www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 17-08-2017 0:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 04-05-2015 23:01 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Shogun, Lulu, Farsa, Pitaja
mch napisał(a):
Mi w oko wpadł ten "brzydal"
Obrazek
:D

Mnie też, pierwszy raz w życiu widzę odmianę black sable point, mogę prosić fotki dorosłego zwierzaka bo wujek gugle nie daje rady :lollol:

Fajne maluchy, niech zdrowo rosną :)

PostNapisane: 05-05-2015 8:06 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: ax aka onyx, ciri, gaja, kita'na, luna, nan, navi, sky, xaxis, fifi aka fee [*], malu [*], caprys [*], niya aka bestyja [*], cassi aka amai [*], agat'h [*], ezio [*], bibi aka bianca blue [*], puma [*], akki [*], nana [*], misia [*]
harpia, bo nie black sable point... a black-sable (kolor) point (koncentracja koloru)... zapoznaj sie z tabelka 'kolorow' mojego stowarzyszenia, to moze zalapiesz... :teasing-neener:

PostNapisane: 06-05-2015 1:33 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

Jest druga w nocy, pół dnia kopania za "tabelą kolorów Twojego stowarzyszenia" i oto jestem, tak samo niedoinformowana jak post wcześniej, na stronie Furetomanii nie znalazłam żadnej notki, że występuje w świecie odmiana black sable point, dla pewności poszperałam na stronach czeskich, węgierskich, amerykańskich, skandynawskich i niemieckich, tam również takiego "cudu nad Wartą" nie odnotowano.

Z prostej przyczyny, on nie istnieje i co ciekawsze, nie ma prawa istnieć.

Dla ciekawskich bo pewnie tacy się znajdą, a głupio zapytać, żeby wstydu nie było bo tu taka profeszjonalna hodowla, odmiana siamese, nazywana jeszcze z inglish pointami to fretki jasne mające szczątkowe ubarwienie na przednich i tylnych nogach oraz ogonie, zależne od koloru (bo syjamki mogą być w każdym kolorze dominującym czyli czarne, czekoladowe, cynamonowe itd.), na brzuchu oraz na grzbiecie dopuszczalna jest delikatna pręga, boki ciała są jasne, pointy posiadają szczątkową maseczkę (preferowany jej brak lub tylko obwódki w koło oczu), RÓŻOWY nos.
Tak wygląda siamese (widać ładnie gdzie kolor być powinien a gdzie go nie ma)- http://i61.tinypic.com/2uztnix.jpg

I teraz wróćmy do tego nieszczęsnego black sable, black sable jak sama nazwa wskazuje to ciemny tchórz, kolor ten odznacza się ciemnym włosem pokrywowym (ciemnobrązowa do czarnej), podszerstek kremowy, maska dobrze widoczna, ciemna, typowa "bandycka" maseczka.
Tak wygląda black sable - http://i40.tinypic.com/scf2aw.jpg

Problem polega na tym, że anathea w swej niewiedzy spróbowała połączyć ciemnego tchórza z kompletnie odrębną tonacją, to jak wciskać ludziom, że śnieg może być naturalnie czarny :lollol:
Nie wiem czy Babcia wstydzi się, że na zdjęciu zamiast "ciemnego tchórza syjamskiego" ma tchórza standardowego (nawet nie black bo mały ma zbyt dużo brązu, jest więc standardem - polecam poszperać w klasyfikacji np. AFA) czy serio nie "kuma czaczy" z nazewnictwem kolorów, ale przydałoby się to zmienić, szkoda ludzi w błąd wprowadzać, prawda? ;)

PostNapisane: 06-05-2015 7:51 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
No i wsadziłam niechcący kij w mrowisko ..... :niewiem: ....a było tak miło ... :niewiem:
Mnie tam wszystko jedno , znawcą nie jestem , tabele ,maści , kolory..... może znawcom to potrzebne ale zwykłym miłosnikom fretek ... po prostu podoba się taki czy inny fretek i już :D :lollol:

Miłego dzionka życzę :)

PostNapisane: 06-05-2015 9:06 
Modefretorzy
Modefretorzy
Kobiety
Kolegium FFR
F.A.A.

fretki: Sp. Aakcyjna: Stfforek ze Strychu + AKI od Juli i Azuki San od Juli
No i mch słusznie posumowała :teasing-neener:
Też mnie to 'średnio' interesuje, ale dla części userów nazwy odmian barwnych mają znaczenie.

