www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 21-06-2019 0:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1902 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13-01-2009 11:08 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

Ostrzeżenia: 1
Malcie przywiozłem niedawno z krakowa :D z moim Kredkiem raczej sie nie dogadali narazie :D na przywitanie Malcia przetrzepała Kredziowi futerko i poszła spac :( długo potem nie chciała wyjsc z klatki ale jak narazie nie jest zle są odizolowane narazie czyli osobne spacerki niestety i obwąchiwanie sie przez kratkę :D Mała zapoznała sie juz z nowym domkiem i mogę powiedziec ze sie juz prawie zadomowiła zaczęła sie już bawic rozrabiac po mieszkaniu :D wczoraj nawet zagadała do siebie w trakcie zabawy :D jest sliczną rozbrykaną frecią jedynie jaką ciemną stronę ma to to że gryzie potrafi nieraz capnąc znienacka i ugrysc do krwi :shock: [Julka dzięki za rękawice :D nieraz sie przydają ] :D nie polubiła tez mojego freta kastrowanego samczyka Kredka :D i nad tym pracujemy narazie zdaję sobie sprawe że to może byc długa droga :D Kredek jest spokojny natomiast Mała to jego przeciwienstwo 100% freciego ADHD dlatego prosiłbym o wszelkie mozliwe sugestie i rady aby sobie jakos z tym poradzic :D Malcia jest adoptowaną frecią z cieżkim życiorysem i bardzo chciałbym aby u mnie znalazła spokojny domek

Ostatnio edytowano 29-11-2009 0:12 przez alegla, łącznie edytowano 2 razy
Zmiana tematu. I jeszcze jedna zmiana tematu.

PostNapisane: 13-01-2009 11:38 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Pumba (Kaziu) [*] Ahmed (Misiak) [*]
Ślepcia [*] Pan Łasic [*]

Alwin & Sybilla
Siośka
Gratuluję nowego domownika :clap:
Może spróbuj dać im lizać razem jakiś smakołyk (np. pastę, jajeczko itp.). Nie wiem czy frety są po szczepieniach, ale jeśli tak to w jakiś ciepły dzień możesz ich wziąć na wspólne zwiedzanie ogródka, będą na obcym gruncie może to ich skłoni do komitywy.
Innym sposobem jest puszczenie na żywioł, żeby się wyprały ile wlezie (jednak musisz wszystko kontrolować), ale freciaki muszą być w pełni zdrowe.
Możesz też ich zachęcić do wspólnej zabawy, moje dwa diabły dużo czasu spędzały na początku w rurze (akurat z Ferplastu, ale może być taka kupiona w Castoramie np. albo zrobiona własnoręcznie). W rurze ciężko jest się złapać za fraki, a łatwo obwąchać, napatrzyć itd. Tylko nie każda fretka lubi rurę, Pumba np. za żadne skarby nie wejdzie.
Powodzenia :)

PostNapisane: 13-01-2009 12:07 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kolegium FFR
Kobiety

fretki: Loki, Mafia, Laila, Lennox, Catori, Hope, Babe, Zuzia, Tola
Fred(*), Fiba(*), Fela(*), Lilka(*), Albik(*), Żaba (*), Klusia(*), Zula(*)Zołza(*), Spinka(*)
labiszcze- Karina:)
Dharma Malcia ma szczepienie zrobione, na żywioł i na spacerek trzeba poczekać z innego powodu- Mała miała 2 tygodnie temu robioną kastrację, więc nie minęło jeszcze dużo czasu, no i ma cudowny, cieplutki, ale jeszcze nie zarośnięty brzuchalek :mrgreen:

PostNapisane: 13-01-2009 12:20 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

dokładnie :D zas Kredzio też bidul po zabiegu udrażniania zatkanego przewodu pokarmowego więc raczej takie bliskie spotkanka i trzepanie futra odpada :D dzis Kredzio dla odmiany pokazał że jest facetem :D co prawda przez drzwiczki transporterka w którym był zamkniety czasowo :D frecie obsyczały sie :twisted: Kredek szalał w srodku a mała próbowała z zewnątrz rozwalic transporterek :D naszczęscie wytrzymał teraz oboje zmęczeni poszli spac :D Malcia na hamaczek a Kredek rozwalił sie na wersalce :D na całą długosc i spią aż miło :D ale łomot był jednak dzis spory :D myslę że powoli drobnymi kroczkami znajdą jakos wspólny język :D

