www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 20-02-2020 21:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14-12-2016 22:13 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

Ostrzeżenia: 1
no i przybyło :mrgreen: !!!obserwowany dosc długo na OLX mały łobuz niezbyt planowany może bo tyle co mam już wystarczy , ale jak zobaczyłem dodatkowe fotki , to mi jednak rura zmiękla ale od początku , samczyk koło 9 miesięcy żywiony kocim zarciem i jeszcze jakimis smieciami ,początek rujki czyli jajeczka lekko na wierzchu już narazie nieduże ale zapaszek juz dosc intensywny :mrgreen: dawno takiego ananasa w domu nie miałem ,zero szczepien zero książeczki niezwyczajny normalnego fretkowego życia ,gdzie padnie tam spi ,podłoga to podłoga stary sweter może byc !!!!nigdy takiego cudaka nie miałem !!!!!roboczo narazie nazwany Alex i chyba tak zostanie ,obejrzany juz przez weta i po pierwszej dawce szczepionki wariuje z Tadziem i Francią z Morfisiem ganiają sie po rurach ,czysta radosc dla oczu :D bo takich wyskoków i takiego szalenstwa dawno nie widzialem pozatym żywa może ciut mniejsza kopia Morfisia nawet maseczki jednakowe ,tylko po uszach widac różnicę no i Morfis potrafi wzorowo stójkę zrobic i ta jego przesliczna minka kota ze Schreka ale o tym kiedys póki co powiedzcie mi kiedy dziada mozna by zaimplantowac z racji że całosc ma implanty tylko Wiercik był kastrowany a nie chce juz wiecej takich zabiegów ,niech będzie drozej ale bezpieczniej zdrowotnie dla ogona :D a i dodam jeszcze że gryzie :mrgreen: a szczególnie moje stopy ,mięsko już wcina bardzo ładnie z nastroszonej szczotki już powoli robi sie całkiem fajna kuleczka i oby tak dalej .

PostNapisane: 14-12-2016 22:31 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kolegium FFR
F.A.A.
Kobiety

fretki: Groszek (2013) , Ziomek (2016), Edek (2015)
[*]Bianka, Żegnaj moja Księżniczko(2010)
[*]Drako za TM żegnaj malutka iskierko (2005)
[*]Frodo za TM żegnaj słodki okruszku (2006)
[*]Harutki za TM serce mi pękło (2004)
[*]Fionka za TM brakuje mi Ciebie malutka(2009)
[*]Graf Wojownik za TM Twoja siła została ze mną
[*]Ferduniu królu mój najdroższy(2008)
[*]Melba Pokazałaś mi jak cieszyć się każdym dniem (2007)
[*]Maniuś wiem że jesteś w domu, zawsze będziesz (2009)
[*]Cytrynek rudzielcu kochany bardzo tęsknię (2008)
[*]Telmiątko poznałaś dużo osób, ale byłaś tylko moja
Głaski dla cudaka :lol: i reszty stadka. Dużo radości życzę.
Implant załóż jak już smrodku nie będziesz mógł zdzierżyć :D

PostNapisane: 14-12-2016 22:34 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Lexi :* 8.05.2008 - 15.02.2017 w moim sercu na zawsze
Wow :clap: gratuluje ależ ty masz kawał wielkiego serducha. Podziwiam i Głaski dla całego legionu :D

PostNapisane: 17-12-2016 21:30 
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Tadzio vel Toudi, Majka ,Gaja vel Franczeska ,Morfis ,Kajtus !!! reszta czeka na mnie po drugiej stronie TM.

Neta dzieki :) całosc szturmowcow ma sie swietnie ,to Legion 501 MROCZNA I OGNISTA PIESC DARTCHA VADERA !!ale i serce też mamy dla potrzebujacych .Neta wole wykupic bide niz adoptowac !!!!sorki za przykre doswiadczenia były i wiecej na to nie pozwole wiec olał to co szuka domu przez SPF wolę zakupic !!! :mrgreen: usmiech dla koordynatora od Pizzy :mrgreen: szukaj dalej !!! :mrgreen:

-- dodano: 17-12-2016 21:33 --

czy ktos z wladz mógłby zjłac to żółte badziewie z mojego profilu ??