Dlatego ładnie proszę harpię, by ze szczegółowymi dywagacjami przeniosła się do wątku => viewtopic.php?f=36&t=206&hilit=odmiany+barwne
A jeśli anathea będzie chciała odpowiedzieć, to proszę krótko tu, a szczegóły - w wątku ww ;)
dziękuję za uwagę :mrgreen:

PS: mnie linki do zdjęć wstawionych przez harpię nie działają ...

PS nr 2: a i tak TCHÓRZE GÓRĄ ;) (te - odróżniam)

Smoczaste [*], Plastuś ;((, Kubuś [*], Tymianek [*] , Pimpuszek [*] i DUDKA niefrecia ;((

PostNapisane: 06-05-2015 10:25 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: ax aka onyx, ciri, gaja, kita'na, luna, nan, navi, sky, xaxis, fifi aka fee [*], malu [*], caprys [*], niya aka bestyja [*], cassi aka amai [*], agat'h [*], ezio [*], bibi aka bianca blue [*], puma [*], akki [*], nana [*], misia [*]
Danko... wybacz... ale musze sie ustosunkowac tu i teraz... i prosze nie uciszajcie mnie pozniej... bo i moja cierpliwosc ma granice... :shock:

mch... nie przejmuj sie... to standardowe zachowanie harpi... Ty tego nie uraczylas, bo kolezanka byla tak wiele razy i na tak dlugo zabanowana za znecanie sie nad zwierzetami, ze wiekszosc miala szczescie nie poznania jej stylu pisania i uczestniczenia we wszczynanych przez nia awantur... ja jestem przyzwyczajona i na swoj juz tendencyjny sposob moge jej odpisac, pokazujac jak jest plytka i malostkowa... i znow musze wszystkich przeprosic, ze musza to czytac... ale ja zawsze mowie, milczenie oznacza zgode i przyklaskanie takiemu zachowaniu... :dziamgacz:

wg cytowanej AFA... kazdy kolor wystepuje w kazdej koncentracji koloru (umaszczeniu) i na dodatek kazdy kolor moze byc potraktowany bialymi znaczeniami, poza albinosem oczywiscie...

ponadto fotki przeklamuja, ja widze fretke na zywo, w naturalnym swietle... jego kolor futra okrywowego jest czarno-brazowy (black-sable)... nie jest ani brazowy (tylko!), ani czarny (tylko!)... ponadto, jako hodowca wiem, ze obecnie maluchy ciemnieja, aby za jakis czas zjasniec... wiec koncentracja u niego bedzie wygladala tak, ze nogi bedzie mial ciemne wraz z ogonem... a glowe, boki i gore bedzie mial duzo jasniejsza... standardy maja minimalnie jasniejszy tulow od nog i ciemna glowe... u tego malego roznica bedzie znaczna... i dawanie fotek w przykladzie z zupelnie innego, jasniejszego koloru jest niezbyt udane... ale oczywiscie zamierzone... :mrgreen:

fotki maluchow... nie oddaja koncentracji bo nie sa w podobnej pozie... ale ewidetnie widac ze jest jasniejszy od reszty (lewa fota), standard (srodkowa fota), solid (prawa fota) i gwoli jasnosci wszystkie sa tchorzami, maja kolor black-sable ... w wolnym tlumaczeniu czarno-brazowy, typowy kolor tchorza... umaszczenia tez maja tchorza: point, standard, solid (to trzy tchorze!)... nie sa ani tylko czekoladowe, ani tylko czarne (rozumiem, ze wg harpi, to te sa te modniejsze kolorki - tak? coz ja 'trzepie' tylko zwykle tchorze)... sa dokladnie czarno-brazowe i tak maja zapisane... nie sa zrobione na lepsze kolorki, maja wpisany wlasnie najgorszy kolor - w Polsce golden zwany? ... kolor sable (brazowy), to tylko brazowy, bez domieszki czarnego (Sable: warm deep brown)... kolor black (czarny), to tylko czarny (Black: true black in color)... wiec dlaczego mam klamac o kolorze malucha, gdy jego futro jest dokladnie takie jak zapisalam?... czarno-brazowe w przekroju wlosa... hmmm?? i dlaczego mam klamac, ze jest standardem, gdy nie spelnia zapisow o standardzie (Standards: The percentage of colored guard hairs should be approximately 90% to 100% in relation to white guard hairs but the color concentration is not as heavy as in the Solid pattern. The body will appear lighter in color (concentration) and the points will be easily discernable.)?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
*grafike 'kolorkow' przygotowywala szwajcarska hodowczyni, ktora mi ja udostepnila i osobiscie uwazam ja za najlepsza prezentacje graficzna, odzwierciadlajaca oznaczenia koncentracji kolorow (a jak widac wiele osob ma nadal problem z nomenklatura i sie w tym gubi)... zeby nie bylo, ze ja sobie zrobilam grafike pod swoje preferencje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

definicja AFA:
Black Sable - Guard Hairs: dark ash blackish brown with no warm brown tone with noticeable black glossy shine. Undercoat -preferred is a white to cream but not yellow
Point (Siamese) - Color Concentration: The Point pattern will show a distinct difference in color concentration between the body color and the points. Mask Type: The mask must be a thin 'V' mask for black, black sable, sable, cinnamon and chocolates, not a full or 'T' bar mask. Champagnes may have a 'V' mask or no mask. Nose: The nose color should be lighter than the above stated nose colors meaning pink, beige, or 'T' outline.
zrodlo: http://www.ferret.org/events/colors/colorchart.html

jak dla mnie pisz wymaluj... moj malec... i doszukiwanie sie w tym czegos 'glebszego'... tudziez 'plytszego' jest smieszne... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. harpia... to co sie Tobie wydaje, to jak zwykle tylko sie wydaje... proponuje abys zajela sie swoimi NN-kami (dorabianie im nazw hodowli, nie zrobi z nich fretek z pochodzeniem), ktore pozniej sprzedasz na targowisku typu olx.pl... np. kup im cos bardziej wartosciowego niz karma fernando, hmm?... jak zwykle musisz za kims 'lazic' i pokazywac swoj aspoleczny stosunek do zycia... nie majac nawet pojecia o tym co piszesz... albo nie rozumiejac tego co czytasz... albo jedno i drugie... czasami trzeba cos rozpatrywac z bardzo szerokiego spektrum oraz za pomoca logiki, a nie zlosliwosci... :pukpuk:

ps.2. obiecuje adminom, ze kolejna zaczepke harpi calkowicie oleje... ucinajac glupie zagrywki w zarodku... gdyz widzac kilka jej ostatnich postow, moge stwierdzic ze zachowaniem i wiedza pozostala w 2009 roku... smutne... :?

a zapomnialam jeszcze dolozyc tabeli wloskiej... :mrgreen:
Obrazek

PostNapisane: 06-05-2015 19:40 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

stara baba od panienek wyzywana... dziekuje Ci Olu, poczulam sie mlodziej... :teasing-neener:

PostNapisane: 06-05-2015 23:48 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

Olu nie wiem za co to ostrzeżenie, tematy są po to by w nich dyskutować prawda?
Jeżeli gdzieś łamię regulamin forum, wskaż mi proszę ten punkt :)