-- dodano: 14-01-2009 9:18 --

dzis próbowałem łobuzów powtórnie pogodzic ze sobą :D Malcia na rękach Kredek na podłodze :D obwąchały sie i owszem ale nagle Malci cos strzeliło do łebka i dalej z ząbkami na Kredzia tamten nie pozostał jej dłużny :( no i happy endu narazie nie będzie :mrgreen: ten sposób wyeliminowany :D obsyczały sie na koniec i tyle :D chociaz i tak jest juz mały kroczek do przodu :D bo wczesniej to juz na odległosc sie obrzucały :D dzis mimo bliskosci jakis czas panowało zawieszenie broni :D pozatym Malcia już raczej zaznajomiła się z nowym domkiem :D chowa buty na potęgę :D dzis wywlokła za wersalkę adidasa córki :D nie powiem krzepa w takim chucherku jest wielka !!!!!! sam sie kiedys dziwiłem jak kredek potrafił załadowaną podwójną psią miche przewlec z kuchni na przedpokój :D i jeszcze mu to sprawiało dziką radochę gadał jak najęty Malcia równiez jak przewlekała buciory :D pozatym Malcia jest bardzo grzeczną dziewczynką musze stwierdzic :D jak dostanie dajmy nato smakołyk jakis bo obdzielam je po równo aby żadne nie czuło sie zaniedbane to jesli nawet jej nie pasuje to wezmie go grzecznie w pyszczek i gdzies znika :D za chwilkę pojawia sie znowu zadowolona :D bardzo lubi dropsy serowe i maltpastę to znika moment bez grymaszenia :D mięsko jak sie juz najje to stara sie potem chowac :D po kątach nie przeszkadzam jej potem jak idzie spac to sprzątam dopiero do zabawy narazie nie zachęca :D daje sie wziąsc na ręce pogłaskac juz nawet bez rekawic czasem ale na krótko przy klatce raczej trzeba uważac mimo wszystko na paluszki bo potrawi znienacka dziabnąc :D nie jest to powód raczej do rozpaczy :D wiadomo przytulakiem raczej nie jest wielkim raczej panią ciekawską :D włazi nawet tam gdzie nawet Kredkowi sie nie chciało :D :D a na ogólną zgodę będe musiał cierpliwie poprostu zaczekac :D :D i próbowac powoli :D czas i jeszcze raz czas poprostu :D narazie muszę ją oswoic kompletnie ze swoją osobą i innymi domownikami tak by nie rzucała sie do gryzienia odrazu :D i żeby ręka kojarzyła jej sie z czyms miłym i przyjemnym a nie ze złym :D jak tylko dorwę jakis aparat i nauczę sie wstawiac zdjęcia na forum to postaram sie bliżej przedstawic moje kochane ogonki :D w sumie to bardziej chodzi o naukę wstawiania zdjęc i linków bo aparat to córka ma :D :D :D tylko tatus niedouczony jest :oops: :oops: :D

PostNapisane: 17-01-2009 19:00 
Fretkoświr
Fretkoświr

muszę sie jednak pochwalic :D Malcia mnie juz nie gryzie !!!!!!! :D kosztowało mnie to sporo maltpasty i cierpliwosci i pogryzien na rękach ale juz niepotrzebne mi będą rekawice :D zrobiłem to samo co z kredziem :D pokazałem jej ze sie nie boje jej gryzienia wręcz nieraz pchałem ręce pod pyszczek :D i możecie sie smiac lub nie wierzyc ale podziałało :D :D Malcia przestała grysc gdy uznała że nic sobie z tego nie robie :D to dosc bolesny sposób :| i nie polecam ludziom którzy boją sie bólu :mrgreen: dzis nawet dostałem liza od Malci w nos :D dziwi mnie tylko jedno wypięla sie na hamaczek i spi na dole klatki w szmatkach które tam leża schowana pod półką czy wasze frecie tez tak mają może?