PostNapisane: 18-12-2016 9:38 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

Dobrze cie rozumiem, tez zebrałam troszke negatywnych doświadczeń, różnych. O adopcji tez nie myśle choć czasem serce ściśnie jak zobaczę te biedy szukające domu. Ale jak pomyśle o procedurach a ja dość daleko mieszkam to od razu serce jak z lodu, niestety. Co do żółtego badziewia to mi nawet sie podoba :) to cos w stylu tabliczki "uwaga zły pies" :mrgreen:
Znam cie od początku z tym ze przez te złe doświadczenia zniknęłam z forum na dobre kilka lat.

PostNapisane: 18-12-2016 18:22 
Fretkoświr
Fretkoświr

moje fretki to moje fretki służę doswiadczeniem ale po doswiadzczeniach z ostatnich lat zdjec lepiej nie publikowac :mrgreen: szkoda nieraz bo pochwalic sie ogonami miło jest tylko to moze byc róznie zinterpretowane :mrgreen: i lepiej tego unikac tak jak i adopcji !!!!

-- dodano: 18-12-2016 18:26 --

brzmi zgorzkniale byc może ale taka jest prawda moje ogonki mają sie dobrze bo stawiam ich potrzeby wyzej niż moje ,jestem sam i to są moje dzieciaki i tak jest od lat :D

-- dodano: 18-12-2016 18:53 --

mam najwspanialszą frecią załogę kawał łobuzów chuliganow ale tak cudownych stworzen swiat nie widział to moja rodzina moje cuda i dla nich warto życ !!!!

PostNapisane: 19-12-2016 2:19 
Nowicjusz
Nowicjusz
Kobiety

fretki: Mousy,Teddy Bear i Maja :)
Masz rację z tą adopcją. Ostatnio chciałam wziąć ze schroniska dwa maluchy żeby dołączyły do moje czwórki, ale mądra pani stwierdziła że moja klatka (https://www.amazon.com/Ferret-Nation-Ha ... 93T87T772R), jest tylko na dwie fretki i że muszę najpierw kupić jeszcze dwie takie klatki jak chcę wziąć te ze schroniska. Zaznaczam że powiedziałam durnej babie że moje zwierzęta mają ta klatkę cały czas otwartą i są "free to go", ale biurokracja i chyba brak słuchu wzięły górę. No cóz olałam babę i fretki musiały zostac w schronisku. To samo dotyczy wypełniania formularza adopcyjnego, brakuje tylko pytań o wyznanie i preferencje seksualne. Tak że masz rację i nastepne fretki chyba będa jednak ze sklepu.

Zack [*] TM - 09/01/2018, Albert [*] TM - 25/07/2017, Zdzinka [*] TM - 11/03/2017, Moo [*] TM - 14/09/2016, Vinnie [*] TM 28/07/2015, Juniorek [*] TM - 30/09/13, Nero - najwierniejszy kaukaz na swiecie [*] TM - 11/07/2009

PostNapisane: 19-12-2016 8:14 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

Przykre to bardzo, rozumiem ze chodzi o dobro i szczęście fretek, jednak uprościłabym adopcje. Ciekawe co by u mnie powiedzieli bo ja juz klatki nie mam w mieszkaniu, dziele z lexi mieszkanko i kruszynka szczęśliwa jest. A najbardziej po adopcji bałabym sie kontroli, zawracania gitary. Nie wiesz czy to juz twoje zwierze a może jeszcze nie masz prawa sie zakochać bo ktoś patrzy na ręce.