Wracając do meritum, anathea, jeżeli kopiujesz już tekst ze strony AFA, skopiuj również tą najważniejszą informację, że point/siamese występuje w kolorach champagne, chocolate, cinnamon, sable oraz black (a nie black sable), jedyną odmianą u której siamese nie występuje jest dadammm - black sable, masz to wypisane między jednym Twoim kopiuj - wklej a drugim, trzeba czytać co się kopiuje a przynajmniej to rozumieć ;)

Oczywiście, że fotki przekłamują, tym bardziej zrobione tak, że koloru nie widać a jedynie mogę sobie gdybać czy ten różowy nos posiada black sable czy jednak sable standard, ja wypowiadam się widać konkretne zdjęcie i jego podpis, nie moja wina, że właściciel sądzi inaczej, ja widzę standarda a nie siamese :*
Już będąc w temacie zdjęć, te trzy fotki jak dla mnie przedstawiają tchórze standardowe, ten trzeci solidem być nie może Babciu, solidy jak dobrze wiemy winny posiadać CZARNY nos :)

P.S Bardzo mi miło, że wyciągasz na mój temat ciekawe rzeczy przy okazji mnie obrażając jak tylko byłam tak okropna by wytknąć Ci malutki błąd, ciesze się jednak, że tak dobrze pamiętasz moje "przewinienia" lata temu, widocznie od tego czasu nie zdołałaś doszukać się niczego ciekawego by doszyć mi łatkę, pamiętaj jednak Babciu, że każdy kij ma dwa końce, a Ty wbrew pozorom nie jesteś tak kryształowo czystym hodowcą za jakiego chcesz być brana...
Ech, żebyś miała tyle pokory co Twoje fretki wsobki to o ile by się nam przyjemniej rozmawiało :)

PostNapisane: 07-05-2015 9:24 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

ja naprawdę prosiłabym adminów [Olu, czy możesz zrobić porządek? nudne stają się ataki złośliwej osoby, która nie zna umiaru, pomawia i kłamie, robi osobiste wycieczki, łamie regulamin]... chyba, że o to chodzi, że mam jej wytknąć dowodowo jej kłamstwa, fałszerstwa, wsobne rozmnażanie NN? ale wiadomo wtedy będzie 'awantura' = ja będę dawać dowody (skany, linki do wątków), a z drugiej strony będę opluwana, wymyślną obłudą... :shock:

anathea napisał(a):
definicja AFA:
Black Sable - Guard Hairs: dark ash blackish brown with no warm brown tone with noticeable black glossy shine. Undercoat -preferred is a white to cream but not yellow
Point (Siamese) - Color Concentration: The Point pattern will show a distinct difference in color concentration between the body color and the points. Mask Type: The mask must be a thin 'V' mask for black, black sable, sable, cinnamon and chocolates, not a full or 'T' bar mask. Champagnes may have a 'V' mask or no mask. Nose: The nose color should be lighter than the above stated nose colors meaning pink, beige, or 'T' outline.
zrodlo: http://www.ferret.org/events/colors/colorchart.html
nie wiem jak mam jeszcze powiekszyc, zeby ktos umial czytac ze zrozumieniem... z definicji umaszczenia wystepuje black sable point, czy ktos widzi, zeby w tej definicji bylo napisane... point nie wystepuje w kolorze black sable? bo moze ja jestem slepa (znaczy jestem, ale wiecie o co chodzi ;-p)? ...

obrazkowo:
Obrazek

wrzucanie do jednego worka POINTA i standarda, to naciaganie i klamstwo... bo wtedy standard pewnie powinien byc solidem, a solid - selfem... ciekawe czym w takim razie beda selfy? i wtedy mamy ladne naciaganie pod lepsze umaszczenia... bo jasny tchorz a solid to juz cos!... dla mnie, jak i dla AFA, czy innych rozgarnietych jest oczywiste, ze jasny tchorz, to POINT... ciemny to standard, a ciemniejszy od standarda to solid, ale jeszcze nie self... i dotyczy to wszystkich kolorow... czy szampana (najasniejszego) czy czarnego (najciemniejszego)... jak wyzej na rysunku... zawsze najpierw okreslamy kolor bazowy: szampanek, cynamon, czokolada, sable (tchorz), black sable (czarno brazowy), czarny (black)... a pozniej okreslamy koncentracje (rozlozenie tego koloru na ciele), a nastepnie jeszcze latki (jesli wystepuja) i dlugosc futra... to raczej nie jest zbyt skomplikowane?

