz ? jak sprwdziłąm to i po 4 miesiące nic ....
Chyba częściej używam telefonu w razie "w" , na forum raczej trudno oczekiwac szybkiej pomocy ...

Trzymam kciuki , za Kajtka i inne Twoje gałgany, szczególnie za Morfisia , którego osobiście wywiozłam do Bernadety z Lublina do adopcji....miało być na zawsze....po czym trafił do Ciebie jako 3 domku....Mam nadzieję , że robisz co możesz żeby zyło im się jak najlepiej :)

Pozdrawiam serdecznie jak coś to dzwoń :)

PostNapisane: 09-10-2017 21:49 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Lexi :* 8.05.2008 - 15.02.2017 w moim sercu na zawsze
Legion gratuluję :) ogonek nie musi być najpiękniejszy by skraść nasze serce :) ja to wiem najlepiej moja Lexi kruszynka przypominała bardziej szczurka niż fretkę a była kwintesencją cudu, kocham ją nad życie nadal i nigdy nie przestanę :(
Pozdrawiam :)

PostNapisane: 10-10-2017 0:15 
Nowicjusz
Nowicjusz
Kobiety

fretki: Zack, Mousy,Teddy Bear i Maja :)
Dla prawdziwego miłosnika zwierząt nie ma znaczenia jak to zwierzę wygląda ani jaki ma charakter, kochamy je miłoscią bezwzględną. Jak ja bym miała się zastanawiać czy moje fretki sa przepiękne , albo czy przypadkiem nie mają wrednego charakteru, to bym je zmieniała co chwilę, ale wygląd dla mnie nie ma znaczenia a charakter to atut nawet jak freciak próbuje wyżreć mi całkiem jeszcze swieże mięsko z mojego własnego palca, który w zasadzie jeszcze jest mi potrzebny. Albercik był kompletnie łysy i przeraźliwie chudy pod koniec życia, Zdzicha była wredna jak rzadko które zwierzę, Zack też jest chudy i ledwo chodzi , Mousy, Teddy i ich nowa przyjaciółka Maja ( moja pierwsza kobieta w stadzie) to jeszcze młodziaki i pomysły mają nie z tej ziemi, ale kocham je wszystkie i nie dam krzywdy zrobić, wystawię kły i pazury jakby ktos chciał naruszyć prywatnosc mojego stada. Staram się zapewnić im wszystko co najlepsze, zostawiam majątek u weterynarza, ale jestem straszny fretkoswir, w ogóle kocham wszystkie zwierzęta a ich oprawców najchętniej traktowałabym tak samo jak oni swoje ofiary.

Ty Legion chyba jestes podobny do mnie bo widzę jak dbasz o Kajtusia. To bardzo szczesliwa fretka nawet jak niedomaga zdrowotnie. Ktos inny by ją oddał albo uspił bo przeciez nie spełnia "standartów". Bardzo doceniam to co robisz, mam dla Ciebie wielki szacunek i do wszystkich innych opiekunów którzy poswięcają wiele aby ich zwierzeta miały dobre życie.