PostNapisane: 21-12-2016 22:21 
Fretkoświr
Fretkoświr

jesli kupa w kuwecie na udostępnionym zdjeciu czy łysy ogonek podopiecznego lub zbyt duza ilosc fretek swiadczą o ponoc zaniedbaniu złych warunkach to pochylmy głowy nad madroscia tego kto to wymyslił :niewiem: i jednak zróbmy to co odradzają poprostu wykupmy bide !!! w adopcyjne też inwestujemy olbrzymią kase ale tego sie nie dostrzega :( wiec pieprzenie o wypożyczeniu fretki to banialuka bo za kase nieraz zainwestowaną w kazdego zaadoptowanego ogonka mozna zakupic 3-4 ogonkow potrzebujacych na już !!!nie mówie tu o maluchach z mnozarni róznego rodzaju !! :( choc i o tych nie należy zapominac !!! to stowarzyszenie przyjaciół każdej fretki a nie wybranych egzemplarzy !!!a nie ogon na sprzedaż widac że złe warunki !!! może cierpiec byc moze jest zle !!! a tu MILCZENIE OWIEC !!! :mrgreen: bo nie popiera sie mnozarni bo jesli ktos sprzedaje to luz jakos ogon znajdzie dom , pytanie jaki ? czy napewno taki jaki powinien? a może trafi na jeszcze wiekszego ignoranta niż poprzedni wlasciciel? ,moje miały szczęscie czy o pozostale zadba ktos ? bo to nie ubarwione , nie wystawowe nieraz zwykłe tchórzyki tzw NN czyli ciul wie skąd to pochodzi? tak jak mój Alex :mrgreen: narażę sie zasiedzialym badziewiarzom z SPF ale poprostu zapytam ,bo każda fretka to jak swiatełko na niebie a ta która znalazla swoj domek to jak kolejne słonce i duma dla opiekuna !!!to tak dla was SPF dla rozwagi i szczególnie dla tego waszego betonu mysleniowego !!!

PostNapisane: 04-02-2017 17:07 
Fretkoświr
Fretkoświr

i cisza odpowiedzi zero :D juz nie bede na gownej odpowiadal bo wysyp ogonków za TM jest spory :cry: odszedl moj ukochany długas Wiercik fretka ktora nie znala odpoczynku zawsze w ruchu i zabawie fretkowa starosc ma jednak swoje granice :cry: swoje przepłakałem po cichu , pocieszam sie że w koncu dołaczyl do Maniusia swojego towarzysza lobuzerstw ,wiecznych zabaw , byli nierozłaczni po odejsciu Maniusia coraz bardziej zapadał na zdrowiu mimo ze energia byl ta sama jednak czegos mu wiecznie brakowalo :cry: do zobaczenia synku tam po drugiej stronie z całym Legionem kiedys i ja do was dołacze !!!

PostNapisane: 04-02-2017 19:56 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

oj :( bardzo przykre, współczuję cie z całego serca. Jakiś słaby początek tego 2017, ogonki od nas odchodzą :(
Trzymajcie się tam Legiony!
Światełko dla Wiercika [*]

PostNapisane: 04-02-2017 20:59 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Pączuś i Zbychu
George [*] (11.07.2017
Zuzia [*] (23.01.2017)
Mongi [*] (15.01.2017)
Pepsi [*] (13.07.2016)
Karolcia [*] (31.01.2016)
Ozzy [*] (29.01.2016)
Edek [*] (19.06.2014)
Dina [*] (06.01.2014)
Lusia [*] (09.12.2010)
Wiercik to był chyba jeden z najstarszych,jakiego "znałam" ze starego legionu...
Żegnaj malutki [*]

PostNapisane: 04-02-2017 22:10 
Fretkomegamaniak
Fretkomegamaniak
Kobiety

fretki: Fuzz[*] - na zawsze już- główny szef; Heksa -19.05.17[*] czarownica-gryzelda, Tajfun (Funek) - słodziak nad słodziakami[*] Fuga - baletnica-pieszczoszka, Mona - szalona alpinistka.Pepe-cudny misiek
WA - Mefisto [*]
DT - był- Teofil, Tajson, Foxy
Światełko dla Wiercika [*]