nosy... nie wiem, co ma kolor nosa do ustalania umaszczenia i koloru futra? raczej kolor nosa nie jest wykladnia koloru futra? bo jakby tak bylo, to bym te maluchy mogla sprzedac jako silvery, szampanki, cynamonki lub czekoladki, a nawet brazowe sable?... :teasing-neener:

ciekawe w takim razie jaki kolor futra ma black roan (silver) z czarnym nosem lub cynnamon roan z brazowym nosem?... zgodnie z tabelkami AFA nie istneija takie cuda! ... zgodnie z takim mysleniem (jak powyzej) nie ma silvera z czarnym nosem, to co taka fretka nie istnieje, kolor silver (black roan) nie istnieje? ... bardzo interesujaca i inteligetna logika (jak to na sile szuka sie dziury, zeby swoje bzdetne teorie udawadniac)... :mrgreen:

oczywiscie te fretki maja jasne nosy, bo sa po parce mieszanej (jasnej samiczce i ciemnym samcu)... ich nosy sa poza PREFEROWANYMI STANDARDAMI WYSTAWOWYMI (oczywiscie do danego koloru futra), co oznacza, ze gdyby pojawily sie na wystawie, zostalyby im odjete punkty za nos niezgodny z PREFEROWNYM do danego umaszczenia... minusowe punkciki za niedokolorowane kinolki... :P

coz, maluchy nie sa idealne, ale to nie znaczy, ze nikt ich nie pokocha, bo maja jasny nos po mamusi, a nie ciemny po tatusiu... life i genetyka... i to nie znaczy, ze ja bede przeklamywac ich kolorki i umaszczenie, bo ktos nie umie sie ogarnac... :teasing-neener:

Obrazek

wybacz Ciri... oszukalam i klamalam co do Twojego umaszczenia... jestes standardowym sable, bo masz nos dokladnie jak standardowy sable powinien miec... buhahaha... :pukpuk:

kolor nosa w bazowym kolorze BLACK SABLE:
Cytuj:
preferred is ash blackish brown through mottled or heavy speckled blackish brown is acceptable.

kolor nosa do umaszczenia POINT:
Cytuj:
The nose color should be lighter than the above stated nose colors meaning pink, beige, or 'T' outline.

czyli wychodzi, ze nos POWINIEN byc JASNIEJSZY niz w opisie koloru bazowego i moze byc rozowy, bezowy lub obrysowany "T" - jest T... maska ma byc V - jest i bedzie... glowa, boki i grzbiet duzo jasniejszy od nog i ogona... kolor bazowy ma black sable - wysycony eumelaniną (pigment brązowo-czarny - odpowiedzialny za ciemne kolory)... wszystkie parametry spelnione dla BLACK SABLE POINT... nie ma 90% koloru do jasnego i nie ma ciemnego nosa jak w standardzie, a do SABLE nie spelnia norm koloru - nie jest tylko brazowy... :mrgreen:

ale jak sie umie czytac tylko 'pismo obrazkowe' (tabelki), a nie pismo pisane ze zrozumieniem, to pozniej sie gubi w kolorach i umaszczeniach... :pukpuk:

ponadto ostatnia tabelka, umieszczona na stronie AFA, nie jest tabela wszystkich istniejacych/nieistniejacych kolorow, a tabela opisow jakie maja stosowac przy zglaszaniu fretek do wystaw, przykladami (fotkami) danych odmian barwnych... jak widac do wielu nie maja fotek (czy to tez oznacza, ze nie istnieja?)... mysle, ze to pytanie do AFA, chociazby dlatego, ze ta tabela wisi niezmieniona od 2007 roku (w ogole nie uwzglednia MILK)... mysle, ze to i wszystko powyzsze ostatecznie wyczerpuje temat kolorku i umaszczenia mojego Cara... :mrgreen:

PostNapisane: 07-05-2015 18:38 
Fretkociekawski
Fretkociekawski

fretki: > Lenko- Złośnica [*]
> Mithril FerretaPassion*PL
Harpia, powiedz mi po co i komu potrzebna jest kłótnia o kolorki fredzioli?
Dla mnie osobiście może być i "black pink roan blu" i nie jest to potrzebne do miłości.
Nazwa koloru nie świadczy o tym jak bardzo będzie dana fretka kochana.
Każda/y znajdzie swojego "ludzia" do gryzienia i tak ma zostać, nawet z "green" w nazwie koloru.

P.S Pola - Mithril jest mój :P nie oddam :D

PostNapisane: 07-05-2015 19:35 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety

fretki: Lucjan -Lucuś (*) szczęście moje , serduszko moje ,odeszło 4 marca 2015 :(
Lucjan Drugi , znajdka ze schroniska ,od 13 czerwca 2015 :D

za TM Bafi (*)
za TM Marcelek (*) 13.XII. 2015 :(
Bincura napisał(a):
Dla mnie osobiście może być i "black pink roan blu" i nie jest to potrzebne do miłości.
Każda/y znajdzie swojego "ludzia" do gryzienia i tak ma zostać, nawet z "green" w nazwie koloru.

P.S Pola - Mithril jest mój :P nie oddam :D

:text-goodpost:

PostNapisane: 08-05-2015 0:57 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

Hmm, wpadłam w ten temat by podyskutować o błędnie określonym kolorze malucha a dostałam informacje, że:

anathea napisał(a):
plytka i malostkowa...

anathea napisał(a):
nudne stają się ataki złośliwej osoby

anathea napisał(a):
nie zna umiaru, pomawia i kłamie

anathea napisał(a):
robi osobiste wycieczki

anathea napisał(a):
łamie regulamin

Przepraszam najmocniej administrację, ale nie mogę się dopatrzyć we własnych wypowiedziach choćby połowy zarzucanych mi czynów, za to widzę dość ostre ataki ze strony anathea, ale ok, "ja jestem przyzwyczajona i na swoj juz tendencyjny sposob moge jej odpisac, pokazujac jak jest nudna i marudna" :*

Wracając chwilowo do meritum sprawy bo mnie opluwanie i obrażanie Babci Anetki nie rusza (chociaż ciekawi zajadłość i agresja, czy każdemu kto wytyka Ci błędy traktujesz z buta?), krótko i na temat:
anathea napisał(a):
z definicji umaszczenia wystepuje black sable point, czy ktos widzi, zeby w tej definicji bylo napisane... point nie wystepuje w kolorze black sable?

TAK Babciu, ja to widzę, już raz poleciłam Ci czytać to co kopiujesz bo tego nie robisz, AFA jasno określa, black sable JAKO JEDYNA ODMIANA nie występuje a raczej nie może być określony jako SIAMESE
Zostawiam Ci link, który to potwierdza, żeby nie było, że sobie coś wymyślam, to Twoja domena :*
http://screenshooter.net/102342026/vfhccgj

Rozumiem, że sprawa siemese została zakończona, chyba, że chcesz podważać osąd AMERICAN FERRET ASSOCIATION, w sumie, możesz, będzie wesoło :clap:

Co do solida z różowym nosem, może już daruję to bezpłciową dyskusję, ale wyjątkowo pasuje do black sable pointa, taki sam cud na Wartą :mrgreen:

Jeszcze sobie wrócę i spośród plwcin anathea wyciągnę kijem (tak, tym z kupą) taką rewelację:
anathea napisał(a):
chyba, że o to chodzi, że mam jej wytknąć dowodowo jej kłamstwa, fałszerstwa, wsobne rozmnażanie NN?