PostNapisane: 10-10-2017 21:06 
Fretkoświr
Fretkoświr

Kajtus dzien spedza w swoim pieterku , noc ze mną , rano wraca do siebie , chuligany odzyskują wolnosc , niestety musze to jakos dzielic by stresów było jak najmniej , nawet jak głaskam to zachowuje sie jak moje dwa kocurki ,miziak okropny .Martynika masz bezwzględną racje ,to nie jest ważne czy rasowiec , czy jakas wychuchana domowa chodowla ,ważne że dostał swoją przystan bezpieczną nawet na swój koniec nieraz ,poza Kajtusiem to musze na nowo pewne chłópak zabezpieczenia fretkowe przemyslec i przeorganizowac
. :niewiem: bo taki ewenement jak Majka to cos czego w w swoim fretkowym życiu jeszcze nie spodkałem ta glizda wchodzi wszedzie ,MCH co do Morfisia ,chłopak ma sie dobrze ,implant mu sie skonczył , wymienilismy na nowy , kłopoty z serduszkiem na szczescie wczesnie zauważone i zaleczone , nie do konca bo vetmedin bierze i trzeba czasem gówniarza targac do kontroli :mrgreen: a super pacjentem to on za bardzo nie jest :twisted: pomijając moje kolana bo tu mu nawet Kajtek nie przeszkadza na kolanach sią oboje razem ,dziękuję choc wam za życzliwe słowo i troskę i pozdrawiam od całego Legionu na pochybel złamasom z SPf jeszcze mi ciut życia zostało by ratowac to na co wy , macie głeboko w rzyci , dzialacze ,i srac na to co o mnie tam mówicie ,zapusciłem sonde z ciekawosci o adopcje 3 łobuzów :D odpowiedz odmowna ,opinia negatywna dzieki pani Aniu to był tylko zuraw bo po SPF fretki Legion w kolejce nie stanie to mi tylko oswietla opinie kim jestescie , i jak najlepiej trzymac sie od was z daleka :D pzdrawiam Legion ze swoimi łobuzami .

-- dodano: 10-10-2017 21:14 --

Martynika pozdrawiamy cie ze wszystkimi łobuzami ,miło spotkac kogos takiego jak ty rozumiejącego że każda .fretka zasługuje na pomoc ,i dzieki za słowa wsparcia niech cie nasz dobry pan Bóg ciebie i twoje stadko błogosławi .

-- dodano: 10-10-2017 21:18 --

MCH :D napisz mi na pw nr tel , napewno nieraz zadzwonie , pozdrawiam :D

PostNapisane: 11-10-2017 17:13 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny

fretki: Azazel, Teddy [*], Kun [*]
Legion, naprawdę - szacun za poświęcenie. Ja też jestem zdania, że o każdego zwierzaka trzeba walczyć, nawet jeśli wydaje nam się, że nadzieja jest marna. Eutanazja to ostateczność, ale dopóki można zrobić coś więcej, trzeba próbować.

Właśnie dlatego zwierzaki są tak cudowne - nie jest istotne, czy wyglądają "jak z katalogu", czy są rasowe czy nie, one po prostu są i dają nam szczęście samym swoim istnieniem. :)
Pozdrówka dla Ciebie i ogonków.

PostNapisane: 12-10-2017 21:52 
Fretkoświr
Fretkoświr

dla mnie nie liczy sie czy to NN czy jakis rasowiec w wychuchanej domowej chodowli dlatego napluje w chwili obecnej paru zakłamanym ryjom z SPF czemu? oni sami wiedzą czemu i dlaczego ta organizacja jest u mnie pod butem !!! nie ubliżając ludziom którzy tam uczciwie robią swoją robote !! i zasługują na Fretkowy Medal Honoru jesli taki da sie przyznac !!!robie swoje bo uwielbiam te małe futrzaste skurczybyki !!!do kazdego podchodze osobiscie i kazdą z moich łobuzów pamietam jak kazdego swojego bliskiego ,w niewiedzy popełniłem ciut błedów Alex :( staram sie ratowac kazdego potrzebującego ogona nie patrząc na umaszczenie mój priorytet to po wypłacie zwierzaki , opłaty a jak cos zoztanie to ja , mieszkam sam mam psa dwa koty i piec ogonków !!! co niektórym kretynom uwidziało sie ze mam problemy z alkocholem :mrgreen: był taki okres jak mi sie rodzina rozpadała , nie wiedziałem sam co z sobą zrobic był taki czas , przeszły na szczęscie mam dalej rodzinę moze nie ludzką ale byc moze bardziej wymagającą dzieki nim stoje w pionie pracuję i co rano jest dla kogo wstawac i isc do pracy ,tłumaczac ze tatus idzie by zarobic na wasze utrzymanie ,cokolwiek mi mozecie zarzucic szanowni działacze SPF olal to !!! robie swoje na tyle na ile mnie stac !!!sorki pisze ten post , po kontrolnym zapytaniu o adopcje ,trójka kisnie na DTzadzwoniłem zapytałem bez żadnej nadzieji najpierw radosc a po przedstawieniu sie że Legion pyta odpowiedz negatywna prosto z mostu !!! to było tylko tak kontrolnie z nadzieją że cos sie zmieniło jednak nie wiec wiecej pytac nie bede .w przysłym tygodniu z Kajtkiem wizyta kontrolna ,trzymajcie kciuki za małego dziada !!!i dzieki Majce za odkrycie luk w niby fretkozabezpieczonym pokoju , nawet PC musiałem wrzucic na biurko ,ta tchórzowata pogrubiona glista wszedzie wlezie :mrgreen: dziekuje wszystkim za dobre słowa to dodatkowo mocno mobilizuje !!!