Obrazek

PostNapisane: 04-02-2017 22:52 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Negra
Bardzo mi przykro :(

PostNapisane: 05-02-2017 13:07 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi -Lucuś(*) znajdek ze schroniska u mnie od 13 czerwca 2015 , słoneczko zgasło 26 listopada 2019 :(

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Wiercik (*)
:(

za TM Bafi (*)

PostNapisane: 06-02-2017 8:56 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
:cry: Legion, tak bardzo mi smutno, Wiercik to legenda, stara gwardia. Żegnaj Wierciku, baw się dobrze z przyjaciółmi...

[*] Wiercik :cry: :cry: :cry:

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 06-02-2017 15:34 
Nowicjusz
Nowicjusz
Kobiety

Bardzo, bardzo Ci współczuję, z każdym zwierzatkiem które nas opuszcza, umiera w nas kawałek naszego serducha. Jestem z Tobą i mocno przytulam, to nie wstyd płakac po ukochanym zwierzątku, to pomaga. Kiedys wszyscy dołaczymy do naszych maluszków. Swiatełko dla Wiercika [*]

Zack [*] TM - 09/01/2018, Albert [*] TM - 25/07/2017, Zdzinka [*] TM - 11/03/2017, Moo [*] TM - 14/09/2016, Vinnie [*] TM 28/07/2015, Juniorek [*] TM - 30/09/13, Nero - najwierniejszy kaukaz na swiecie [*] TM - 11/07/2009

PostNapisane: 16-03-2017 21:37 
Fretkoświr
Fretkoświr

Martynika masz rację w to jest tak jak by ci wyrywano kawałek serca i gdzies tam w oddali znikal kawalek życia , moze glupio to brzmi ale tak jest ,rozwazalem nawet wygaszenie stadka , jednak patrzac na te mordki , nie potrafie tego zrobic jakbym sie czuł rano mając kompletną cisze bez tuptania szlajania sie pod koldrą wsadzania mokrego noska w ucho szczypania po nogach łażenia wdłuż i wszerz po swoim człowieku ,codziennego balaganu , min pod drzwiami , wywalonej poscieli i recznikow z regalu , tajemniczo ginacych kapci skarpetek i innych czesci garderoby nieopatrznie rzuconych w zasiegu freciego pyszczka (podejrzany Morfis naczelny złodziejaszek w stadku ) ,one mają swój urok czar i wdziek , kłopot ,nieraz bierzesz ogonka z ciezkim bagazem genetycznym , dzis biega skacze gada , rano znajdujesz ogonka martwym :cry: na moich rekach tak odszedl Tajfunek :cry: szok po raz pierwszy !!! kazda odchodząca urywala kawalek ,tak jak Malcuska moja mała szefowa całego bałaganu czy Antos silwerkowa maskotka czy do konca dumny i niezalezny Spinek ,nie wszystkich wymienilem czekaja gdzies tam u góry w lepszym swiecie ,Wiercik to prawie ukoronowanie czary goryczy ,obserwowany prawie rok na allegro (cena duza) potem oddany z braku chetnych przywieziony z jakiejs Nidzicy dzieki uprzejmosci Lenity wypuszczony z transporterka jak wybiegl tak już nie dało sie go zatrzymac !! tak niezmordowanej fretki to raczej nie znajde chyba ze Aleks , podobnie jak Wiercik z koszmarnych warunków o ktorych dugo pisac ale nieraz trzeba z koszmarnych wiesci dla SPF Legion 501 ma godnych następcow i bedzie trwal !!!tak czy inaczej nie umiem zrezygnowac z tych łobuzow !!! dzieki nim zyją w pionie mam poczucie obowiązku mimo ze wiele mi sie przez ostatnie lata na łeb zwaliło , damy rade !!!!!