Ależ oczywiście, że możesz to zrobić, nie bójmy się pisać prawdy bo utrzymywanie w tajemnicy spraw tak nie fajnych dla oczu pośrednich gapiów, może powodować psychozę i depresję, a świat jest tak piękny, szkoda na to zdrowia :*
Chcesz mi wyciągnąć "wsobne rozmnażanie NNków", spoko, nigdy nie ukrywałam które freciaki mają metryki a które nie, baa, nawet to podkreślałam, jednak jak już jesteś taka obyta z moimi fretkami, wskaż mi proszę wsobkę u tej samicy:
http://www.feritage.no/vis_ilder?dbnr=10951
To moje ukochane Farsiątko, czwarte pokolenie urodzone tutaj mające udokumentowane 12 pokoleń, gdzie łączenie wsobne herzoga Balou pojawiło się w 6 i 7 pokoleniu, łącznie dwa razy. To linia herzoga czyszczona tym czego Ty nienawidzisz najbardziej - fretkami bez 200 przodków.

Ale jak już chcesz świecić przykładem to porównaj swoją hodowlaną samicę - Bestyję, która rok temu została szczęśliwą mamusią a Onyx tatusiem, przykładowy potomek tej zacnej parki:
http://www.feritage.no/vis_ilder?dbnr=11051
Stworzonko z linka, Twoje drugie pokolenie urodzone u Ciebie posiada 14 pokoleń, super prawda, problem polega na tym, że w tych 14 pokoleniach mamy 13 wspólnych przodków (jeden nawet trzy razy, gratki!) gdzie łączenie rodziców zostało przyprowadzone jak mniemam z pełną świadomością tego faktu (nie ma to jak prowadzić wsobkę herza na wsobce herza, to takie profesjonalne, tylko później płacz i ubolewanie jak zwierzaczki umierają po 2-3 latach)
Babciu, mnie się na serio nie chce wchodzić w całe to guano, które tworzysz udając taką wspaniała znawczynię wszystkiego, kompletnie niepotrzebnie zaczęłaś na mnie warczeć, przyjmij do wiadomości, że na określaniu kolorów znasz się jak ja na fizyce kwantowej, i dobrze Ci radzę złociutka, skończ w końcu wyciągać sprawy sprzed lat, to jest nudne i dziecinne.

Bincura napisał(a):

Jakby tak podchodzić do wszystkiego to po co fretce rodowód, po co zdrowe żywienie, wypasiony weterynarz, przecież to nie jest potrzebne do miłości ;)
Kiedyś, lata świetlne temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami, żyła sobie pewna osoba, któregoś dnia, wyszła przed swój domek, pomyślała (między innymi jak ma wszędzie daleko...) i wymyśliła, że fretki będą miały KOLORKI, kolorki czyli odmiany barwne zostały sklasyfikowane a każda odmiana to osobny genotyp i osobna kombinacja z innym kolorem dająca takie a nie inne maluszki, to nie jest tylko widzimisię podnoszące "kochliwość", a również podstawa w hodowli, taki bieżnik w oponach samochodu sportowego, dobierasz konkretny w oponach do specyfikacji drogi.
Błędnie określony kolor i jeszcze upieranie się przy swoim to ujma dla hodowcy...

PostNapisane: 08-05-2015 21:25 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
OSY

Eh, muszę to napisać. Brakowało mi tutaj Harpii. Może w końcu forum odżyje :bow-blue:

PostNapisane: 09-05-2015 11:22 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

Raczej nie wistrol, to nie zależy ode mnie, ale od rządzących tutaj, mnie się nie chce pisać o czymś, co zaraz zostanie, tak jak ten temat, usunięte tracąc sedno i wątek, wolę zabrać psa na spacer i świetnie się przy tym bawić :)

PostNapisane: 09-05-2015 11:39 
Admin
Admin
Kolegium FFR
OSY
Kobiety
F.A.A.

Jakoś temat nie został usuniety, tylko oddzielony od innego wątku.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1