PostNapisane: 14-10-2017 21:27 
Fretkoświr
Fretkoświr

Martynika duży szacun i dziekuje że zaglądasz w jakim stanie mieszkasz :D głaski i pozdrowka dla ogonów ,w stanach masz ciut latwiej pozdrawiam mocno

PostNapisane: 14-10-2017 22:06 
Nowicjusz
Nowicjusz
Kobiety

fretki: Zack, Mousy,Teddy Bear i Maja :)
Mieszkam w Massachusetts, ale czy mi łatwiej? Też mieszkam sama, mam spory dom na utrzymaniu a rachunki nie chcą przestać przychodzić niestety, ale podobnie jak u Ciebie stado jest na pierwszym miejscu, potem rachunki a potem jak cos zostanie to ja. Fajnie że masz tez psa, ja tez bym chciała ale nie wyobrażam sobie zostawienia go samego w domu na 10-11 godzin dziennie, dlatego pozostaje przy zwierzętach o mniejszych gabarytach i takich które robią mniejsze szkody chociaz biorąc Majkę i Teddiego pod uwagę to te ich małe móżdżki są bardzo mądre i ciekawskie. Teddy poznał już czym jest zsyp na popiół w kominku kiedy wylądował nim w piwnicy i osiwiał w jednej chwili, a Majka zawzięcie wykopała ziemię z doniczek kiedy nauczyła się wchodzić po przewróconym koszu ( kosz tez nauczyła się sama przewracać) na fotel i na moje biurko, jak również po falbankach poduszek na krzesłach w jadalni kiedy wdrapała się na stół. Ale wszystkie moje fretunie są bardzo kochane i działają jak balsam na często mocno przekroczony poziom stresu i irytacji po dniu pracy. To one są chyba moimi nalepszymi przyjaciółmi chociaż o tym nie wiedzą.
Zaglądam codziennie, bardzo kibicuję Twojemu Kajtusiowi jak również reszcie stada no i Tobie oczywiscie razem z moją czworonożną czwórką i pozdrawiam baaaardzo baaaardzo mocno :greetings-wavingyellow:

PostNapisane: 17-10-2017 20:06 
Fretkoświr
Fretkoświr

dzieki Martynika :D moje też dłuzne nie są Morfis pogryzione kable od głosmików do kompa , sam komp parokrotnie wywalony do gory kołami :angry-cussing: nowy jeszcze nie spłacony wziety na raty :!: dzis rozłączony router !!! kwestia filozofii , masz fretki masz pod górkę !!! Kajtus zje swoje i spi na kolanach , potem jest zamkniety , mam dwóch przestępców Majka i Morfis reszta nie ma tak porąbanych pomysłow !! dla nich musze ponownie przemyslec nowe fretkozabespieczenia :mrgreen:

-- dodano: 17-10-2017 20:13 --

boję sie że ten gówniarz zrobi sobie kiedys krzywde ,kabli nie idzie do konca odseparowac ,a jego zamiłowanie do gumy jest spore !!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1888 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1