PostNapisane: 17-01-2009 19:30 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Negra
Nie przejmuj się, że Malcia nie chce spać w hamaku. Mój Vuko też rzadko z niego korzysta, a woli poduszkę ułożoną właśnie pod hamakiem. Wygłaszcz od nas obie frecie. Powodzenia w dalszym oswajaniu Malci :)

PostNapisane: 17-01-2009 20:33 
Fretkoświr
Fretkoświr

szykuje mi sie klatkowa rewolucja chyba :D bo kredzio wzorem malci tez olał chamaczek :mrgreen: zakopał sie w moich koszulkach i ani go rusz a w nocy przyłazi do mnie na łóżko i spi ze mną :D

PostNapisane: 19-01-2009 22:33 
Fretkoświr
Fretkoświr

kontynuuję swój monolog :D wrzucam do tematu zdjęcia swoich maluszków :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d3 ... c87e5.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/002 ... d1b9b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db8 ... 1823c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3d ... f7e07.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f23 ... a3387.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/303 ... 0f8d4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d4 ... f62d1.html głównie to zdjęcia Malci :D jest niezwykle ruchliwym futrzaczkiem i ciężko ją uchwycic w obiektywie :D a ten spiący piecuch to Kredzio :D

-- dodano: 19-01-2009 22:40 --

cos chyba pochrzaniłem jesli ktos może mnie oswiecic jak można wrzucic fotki na forum będę niezmiernie wdzięczny :D

Ostatnio edytowano 19-01-2009 22:51 przez Ezyna, łącznie edytowano 1 raz
zlikwidowałam dubel

PostNapisane: 19-01-2009 22:53 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Legion, nie wstawiaj proszę tak dużo emotek :bow-blue: Fotki przez fotosik możesz wstawić :mrgreen: ale coś Ci właśnie tam nie wyszło.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 19-01-2009 23:17 
Fretkoświr
Fretkoświr

http://picasaweb.google.pl/legion403/Fredka# no może teraz będzie grało to zdjęcia Kredzia http://picasaweb.google.pl/legion403/Fretki# a tu Malci tylko ten spioch to Kredzio mam nadzieję ze linki są aktywne a co do Emotek to wybaczcie naprawdę sie ciesze że mi sie takiego gryzola oswoic predko w miarę !!!!!!

PostNapisane: 19-01-2009 23:29 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

fretki: Mańka vel Mańkość[*] i Władek vel Władkoski[*]
Freciory piękne :clap:
a na zdjęciu dojrzałam sianko w klatce? czy tym wykładasz podłoże?

PostNapisane: 20-01-2009 17:02 
Fretkoświr
Fretkoświr

nie wykładam siankiem najczęsciej daję stare koszulki lub pociętą flanelę jak sie znudzą chamaczkiem to zawsze mają mozliwosc zakopac sie w szmatkach z czego ostatnio oba łobuzy skrupulatnie korzystają sianko to dobre dla gryzoni raczej :D jedyny problem jaki musze rozwiązac to kuweta bo łobuzy porozwlekały żwirek po klatkach u kredka kuweta miała krótki żywot a i Malcia idąc za jego przykładem szybko wywlokła zawartosc czyli żwirek na cały spód klatki :( więc co drugi dzien musze czyscic i sprawdzac mieszkanka moich łobuzów

-- dodano: 20-01-2009 17:09 --

jakis czas córka dawała sianko jako wysciółkę kredkowi bo po operacji chcielismy by miał wszedzie w miarę miękko i wydawało sie że to będzie dobre rozwiązanie ale szmatki okazały sie skuteczniejsze szczególnie polecam flanelę

Ostatnio edytowano 21-01-2009 16:49 przez Ezyna, łącznie edytowano 1 raz
wyrzuciłam powtórzenie

PostNapisane: 27-01-2009 5:47 
Fretkoświr
Fretkoświr

Malcik czyli moja adoptowana kluseczka oswoiła sie juz z domkiem daje sie wziąsc juz na ręce i nie podgryza czasem jak ma dobry chumorek to nawet polizac potrafi :D jest przesliczna jak toczy sie po pokoju na swoich krótkich nóżkach gadając cos do siebie :D tego sie nieda opisac to trzeba poprostu zobaczyc mam pytanie do forumowiczów powiedzcie mi czy fretki mogą byc zazdrosne o swoich włascicieli?bo obserwując jej relacje z kredkiem to własnie tak to wygląda :shock: i czy jest jakis sposób by temu zaradzic ? niestety jeszcze muszę trzymac je niestety osobno poniewaz wszelkie bliskie kontakty konczyły sie walką :cry:

PostNapisane: 27-01-2009 16:10 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
Nocne Marki

fretki: Ciri [*], Franek, Simon, Sfinks (Parówa!), Majka
Szynszyle: Chill i Chilla + Chillątka
Psy: Certa, Dingo
Cierpliwości, będzie dobrze, wiesz jak to bywa z freciorami.
Po tym jak zobaczyłam na własne oczy jaka złośnica była z Malci, to cud że tak szybko ją oswoiłeś :) :clap:

PostNapisane: 27-01-2009 16:18 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Są zazdrosne o swoich opiekunów :) Tak, można zaradzić sprawiedliwie obdarowując uwagą, cierpliwością i miłością. Wielkie:clap: za efekty.

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 27-01-2009 17:22 
Fretkoświr
Fretkoświr

tak zawsze staram sie robic :D czasem widzę cos na kształt zawieszenia broni obwąchają sie pogugają do siebie :D ale za chwilkę im to mija i znowu płacz i lament :cry: osobno złote ogonki i malcia i kredek razem narazie jest ciezko ale jakos dajemy radę :D i myslę że powoli z cierpliwoscią osiągniemy sukces :D

PostNapisane: 27-01-2009 17:51 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
Nocne Marki

Dlatego zapraszamy do nas na godzenie w towarzystwie ;)

PostNapisane: 04-02-2009 18:53 
Fretkoświr
Fretkoświr

Madziu napewno skorzystamy :D coprawda obecnie zmieniłem im położenie klatek tak aby jedno z drugim miało bespieczny kontakt ale nieraz zazdrosniki potrafią skoczyc sobie do futerek przez pręty klatki naszczęscie :D ale takie agresje są juz coraz rzadsze mam nadzieję że sie pogodzą łobuzy ku mojemu szczęsciu i spokojowi ich i mojemu :D narazie ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D wszystko jest na dobrej drodze :lollol:

PostNapisane: 27-02-2009 22:26 
Fretkoświr
Fretkoświr

witam powtórnie :D moje kochane futrzaki są częsciowo razem dzieki madzi i ani :D Kredzio powoli dostrzega wq Malci dziewczynkę chociaż nieraz dostaję od niego wciry :( tylko nocką zmienia sie we freciego wampira guga liże i za chwilkę chaps z pełną mocą jego szczęki :( przegryzają mi skórę ; / czego wczaesdniej nie roibił Olu i Jula oraz reszta niedowiarków adopcyjnych moje frecie naprawdę są u mnie imam z nimi wspaniały kontakt obecnie :D http://picasaweb.google.pl/legion403/FretkaXp# mam nadzieję że aktywny link do zdjec moich najukochanszych ogonków :D

-- dodano: 27-02-2009 22:30 --

sznurek działa :D to moje kochane ogonki Kredzio i Malcik :D sorki za błędy klawiaturka mi szwankuje dosc ciężko ; :(

PostNapisane: 27-02-2009 22:40 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

super zdjęcia, fajnie znowu zobaczyć ogonki :D i jak tam Kredziu? Nadal ucieka przed Malcią z piskiem?? Jak Kredek cię tak mocno ugryzie może spróbuj mu oddać ugryzieniem w kark?

PostNapisane: 28-02-2009 3:34 
Fretkoświr
Fretkoświr

aniu próbowałem :D niestety na niego to raczej nie skutkuje dostaje krótką kwarantannę w klatce i potem możemy juz bawic się dalej ok :D teraz wypuszczam swoje ogonki juz razem niema juz takich okropnych bójek jak były wczesniej :D owszem pan Kredzio dalej usiłuje udowodnic że jest tu panem :D ale konczy się to najczęsciej sromotną ucieczką :twisted: bo Malcik jest naprawdę bardzo dzielną dziewczynką i w kaszę dmuchac sobie nieda :D zamieniam i klatki szmatki w klatce tak by zapoznały sie ze swoim zapachem głównie o Kredzia chodzi :D z dnia na dzien jest coraz lepiej i to mnie cieszy :lollol: nie ma już takich bójek jak były wczesniej teraz to wygląda bardziej jak zabawa w chowanego :D ale i tak jeszcze czeka mnie dużo dużo pracy by oba ogony żyły w kompletnej zgodzie :D tak jak ci mówiłem i sama widziałas każde osobno to cudo na czterech łapkach :D natomiast razem to co widziałas w sobotę juz się ciut poprawiło :D Kredzio powoli w Malci zaczyna widziec dziewczynkę i towarzysza zabawy :D i oby tak było dalej :clap: a jak tam twoja Mania :D mój palec u nogi ją dobrze pamięta :D !!!!!! naprawdę cudna dziewczynka :D !!!!!!! wyczochraj łobuza odemnie !!!!!!!!!