PostNapisane: 16-03-2017 23:17 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kolegium FFR
F.A.A.
Kobiety

fretki: Groszek (2013) , Ziomek (2016), Edek (2015)
[*]Bianka, Żegnaj moja Księżniczko(2010)
[*]Drako za TM żegnaj malutka iskierko (2005)
[*]Frodo za TM żegnaj słodki okruszku (2006)
[*]Harutki za TM serce mi pękło (2004)
[*]Fionka za TM brakuje mi Ciebie malutka(2009)
[*]Graf Wojownik za TM Twoja siła została ze mną
[*]Ferduniu królu mój najdroższy(2008)
[*]Melba Pokazałaś mi jak cieszyć się każdym dniem (2007)
[*]Maniuś wiem że jesteś w domu, zawsze będziesz (2009)
[*]Cytrynek rudzielcu kochany bardzo tęsknię (2008)
[*]Telmiątko poznałaś dużo osób, ale byłaś tylko moja
Myślę że wielu z nas mogłoby podpisać się pod tym co Ty napisałeś. Ciągle się zastanawiam jak te małe śmierdziele, złodzieje , żarłacze to robią że owijają nas wokół najmniejszego paluszka?

PostNapisane: 17-03-2017 12:24 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
F.A.A.

fretki: Jaskier, Jagusia i kotofretka Masza
Tak, nie sposób żyć bez tego zwierza. Ja wytrzymałam bez fretki aż :mrgreen: 3 miesiące. W domu muszą być fretki... i inne zwierzaki :D

[*]Eufrozyna [*]Maks] [*]Patek [*]Zuza - zawsze w sercu.

PostNapisane: 17-03-2017 15:38 
Nowicjusz
Nowicjusz
Kobiety

Przez mój dom przewinęło sie już 8 futerek, cztery żyją, cztery juz odeszły, trzy wzięły swój ostatni oddech na moich rekach. To strasznie boli ale tak jak napisałes, nie sposób zyc bez fretki jak już choćby jedną wzięło się do domu. Dom bez zwierząt to dom pusty, "bez duszy" bym powiedziała, cięzko się z nimi żegnać jak odchodzą ale takie jest zycie i trzeba wierzyc w ponowne spotkanie i wyobrazac sobie jak radosne i szczęsliwe to spotkanie bedzie. Te maluchy uratowały mi zycie jak straciłam Mamę, to one biegały po domu, wdrapywały mi sie na kolana, wywoływały przelotny ale jednak usmiech na mojej twarzy i mam wobec nich dług wdzięcznosci i zawsze już będą w moim domu i życiu. Wiem że jedne będa odchodzić a inne przychodzić ale staram się dac im ile mogę. Kradną mi długopisy z szuflady, spią w szafie, albo pod półką, wygrzebują smieci ze smietnika i zostawiaja swoje "slady" po całym domu ale widok szalejącej szczęsliwej fretki rekompensuje te drobne niedogodnosci i ludzie którzy nie mają zwierząt mogą się pukać w głowę i myslec co chcą, mam to gdzies, dla mnie te małe kochane potwory są najwazniejsze na swiecie.

PostNapisane: 21-03-2017 11:03 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi -Lucuś(*) znajdek ze schroniska u mnie od 13 czerwca 2015 , słoneczko zgasło 26 listopada 2019 :(

za TM Bafi (*)
Kocham Was Wszystkich za te wpisy ostatnie , same najprawdziwsze słowa , z serca wyjęte :)
Tak jak Ezyna napisała ja też tylko 3 msc wytrzymałam bez Lucusia (*) i nastał Lucjan Drugi :D , też sypia w szafie , kradnie pilota od telewizora , skacze z radości podczas wspólnej zabawy , towarzyszy w spacerach , rozśmiesza swoim wymysłami :D ,wkurza jak nabroi ... ale jak bez nich żyć ?
:eusa-think: jak dają radę Ci fretkomaniacy co "zdradzili" ogonki na rzecz kotów czy psów :niewiem:

za TM Bafi (*)