PostNapisane: 28-02-2009 12:56 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

to świetnie. z dnia na dzień będzie coraz lepiej, jednak czas leczy rany ;)
A to nie Maja cię uchamrała? :twisted: Maniuśka zdrowa, futerko na brzuszku odrosło, ma więcej energii bo chyba wiosna się zbliża. już wyczochrana od ciebie 8-)

PostNapisane: 28-02-2009 13:00 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
Nocne Marki

To Maja była! :lol:
Śliczne zdjęcia :clap:

PostNapisane: 20-03-2009 20:35 
Fretkoświr
Fretkoświr

dawno nie odzywałem sie w tym temacie :D nie było co pisac ot frecie pogonie i ucieczki syczenie grzebanie pazurkami poprostu frecie walki o terytorium :D chcę napisac o Malciku dzielna dziewczynka odrzucona z wielu domków rzekomo ciepłych i trwałych :( a potrzeba było ciut cierpliwosci serca by pokazała kim naprawdę jest !!!! pochłonęła mnie bez granic tak jak i mój pierwszy ogonek Kredzio zazdrosnik i terrorysta czasem ale i tak kochany :D ale wrócmy do sedna sprawy !!! Malcik zawsze zasypiał za wersalką nie wchodząc w drogę mojej pierwszej freci Kredziowi na noc moje ogonki buszują po mieszkaniu mając wolną łapkę :D ostatniej nocy zbliżyłem sie do słupa soli normalnie budząc sie rano i czując jakiegos spiacego freta na moim brzuchu !! a jak wielkim zdziwieniem było gdy tym ogonkiem okazała sie malcia i jest teraz tak co noc !! Kredzio spi obok w fotelu :D jak idę do pracy to odniej dostaje pożegnalnego liza na dowidzenia wchodzi w najwyższe partie klatki by sie pożegnac gdy kredzio wali sie spac pierwsza mnie wita gdy wracam tłukąc się o prety klatki by wyjsc o mnie !!!! i teraz ocencie można z dzikuska zrobic cudną frecię? może nie jest piękna z wyglądu ale swoim sercem i charakterem jest warta więcej niz wsystkie cuda rasowe !!!! poprostu może uwierzyła że tu jest jej dom i pan który o nią dba i nie da jej skrzywdzic ! nie pisze tego postu ku swojej pochwale , miałem dużo zwierzaków i wycowałem się praktycznie z nimi ale żadne tak jak frecie nie chwyciły mnie tak mocno za serce i zakonczę to tylko tak każdy ogonek zostanie ze mną do samego konca mojego lub jego na dobre i na zle bez szumnych zapowiedzi i cudów aby tylko frecie były szczęsliwe :D ps ; wiosna blisko wdrażamy powoli towarzystwo do szeleczek i czas ku temu by odetchnąc swieżym powietrzem i pokopac w trawie a nie we włosach Legiona :D

-- dodano: 20-03-2009 20:39 --

sorki za literówki ale kawiaturka jest dosc wyeksplatowana i nieraz mi zjada literki :D za co moderatorów przepraszam :D

PostNapisane: 20-03-2009 21:11 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

hehe ale super !
Legion ja myślę że ona ci się odwdzięcza za twoją troskę i miłość :)
Już czuje się zrelaksowana i bezpieczna (no jak już śpi u ciebie na brzuchu to szok) :clap:
Czy może być lepiej?? :mrgreen:
A jak tam Kredzio? Nadal się jej tak panicznie boi czy z czasem pomalutku pomalutku jest lepiej?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1902 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1