PostNapisane: 26-03-2017 22:23 
Fretkoświr
Fretkoświr

nie wiem jak sobie dają rade :cry: ja przynajmniej co rano zawsze mam pobudkę w wykonaniu Tekli a jej wrzask informujacy o próbie naruszenia nietykalnosci przez Tadzia czy Morfisia umarlaka by podniósł do pionu :D potem już leci z górki przygotowanie michy ,kawa dla mnie i pokaz fretkowych wariactw buszowanie po łóżku wyscigi 100% fretkowania ,tylko Aleks sie wyłamuje bo jego tylko pełna miseczka satysfakcjonuje i zajmuje nawet nie reaguje na zaczepki dopiero jak sie porzadnie posili to ciut pobiega ,choc klucha jest ogromna ,chłopakom ciut sie po zimie schudło :mrgreen: za to przybrali energii która mocno wykorzystują rano i wieczorem ,wyklinam nieraz bo żwirek z kuwet powywalany ,odwiecznie zaminowane przed drzwiami mimo kuwet :( ,czy pogryzione kable przy kompie :dziamgacz: (Morfis)jedyny wielbiciel kabelków :dziamgacz: potrafiacy mimo wszystko wlesc na kolana zwinac sie w precelek i usnąc byleby tylko miziac i miziac !! i jak tu sie gniewac?? czy tez jego odwieczny numer jak widzi że sprzatam wybiec do przodu i ze stoickim spokojem nawalic i nasikac :dziamgacz: jakby chciał powiedziec skoro juz bieraz to wez jeszcze i to sprzatnij !! :D naprawde nie idzie sie nudzic !!! i bardzo dobrze !!!!

PostNapisane: 18-05-2017 22:58 
Fretkoświr
Fretkoświr

to forum zamienia siec powoli we Fretkowy grobowiec :cry: zbyt mało ogłoszen o adopcjach zas dzial TM kwitnie :cry: nie chciałem dokładac !!odeszla Tekla z tęsknoty za Franią moja całusna drobinka ukochana !!! i pojawił sie nowy kłopot pare miesiecy temu sciagnalem z OLX Alexa i zaczela sie spora gorka !!! po pierwsze okazał sie wnetrem ! dwa dzis siedzielismy pól dnia u weta bo chłopak zacząl szwankowac na zdrowiu wygolony !!!zył nie znaleziono cholera !!!!USG wyczaiło stan zapalny jelit nie zatkanie wiec i brzuszek tez łysy !!!fretkowa wetka była zszokowana tym ewenementem !!!!!,jesli stan sie do jutra nie poprawi po podanych lekach czeka goscia RTG pytam czy ktos miał cos takiego ??czy wnetr moze wpływac na stan zdrowia? czy zmiana diety moze miec jakis wpływ? jadł to co i reszta mielone mięsko z duzym dodatkiem smalcu gesiego i oleju lnianego ,reszta łobuzów jest ok a ten maluch ma kłopoty ,jadl zawsze najwiecej i czekał na miskę jak na ratunek dzis wazy 1700!!!!!sqam już nie wiem co myslec bo taki ewenement mam pierwszy raz !!!!!to mały fretus ma koło 1,4 miecha koszty i tak mnie czekają spore za samo wnetrctwo :cry: ale co dalej ???zbyt nagłe przestawienie diety? moze byc zbyt drastyczne? rece mi juz opadają !!! reszta stadka konsumuje i jest ok ,prosze o rady jesli komus cos takiego sie trafiło !!!

PostNapisane: 19-05-2017 0:13 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: Bee od Telihold Ferret :D
Fuzinek [*]
Diabliczka [*]
Lola [*]
Filip [*]
Koka [*]
Fuzio był wnętrem. Pierwszy implant działał pół roku, potem kastracja i implant ochronnie na nadnercza. Okaz zdrowia poza dwoma cystami na nerkach. Nic nie szwankuje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1